PROFBUD Cup

Mimo, że dotychczas odbyły się tylko cztery edycje PROFBUD Cup, to turniej organizowany przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno zyskał sobie uznanie w Polsce i jest jednym z ciekawszych wydarzeń w sezonie zimowym w piłce młodzieżowej. Znakomita organizacja, wspaniała atmosfera i bardzo wysoki poziom sprawiły, że do Krosna na początku grudnia przyjeżdżają najlepsze drużyny z naszego kraju, a w IV edycji po raz pierwszy gościliśmy zespoły zza granicy.

profbudcup2015Pierwszą edycję w 2013 roku wygrała Korona Kielce, w drugiej, rozgrywanej rok później, triumfowała Jagiellonia Białystok. , w 2015 na boiskach w „Hali Krosno” najlepsi okazali się zawodnicy Zagłębia Lubin. W 2013 i 2014 roku Beniaminek Krosno plasował się na czwartej pozycji, rok temu zajął piąte miejsce w stawce ośmiu drużyn. 

profbud_cup_2013

Oprócz wspomnianych zwycięzców w ciągu dwóch lat do Krosna zawitały tak uznane i  świetnie pracujące z młodzieżą kluby jak: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Śląsk Wrocław, Sparta Zabrze, Cracovia Kraków, Motor Lublin, Ruch Chorzów, Piast Gliwice, Akademia Piłkarska 21 Kraków, Widzew Łódź, AS Progres Kraków i Sandecja Nowy Sącz.

pc2016_galeria_06

IV edycja turnieju odbyła się w „Hali Krosno” w dniach 2-4 grudnia 2016 roku. Po raz pierwszy zagrały w nim zagraniczne drużyny młodzieżowe reprezentujące utytułowane kluby. Z Anglii przyjechał Everton FC, a Niemiec Bayer Leverkusen z trenerem Andrzejem Buncolem, z Ukrainy Karpaty Lwów, a z Czech Sparta Praga. W stawce drużyn znalazły się również polskie zespoły: Zagłębie Lubin, Lech Poznań, Polonia Warszawa i gospodarze Beniaminek Krosno. Piłkarskie zmagania wygrały Karpaty Lwów wyprzedzając Bayer Leverkusen i Everton FC.

pc2016_galeria_03

V edycja turnieju „PRFOBUD Cup” odbyła się w dniach 1-3 grudnia 2017 roku w Gdańsku na boiskach City Football Club – w jednym z najnowocześniejszych i największym tego tupu obiekcie w Polsce. Finałowe zmagania poprzedziły rozgrywane w październiku trzy turnieje eliminacyjne w Warszawie, Gdańsku i Krośnie.