Historia

Turniej PROFBUD CUP organizowany przez Szkółkę Piłkarską Beniaminek Krosno, który rozegrano po raz pierwszy w 2013 roku, już zyskał sobie uznanie w Polsce i jest jednym z ciekawszych wydarzeń w sezonie zimowym w piłce młodzieżowej.

Znakomita organizacja, wspaniała atmosfera i bardzo wysoki poziom sprawiły, że do Krosna na początku grudnia przyjeżdżają najlepsze drużyny naszego kraju w kategorii wiekowej U-10.

Pierwsze dwie edycje turnieju rozegrano na hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Na parkiecie krośnieńskiego MOSiR-u można było oglądać takie kluby i szkółki piłkarskie jak: Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Motor Lublin, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Widzew Łódź, AS Progres Kraków, Sandecja Nowy Sącz, gospodarza – ekipa Beniaminka Krosno, a także tryumfatorów tych rozgrywek – Korona Kielce (2013) i Jagiellonia Białystok (2014).

Poniżej przedstawimy pełną dokumentację Turniejów.


 

PROFBUD Cup 2013 – Turniej inny niż wszystkie!

 

Piękne chwile w Krośnie i Iwoniczu spędzili młodzi piłkarze z całej Polski. Zapowiadaliśmy turniej jako inny niż wszystkie… Taki właśnie był.

Wspólnie budowaliśmy emocje sportowe, które sięgnęły zenitu pod koniec imprezy. Klasyfikacja zmieniała się jak w kalejdoskopie.

Najlepsza okazała się drużyna Korony Kielce, a gospodarz turnieju zespół Beniaminka Krosno uplasował się tuż za podium na czwartej pozycji.

Organizatorzy: Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno i MOSIR Krosno

Sponsor turnieju: PROFBUD sp. z o. o.

Gość specjalny: Franciszek Smuda.

 

WYNIKI

Sobota 14 grudnia 2013 r.

BENIAMINEK KROSNO – WISŁA KRAKÓW 0:0

AKADEMIA PIŁKARSKA 21 KRAKÓW – PIAST GLIWICE 1:0

RUCH CHORZÓW – KORONA KIELCE 0:4

PN MOTOR LUBLIN – ŚLĄSK WROCŁAW 1:1

BENIAMINEK KROSNO – AKADEMIA PIŁKARSKA 21 KRAKÓW 5:1

WISŁA KRAKÓW – PIAST GLIWICE 2:1

RUCH CHORZÓW – PN MOTOR LUBLIN 0:5

KORONA KIELCE – ŚLĄSK WROCŁAW 2:2

WISŁA KRAKÓW – AKADEMIA PIŁKARSKA 21 KRAKÓW 3:2

PIAST GLIWICE – RUCH CHORZÓW 7:0

BENIAMINEK KROSNO – ŚLĄSK WROCŁAW 4:2

KORONA KIELCE – PN MOTOR LUBLIN 3:1

AKADEMIA PIŁKARSKA 21 KRAKÓW – RUCH CHORZÓW 5:0

BENIAMINEK KROSNO – PIAST GLIWICE 1:1

WISŁA KRAKÓW – ŚLĄSK WROCŁAW 4:0

AKADEMIA PIŁKARSKA 21 KRAKÓW – PN MOTOR LUBLIN 3:1

PIAST GLIWICE – KORONA KIELCE 2:4

BENIAMINEK KROSNO – RUCH CHORZÓW 6:0

Niedziela 15 grudnia 2013 r

BENIAMINEK KROSNO – PN MOTOR LUBLIN 1:3

WISŁA KRAKÓW – KORONA KIELCE 1:1

AKADEMIA PIŁKARSKA 21 – ŚLĄSK WROCŁAW 1:2

PIAST GLIWICE – PN MOTOR LUBLIN 0:1

RUCH CHORZÓW – WISŁA KRAKÓW 0:4

BENIAMINEK KROSNO – KORONA KIELCE 0:3

PIAST GLIWICE – ŚLĄSK WROCŁAW 0:3

WISŁA KRAKÓW – PN MOTOR LUBLIN 0:1

AKADEMIA PIŁKARSKA 21 – KORONA KIELCE 3:4

RUCH CHORZÓW – ŚLĄSK WROCŁAW 0:4

 

Klasyfikacja końcowa turnieju PROFBUD CUP 2013

1. Korona Kielce – 17 21-9
2. Wisła Kraków – 14 14-5
3. PN Motor Lublin – 13 13-8
4. Beniaminek Krosno – 11 17-10
5. Śląsk Wrocław – 11 14-12
6. AP 21 Kraków – 9 16-15
7. Piast Gliwice – 4 11-12
8. Ruch Chorzów – 0 0-35

 

KKP KORONA KIELCE: Tomasik Olaf, Zapała Bartek, Seweryś Radek, Juszczyk Bartek, Konieczny Konrad, Kaczmarski Iwo, Winiarski Adam, Ciołak Bartek, Matusiewicz Michał, Zaliński Jakub, Głowacki Konrad – kapitan.

Trenerzy: Szabla Marek, Mierzwa Marek.

TS WISŁA KRAKÓW: Wolak Szymon, Dziarnowski Konrad, Kutrzeba Bartosz (kapitan), Filo Kacper, Gądek Dorian, Karagiannakos Aleksander, Tynor Stanisław, Libura Jakub, Opalski Michał, Kościółek Patryk, Wolak Bartłomiej, Mikoś Szymon.

Trener: Wilk Marek. Kierownik: Kutrzeba Katarzyna.

PIŁKARSKIE  NADZIEJE MOTOR LUBLIN: Adrianek Bartosz, Wysmulski Filip, Janaszek Jan, Kutyła Miłosz, Szałachowski Michał, Deneka Igor, Łopuszyński Michał – kapitan, Sigłowy Wiktor, Rusnak Kamil, Misiurek Maciej, Wójcik Jakub.

Trener: Skowron Kamil. Kierownik: Kutyła Krystian.

BENIAMINEK KROSNO: Skrzęta Szymon, Jastrzębski Szymon, Zygmunt Kacper, Kozubal Antoni – kapitan, Bolanowski Kacper, Szafran Mateusz, Górka Szymon, Słowik Patryk, Malinowski Wojciech, Gazda Aleksander, Gorzynik Maciej, Serwiński Szymon.

Trener : Gleń Robert. Kierownik: Bolanowski Marek.

WKS ŚLĄSK WROCŁAW: Basta Jakub, Czapran Igor, Grzesiak Filip, Gupieniec Dorian, Kołodziejski Marcel, Kurowski Miłosz, Norek Marcel, Popiela Mateusz, Przybylski Bartek, Szczepański Mateusz.

Trenerzy: Sochacki Paweł, Kordas Michał

AKADEMIA PIŁKARSKA 21: Ochoński Tomasz, Głogowski Kamil, Rozmus Wojciech, Szymczyk Paweł, Wielecki Oskar – kapitan, Kutermak Dawid, Dzierżak Krzysztof, Bogusławski Marcel, Wojtaszek Patryk, Zaborowski Robert, Dąbrowski Jakub, Oczkowski Oliwier.

Trenerzy: Kotula Rafał, Kohut Marek.

PIAST GLIWICE: Skowronek Damian, Śledziński Bruno, Kukuła Filip, Mika Jakub, Szumski Kacper, Tarczyński Tytus, Janik Mikołaj, Zmysłowski Tobiasz, Marciniak Michał, Kędzierski Przemek, Gross Olaf, Bernatek Oskar.

Trenerzy: Bieniaszewski Błażej, Bednarek Krzysztof.

RUCH CHORZÓW: Kudlek Jan, Paprotny Dawid, Pękala Marek, Kendzia Paweł, Sobek Łukasz, Sładkowski Aleks, Brzoza Dominik, Rutkowski Wojtek, Otto Amadeusz.

Trenerzy: Joniec Łukasz, Łukasik Igor.

 

Klasyfikacja strzelców:

7 – Juszczyk Bartek ( Korona), Tynor Stanisław (Wisła)

6 – Szafran Mateusz ( Beniaminek)

5 – Kozubal Antoni ( Beniaminek), Zaliński Jakub (Korona), Janaszek Jan ( PN Motor), Bogusławski Marcel, Oczkowski Oliwier ( obaj AP  21)

4 – Opalski Michał ( Wisła), Kurowski Miłosz ( Śląsk), Mika Jakub ( Piast)

3 – Gazda Aleksander ( Beniaminek), Seweryś Radek,  Ciołak Bartek ( obaj Korona), Łopuszyński Michał ( PN Motor), Gross Olaf ( Piast)

2 – Karagiannakos Aleksander ( Wisła), Rusnak Kamil Misiurek Maciej ( obaj PN Motor), Norek Marcel ( Śląsk), Wielecki Oskar, Kutermak Dawid ( obaj AP 21),  Bernatek Oskar ( Piast)

1 – Basta Jakub, Grzesiak Filip, Gupieniec Dorian, Kołodziejski Marcel, Popiela Mateusz , Przybylski Bartek , Szczepański Mateusz  ( wszyscy Śląsk), Bolanowski Kacper, Górka Szymon, Słowik Patryk ( wszyscy Beniaminek), Konieczny Konrad , Kaczmarski Iwo, Głowacki Konrad  ( wszyscy  Korona), Libura Jakub ( Wisła), Sigłowy Wiktor (PN Motor), Rozmus Wojciech ( AP 21), Szumski Kacper, Marciniak Michał ( obaj Piast).

W pierwszej edycji turnieju padło 106 goli.

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

NAJLEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU Janaszek Jan ( PN Motor Lublin)

NAJLEPSZY STRZELEC TURNIEJU Juszczyk Bartek ( Korona Kielce),Tynor Stanisław ( Wisła Kraków) – 7 goli

NAJLEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU  Skowronek Damian ( Piast Gliwice)

 

WYRÓŻNIENIA ZAWODNIKÓW DRUŻYNY:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – BENIAMINEK –  Kozubal Antoni

NAJLEPSZY ZAWODNIK – WISŁA – Karagiannakos Aleksander

NAJLEPSZY ZAWODNIK – AP 21 – Wielecki Oskar

NAJLEPSZY ZAWODNIK – PIAST –  Mika Jakub

NAJLEPSZY ZAWODNIK – RUCH – Kendzia Paweł

NAJLEPSZY ZAWODNIK – KORONA – Matusiewicz Michał

NAJLEPSZY ZAWODNIK – MOTOR – Łopuszyński Maciej

NAJLEPSZY ZAWODNIK – ŚLĄSK –  Basta Jakub

 

MISTRZ ŻONGLERKI –  Oczkowski Oliwier ( AP 21 Kraków)

MISTRZ STRZAŁÓW –  Juszczyk Bartek ( Korona Kielce)

 

Nagrody wręczali: Panowie Paweł Malinowski i Piotr Skwara (PROFBUD), Panowie  Franciszek Smuda i Marcin Broniszewski (goście specjalni), Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran, Dyrektor MOSiR w Krośnie Antoni Dębiec, Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu Anna Dubiel, Dyrektor ZSP nr 4 w Krośnie Joanna Kubit.

Zaproszeni goście: trenerzy  Wojciech Hejnar, Jan Skrzypczyk.

Turniej PROFBUD  CUP 2013 sędziowali:  Beata Wosiewicz, Antoni Pelczarski, Jakub Kozner (Krosno).


PROFBUD Cup 2014 – Turniej inny niż wszystkie!

 

Dwudniowe zmagania na hali widowiskowo-sportowej MOSiR Krosno dla zawodników z rocznika 2005 dobiegły końca. Wysoki poziom sportowy, świetna organizacja, niezapomniane emocje i mnóstwo goli – tak zapamiętamy tegoroczną edycję turnieju. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Jagiellonii Białystok, a gospodarz turnieju – drużyna Beniaminka Krosno, tak jak przed rokiem zajęła czwarte miejsce.

Organizatorzy: Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno i MOSiR Krosno.

Sponsor turnieju: PROFBUD sp. z o. o.

Goście specjalni:  Greń Kazimierz (Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ), Dudek Dariusz (Dyrektor Sportowy AS Progres).

 

Sobota  13 grudnia 2014 r.

WISŁA KRAKÓW – BENIAMINEK KROSNO 4:2

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – KORONA KIELCE 7:1

SANDECJA NOWY SĄCZ – AS PROGRES 4:2

WIDZEW LODŹ – ŚLĄSK WROCŁAW 6:2

WISŁA KRAKÓW – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:2

BENIAMINEK KROSNO – KORONA KIELCE 5:2

SANDECJA NOWY SĄCZ – WIDZEW ŁÓDŹ 0:2

AS PROGRES – ŚLĄSK WROCŁAW 7:2

BENIAMINEK KROSNO – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:7

KORONA KIELCE – SANDECJA NOWY SĄCZ 1:2

WISŁA KRAKÓW – ŚLĄSK WROCŁAW 6:0

AS PROGRES – WIDZEW ŁÓDŹ 3:3

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – SANDECJA NOWY SĄCZ 3:1

WISŁA KRAKÓW – KORONA KIELCE 9:3

BENIAMINEK KROSNO – ŚLĄSK WROCŁAW 8:1

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK- WIDZEW ŁÓDŹ 5:2

KORONA KIELCE – AS PROGRES 3:7

WISŁA KRAKÓW – SANDECJA NOWY SĄCZ 1:0

 

Niedziela 14 grudnia 2014 r.

WISŁA KRAKÓW – WIDZEW ŁÓDŹ 2:4

BENIAMINEK KROSNO – AS PROGRES 6:2

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – ŚLĄSK WROCŁAW 8:4

KORONA KIELCE – WIDZEW ŁÓDŹ 0:4

SANDECJA NOWY SĄCZ – BENIAMINEK KROSNO 2:2

WISŁA KRAKÓW – AS PROGRES 2:3

KORONA KIELCE – ŚLĄSK WROCŁAW 5:2

BENIAMINEK KROSNO – WIDZEW ŁÓDŹ 1:4

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – AS PROGRES 3:2

SANDECJA NOWY SĄCZ – ŚLĄSK WROCŁAW 5:1

Klasyfikacja końcowa turnieju PROFBUD CUP 2014

1. Jagiellonia Białystok – 18 35-16
2. Widzew Łódź  – 16 25-13
3. Wisła Kraków – 15 27-14
4. Beniaminek Krosno – 10 27-22
5. Sandecja Nowy Sącz – 10 14-12
6. AS Progres – 10 26-23
7. Korona Kielce – 3 15-36
8. Śląsk Wrocław – 0 12-45

 

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – Borowy Maciek, Harasimczuk Kacper, Klejno Michał, Koc Dawid, Kuciński Czarek, Lewicki Kuba, Sacharewicz Krzysztof, Świderski Oskar, Wilczewski Mateusz, Zaniewski Dawid.

Trener Beśka Norbert.

WIDZEW ŁÓDŹ – Sikorski Mateusz, Faliszewski Bruno, Mąkol Fabian, Adrianowski Jakub, Wiernik Kacper, Jankowski Jakub, Ochocki Fabian, Skorzycki Bartosz, Glicner Dominik.

Trener Grzeszczakowski Marek. Kierownik Mąkol Sebastian.

WISŁA KRAKÓW – Marchut Przemysław, Łacina Mateusz, Sowa Bartłomiej, Sikora Adrian, Vardanyan Dawid, Morys Dawid, Kutermak Dawid, Paczka Alex, Kozik Kamil, Nowak Kuba, Lewiński Adrian.

Trener Piszczek Jacek. Kierownik Morys Roman.

BENIAMINEK KROSNO – Cecuła Franciszek, Jastrzębski Szymon, Czekański Kamil, Michalski Jakub, Wacht Alan, Bęben Bartłomiej, Kozłowski Jakub, Bęben Kamil, Kluczek Miłosz, Jaślar Wiktor, Lenart Mateusz, Zych Kacper.

Trener Rachwał Robert. Kierownik  Michalska Dorota.

SANDECJA NOWY SĄCZ – Rams Oskar, Szadkowski Oskar, Kamiński Filip, Dziaduła Bartosz, Tokarczyk Michał, Pietrzak Patryk, Pogwizd Brajan, Białoń Szymon, Cisoń Krystian, Bogdański Kacper.

Trener Ciastoń Adam. Kierownik Pietrzak Iwona.

AS PROGRES KRAKÓW – Furtak Wiktor, Cichy Dawid, Janeczek Dominik, Jania Maciej, Kurek Łukasz, Legut Jakub, Niedbała Adam, Trenzinger Piotr, Żakieta Bartłomiej, Hornik Igor, Pestka Kuba.

Trener Dawid Będkowski. Kierownik Hornik Roman.

KORONA KIELCE – Orliński Kacper, Pawłowski Kacper, Rokita Aleksander, Ciepluch Jakub, Piątkowski Oliwier, Mogielski Hubert, Lach Karol, Matysek Szymon, Biskup Mateusz, Merwart Wojciech, Kozubek Marek.

Trener Mądzik Krzysztof.

ŚLĄSK WROCŁAW – Grobelny Mateusz, Golińczak Jakub, Kwiecień Maciej, Ruman Antonio, Kowalczyk Oskar, Paliwoda Patryk, Kuzdra Kacper, Szczyrbak Adam, Blichar Jakub, Budzanowski Nikodem, Fyk Oskar, Pysiewicz Cyprian.

Trener Marciniak Tomasz.

 

Najlepsi Strzelcy:

12 – Sacharewicz Krzysztof (Jagiellonia),
9 – Glicner Dominik (Widzew), Janeczek Dominik (Progres),
8 – Kozik Kamil (Wisła),
6 – Jaślar Wiktor (Beniaminek), Ochocki Fabian (Widzew),
5 – Bęben Kamil (Beniaminek ), Kuciński Czarek, Lewicki Kuba (obaj Jagiellonia), Lewiński Adrian (Wisła).

W drugiej edycji turnieju padło 181 bramek.

NAJLEPSZY ZAWODNIK PROFBUD CUP 2014 – Lewicki Jakub – Jagiellonia

NAJLEPSZY BRAMKARZ PROFBUD CUP 2014 – Sikorski Mateusz – Widzew

KRÓL STRZELCÓW PROFBUD CUP 2014 – Sacharewicz Krzysztof – Jagiellonia – 12 goli

 

WYRÓŻNIENI ZAWODNICY W ZESPOLE:

NAJLEPSZY ZAWODNIK – JAGIELLONIA  – Zaniewski Dawid

NAJLEPSZY ZAWODNIK – WIDZEW  –  Adrianowski Jakub

NAJLEPSZY ZAWODNIK – WISŁA- Kozik Kamil

NAJLEPSZY ZAWODNIK – BENIAMINEK  – Jaślar Wiktor

NAJLEPSZY ZAWODNIK – SANDECJA – Pogwizd Brajan

NAJLEPSZY ZAWODNIK – AS PROGRESS – Janeczek Dominik

NAJLEPSZY ZAWODNIK – KORONA  – Pawłowski Kacper

NAJLEPSZY ZAWODNIK – ŚLĄSK  –  Blichar Jakub

 

KONKURS ŻONGLERKI:

  1. Blichar Jakub – Śląsk Wrocław
  1. Vardanyan Dawid – Wisła Kraków

 

KONKURS STRZAŁÓW: 

  1. Ochocki Fabian – Widzew Łódz
  1. Kozik Kamil – Wisła Kraków

 

Nagrody wręczali: Greń Kazimierz (Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej), Baran Bronisław (Zastępca Prezydenta Miasta Krosna), Dębiec Antoni (Dyrektor MOSiR w Krośnie), Orlik Szymon (Krośnieńskie Huty Szkła S. A),  Anna Dubiel (Radny Miasta Krosna), Bukowczyk Bogdan (Dyrektor Zespołu Krytych Pływalni), Pacyga Paweł (Auto Spektrum), Jan Ciupka, Andrzej Włodarski (OZPN Krosno).

Patron Medialny: Tygodnik Podkarpacie, Tele Krosno, Redakcja Karpaty TV, Teraz Krosno, Radio Trendy, Krosno24.pl, Sport Krosno.

Turniej PROFBUD  CUP 2014 sędziowali:  Beata Wosiewicz, Jakub Kozner, Antoni Pelczarski (Krosno).