PROFBUD Cup

Mimo, że dotychczas odbyły się tylko trzy edycje PROFBUD Cup, to turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno zyskał sobie uznanie w Polsce i jest jednym z ciekawszych wydarzeń w sezonie zimowym w piłce młodzieżowej. Znakomita organizacja, wspaniała atmosfera i bardzo wysoki poziom sprawiły, że do Krosna na początku grudnia przyjeżdżają najlepsze drużyny z naszego kraju, a w IV edycji po raz pierwszy będziemy mogli oglądać zespoły zza granicy.

profbudcup2015

Pierwszą edycję w 2013 roku wygrała Korona Kielce, w drugiej, rozgrywanej rok później, triumfowała Jagiellonia Białystok. , w 2015 na boiskach w „Hali Krosno” najlepsi okazali się zawodnicy Zagłębia Lubin. W 2013 i 2014 roku Beniaminek Krosno plasował się na czwartej pozycji, rok temu zajął piąte miejsce w stawce ośmiu drużyn. 

profbud_cup_2013

Oprócz wspomnianych zwycięzców w ciągu dwóch lat do Krosna zawitały tak uznane i  świetnie pracujące z młodzieżą kluby jak: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Sparta Zabrze, Cracovia Kraków, Motor Lublin, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Widzew Łódź, AS Progres Kraków i Sandecja Nowy Sącz.

Czwarta edycja turnieju w „Hali Krosno” w dniach 2-4 grudnia 2016 roku!