Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki
Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno Archiwum aktualnośći Piękne zawody w Nowym Żmigrodzie. Drugi festiwal w V edycji „ORLEN Beniaminek Soccer Schools Liga” za nami!

Piękne zawody w Nowym Żmigrodzie. Drugi festiwal w V edycji „ORLEN Beniaminek Soccer Schools Liga” za nami!

Ponad 200 dzieciaków wzięło udział w drugim festiwalu „ORLEN Beniaminek Soccer Schools Liga”, który odbył się w ubiegłą niedzielę 9 października na stadionie sportowym w Nowy Żmigrodzie. Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych (2011/12, 2013/14, 2015/16) przystąpiło łącznie 28 zespołów z 9 oddziałów Beniaminka Soccer Schools z Rzeszowa, Krosna, Nowego Żmigrodu, Iwonicza, Jedlicza, Haczowa, Głowienki, Targowisk i Rogów oraz Przedszkoli Piłkarskich.

Oprócz świetnej zabawy i rywalizacji między oddziałami BSS, nasza impreza uczy dzieci współzawodnictwa i mobilizuje do samorozwoju. Integruje wszystkie grupy oraz zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Drugi festiwal odbył się dzięki wsparciu naszego gospodarza i partnera – Gminy Nowy Żmigród, która to podczas tego wydarzenia ufundowała dla wszystkich uczestników smaczne posiłki regeneracyjne, przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Desznicy. Dziękujemy naszemu partnerowi za tą owocną współpracę!

Rywalizacja tak jak i we wszystkich wcześniejszych edycjach nie miała na celu wyłonienia zwycięzców, a przede wszystkim liczyła się dobra zabawa, piękne wspomnienia i fajnie spędzony czas. Na zakończenie każdy zawodnik i zawodniczka otrzymała wspaniały medal z rąk naszych gości, którzy uświetnili to wydarzenie, a  byli  to: Prezes Zarządu, Założyciel i Lider Beniaminka – Grzegorz Raus wraz z małżonką, Dyrektor GOK-u w Nowym Żmigrodzie – Dominika Jędrzejczyk-Wielgosz oraz Dyrektor Departamentu Grassroots – Mauricio Dos Santos.

Festiwal „ORLEN Beniaminek Soccer Schools Liga” organizowany jest przez Akademię Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno wraz z Beniaminek Soccer Schools i Profbud Arena. Sponsorem Tytularnym Rozgrywek jest firmą PKN ORLEN. Sponsorem Głównym Rozgrywek Energa SA. Sponsor Rozgrywek PROFBUD. Partnerami rozgrywek są: Gmina Korczyna, Gmina Nowy Żmigród, Gmina Miejsce Piastowe, Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie, Football Challenge App oraz GOK Korczyna.

Kolejny już trzeci turniej rozegrany zostanie w następnym miesiącu 6 listopada w PROFBUD Arenie w Krośnie. Do zobaczenia!

Fot. Łukasz Piękoś