Baza treningowa

„Hala Krosno”

halakrosno_670_300

„Hala Krosno” to typ hali pneumatycznej, która składa się tylko z kilku komponentów: sieci stalowych lin, systemu trzech powłok, systemu kotwienia, specjalnego nadmuchu i ogrzewania, drzwi i oświetlenia. Dzięki zastosowanej technologii Hala jest czynna przez cały rok, zapewniając optymalne warunki do uprawiania sportu, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Boisko o wymiarach 68 x 45 metrów może być podzielone na trzy mniejsze boiska 45 x 20 metrów na których jednocześnie trenują trzy drużyny.

halakrosno_2

Dbając o najwyższy komfort użytkowników, „Hala Krosno” posiada sztuczną murawę najwyższej klasy Premier Turf SX60 holenderskiego producenta ACT Global. Trawa wysokiej jakości posiada certyfikat FIFA 2 STAR. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cechują ją właściwości niemal identyczne, jak w przypadku podłoża naturalnego. Gwarantuje doskonałą stabilność stopy i amortyzację upadków oraz odbić piłki. Używana w hali sztuczna trawa jest w 100% ekologiczna – nadaje się do recyklingu i jest bezwonna, odporna na działania mikroorganizmów.

„Hala Krosno” jest całorocznym obiektem treningowym Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, będzie także Areną tak ciekawych wydarzeń z udziałem Beniaminka jak: PROFBUD Liga i PROFBUD Cup.

Adres:
ul. Bohaterów Westerplatte 20
www.halakrosno.pl 


„Arena Korczyna”

arena_korczyna

„Arena Korczyna” to boisko z nawierzchnią naturalną o wymiarach 100 x 65 metrów na którym trzy drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno rozgrywają mecze ligowe. Obiekt posiada zaplecze w postaci szatni dla zawodników z sanitariami i pokój trenerów. W pobliżu znajduje się boisko wielofunkcyjne Orlik, a w przyszłości planowana jest modernizacja obiektu – powstanie bieżnia lekkoatletyczna i oświetlenie. W miesiącach marzec – październik na boisku odbywają się zajęcia treningowe. Obiekt mieści się w Korczynie przy miejscowym Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry. „Arena Korczyna” posiada trybunę z krzesełkami na 210 miejsc.

W rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 obiekt jest modernizowany – powstaje bieżnia lekkoatletyczna wokół murawy. Drużyny Beniaminka do treningów na tym obiekcie wrócą wiosną 2018 roku.

Adres: 
Korczyna, ul Aleksandra Fredry 2


Sala gimnastyczna w SP nr 5

sala_szkolanr5

Sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 5 w Krośnie posiada znakomite warunki do treningu dla młodych adeptów futbolu. W oddanej do użytku w 2012 roku sali znajduje się boisko piłkarskie o wymiarach 37 x 19 metrów. W okresie zimowym odbywają się w niej zajęcia dla najmłodszych drużyn Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno – U-7 i Bambini.

Adres:
Krosno, ul Grunwaldzka 15 (dzielnica Suchodół)


Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno korzysta także z miejskich obiektów – stadion przy ul. Żwirki i Wigury (Guzikówka), sala gimnastyczna w „Naftówce”, a także z obiektu w Targowiskach – stadionu miejscowego Partyzanta.