Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki
Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno Archiwum aktualnośći Świetna postawa Beniaminka U-11 w turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

Świetna postawa Beniaminka U-11 w turnieju „ORLEN Beniaminek Krosno Cup”!

W sobotę i niedzielę w „PROFBUD Arenie” rozgrywany był turniej „ORLEN Beniaminek Krosno Cup” w kategorii wiekowej U-11, w którym zagrali chłopcy z Beniaminka PROFBUD Krosno. „Biało-niebiescy” z rocznika 2009 znaleźli się w stawce 18 drużyn z Polski, Słowacji, Ukrainy i Węgier.

obkc_2009_2020_1

W pierwszym dniu turnieju rozegrana została faza grupowa. Podopieczni trenerów Radosława Gromali i Pawła Tomkiewicza zagrali w grupie A, w której rywalizowali z zespołami z Ukrainy FC Stryj i Atlet Kijów oraz z polskimi drużynami APMT Polska, KSPN Pogoń Kraków i AP TOP54 Biała Podlaska. Beniaminek po dobrej grze zapewnił sobie awans do „Grupy Złotej”, a więc najlepszej szóstki turnieju. Ofensywna gra przyniosła 32 zdobyte bramki w pięciu rozegranych spotkaniach.

obkc_2009_2020_4

O ile w sobotę trenerzy mieli pewne zastrzeżenia do realizacji niektórych elementów ćwiczonych na treningach, to w niedzielę ciężko było znaleźć słabe punkty zespołu. W fazie finałowej „biało-niebiescy” prezentowali się bardzo dobrze. W kolejnych pojedynkach zmierzyli się z KS Zakopane, Sandecją Nowy Sącz, Arkonią Szczecin i STF Champion Warszawa.

obkc_2009_2020_5

W każdym spotkaniu widać było duże zaangażowanie chłopaków, indywidualne umiejętności często przekładały się wygrywanie pojedynków 1 na 1, także gra zespołowa stała na wysokim poziomie. Chłopcy w każdym meczu starali się grać ofensywnie, kreować dużo sytuacji podbramkowych i wykorzystywać je. Ambitna postawa w defensywie, szybka reakcja po straconych piłkach sprawiała, że Beniaminek w każdym spotkaniu narzucał swój styl gry.

obkc_2009_2020_6

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wybrano drużynę „TOP 7”, a więc najlepszych zawodników turnieju. Znaleźli się w niej przedstawiciele Beniaminka – Antek Kobosz którego wybrano na „MVP – Najlepszego Zawodnika Turnieju”, a Miłosz Kubal wywalczył koronę „Króla Strzelców” zdobywając w turnieju 14 goli i wyprzedzając o jedno trafienie kolegę z drużyny Kacpra Zająca. Brawa dla wszystkich zawodników za bardzo dobry turniej!

Nagrody wręczali Pani Joanna Kubit (Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Krośnie), Pan Ryszard Rabski (Prezes Zarządu Fundacji Bóbrka), radny Krosna i przedstawiciel Grupy EUROMED Pan Witold Skiba. oraz Dyrektora naszej Akademii Grzegorz Raus.

Beniaminek U-11: Hubert Klara – Błażej Chilik, Antoni Kobosz, Szymon Krówka, Miłosz Kubal, Bartosz Okólski, Piotr Pelczarski, Patryk Prajsnar, Kacper Zając, Jakub Zygmunt. Trenerzy Radosław Gromala i Paweł Tomkiewicz.

obkc_2009_2020_3

Radosław Gromala (trener Beniaminka U-11): „Bardzo dobra postawa całej drużyny. Patrząc całościowo na turniej z pewnym przekonaniem mogę powiedzieć, że graliśmy po prostu najlepiej. Jednak nie możemy osiadać na laurach i musimy dalej ciężko pracować. Widać, że zawodnicy którzy w ostatnim czasie regularnie trenują i do tego treningu się przykładają w 100% sami dostrzegają efekty. Niektórzy są coraz bardziej świadomi, że praca na treningu, w domu, będzie przynosić dla nich pozytywne skutki. Tutaj wielkie słowa uznania także dla trenera motoryki i psychologa, którzy wykonują jak dla mnie kapitalną pracę, choć często tego nie dostrzegamy. Mam nadzieję, że u pozostałych zawodników wzbudzi to jedynie zdrową rywalizację oraz chęć do jeszcze lepszej pracy.”

81985464_1252231874978523_2790437602216378368_o

Partnerzy turnieju:

  • DECOR Szklane Statuetki
  • Dwór Ostoia
  • Glasmark
  • CUTLINE Wear Factory
  • PrezentArnia
  • CSM Online
  • Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignecego Łukasziewicza w Bóbrce
  • IWAN – Materiały Budowlane
  • FLOEN

Wszystkie informacje o turnieju, także galerie zdjęć można znaleźć na Facebooku ORLEN Beniaminek Krosno Cup.

Foto: Michał Rysz.