Przejdź do nagłówka Przejdź do zawartości Przejdź do stopki
Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno Archiwum aktualnośći Beniaminek doceniany przez Akademie Ekstraklasy

Beniaminek doceniany przez Akademie Ekstraklasy

Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno została kolejny raz doceniona przez środowisko piłki młodzieżowej w Polsce, czego efektem zaproszenia naszych zawodników – Kamil Czekański, Wiktor Jaślar, Wojciech Kotulak, Antoni Patla – do udziału w treningach i turniejach Akademii klubu Ekstraklasy jakim jest Wisła Kraków.

Jak odbierają to osoby zarządzające Beniaminkiem można przeczytać w podsumowaniu Dyrektora Akademii – Grzegorza Rausa.

24296544_1956979274319012_6172619296139116519_n

Grzegorz Raus: „W Akademii mamy swoje zasady co do testów naszych wychowanków do których nawiązuje regulamin Akademii (punkt 13). Szanujemy Akademię Wisły Kraków z którą w Polsce toczymy wyrównane spotkania, co widać. W ostatnim tygodniu drużyny Wisły przebywały u Nas na obozie piłkarskim. Rozgrywaliśmy towarzyskie spotkania, a w prestiżowym turnieju „Beniaminek Krosno Cup” zarówno Wisła Kraków i Beniaminek Krosno znalazły się na podium. Natomiast robimy wszystko, by zawodnicy Beniaminka mogli mieć jak największy rozwój w procesie szkolenia do minimum 15 roku życia w Krośnie. Z roku na rok robimy to coraz lepiej. Chcą u nas grać zawodnicy z Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Sanoka i z innych miejscowości co pokazuje, że praca jaką wykonuje nasz sztab trenerski w Beniaminku jest zauważona.”

24131358_565374950473119_4583161665733399040_n

Grzegorz Raus: „Tylko odpowiednia praca i jakość oraz większe wsparcie też ze strony Miasta i lepsza komunikacja spowoduje, że nikt nie będzie do 15 roku życia, a pewnie i dłużej  rozpatrywał przejścia do innego klubu. Oczywiście wybitne jednostki jak ostatnio Antek Kozubal czy Mateusz Szafran są przykładem, że trzeba w tym wszystkich zachować odpowiednie proporcje i patrzeć na dobro zawodnika. Naszym klubem partnerskim jest jak wiemy Akademia KGHM Zagłębie Lubin – profesjonalna Akademia, bardzo rozwojowa i coraz lepiej szkoląca. Tak samo coraz więcej jest Akademii w Polsce co mocno pracują nad rozwojem szkolenia jak nasz Beniaminek i trafienie do Zagłębia, czy innych Akademii BIG 6 wcale nie musi być łatwym procesem dla utalentowanego zawodnika. Mając tego świadomość skupiamy się na codziennej pracy, udoskonaleniem procesu szkolenia w Akademii zachowując również ważną w tym wszystkim pokorę. Celem naszej Akademii jeśli chodzi o aspekt czysto sportowy od początku jej powstania w 2007 roku jest dobra praca, wychowanie zawodników by mieli przygotowanie i szansę gry w klubach ekstraklasy, reprezentacjach młodzieżowych kraju. Wierzymy, że nasza Akademia jest też jednym z przystanków do dorosłej Reprezentacji Polski i gry w dobrym klubie europejskim. Z drugiej strony jasnym sygnałem od Beniaminka jest, że chcemy by dorosła piłka w Krośnie mogła opierać się na zawodnikach z Krosna i okolic, którzy swoją piłkarską przygodę powierzyli naszej Akademii. Mamy tego świadomość tak samo jak ludzie, którzy nam ufają. Warto cieszyć się więc z fajnych sytuacji dotyczących czy to zawodników czy trenerów, którzy są czy byli związani z Beniaminkiem Krosno. Uważam, że trzeba być z tego dumnym i o tym mówić. Te rzeczy dzieją się na naszych oczach. Solidna praca, uczciwość do swojej pracy zawsze się obroni i z takim podejściem kieruje te słowa do każdego zawodnika, trenera, rodzica młodego sportowca i osób, które myślą pozytywnie i umieją się w tym procesie odnaleźć. Beniaminek nie musi nic udowadniać. Nasza ponad 10 letnia praca jak widać daje efekty. Sukcesy przychodzą tylko z radosnym sercem!”

28640665_1603219919745716_1044189624_o