O nas

Akademia Piłkarska BENIAMINEK PROFBUD Krosno

 

logo

Szkółka Piłkarska Beniaminek Krosno powstała w 2007 roku. Założycielem Beniaminka jest Grzegorz Raus. W 2016 roku mając na uwadze rozwój Beniaminka powołano stowarzyszenie Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno.

Celem Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno jest nie tylko szkolenie przyszłych zawodników, ale też wychowanie młodego człowieka. W chwili obecnej Akademia kształci młodych adeptów piłki nożnej w wieku od 4 do 15 lat. Ludzie pracujący w Akademii Piłkarskiej „Beniaminek” Krosno nie boją się ciężkiej, systematycznej pracy i wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Staramy się uczyć od najlepszych i każdego dnia rozwijać. W listopadzie 2015 roku podpisaliśmy umowę partnerską z Zagłębiem Lubin S.A. Współpraca zakłada szkolenie młodzieży, w oparciu o system szkolenia Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie opracowany min. przez Richarda Grootscholten obecnie szefa szkolenia słynnego klubu z Holandii Feyenoord Rotterdam.
W Beniaminku każde dziecko ma możliwość rozwoju w wybranych grupach i projektach w zależności od zaawansowania:

  • Beniaminek PR
  • Beniaminek Girls
  • Beniaminek Soccer Schools
  • Przedszkola Piłkarskie
  • Treningi Indywidulane

Zaznaczyliśmy się na mapie futbolowej piłkarstwa dziecięcego w Polsce poziomem sportowym i organizacyjnym. Byliśmy finalistami turniejów w Warszawie: Turniej z Podwórka na Stadion (Beniaminek Girls – gra na Stadionie Narodowym – rok 2016, 2017, 2018, 2019 – 4 lata z rzedu !) , Danone Cup (nagroda fair play i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski ), Turnieju Orlika o Puchar Premiera (5 miejsce w Polsce . „Biało-niebiescy” wygrywali wielokrotnie podkarpacką Ligę . W turniejach Euronadzieje 2011 (rocznik 2001) i Baltic Cup 2016 (rocznik 2004) byliśmy najlepszą polską drużyną wyprzedzając takie zespoły jak: Everton FC, Nottingham Forest, Legię Warszawa, Zagłębie Lubin, Karpaty Lwów, Wisłę Kraków, Arkę Gdynia czy Lechię Gdańsk. W turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2013 byliśmy o krok od wylotu do Barcelony zostając vice-mistrzem finału w Opolu. W roku 2018 nasze drużyny w nagrodę poleciały do Dortmundu na mecz Borussia i spotkanie z Łukaszem Piszczkiem. Nasi wychowankowie dostają zaproszenia na treningi od takich klubów jak Legia Warszawa, Lech Poznań i KGHM Zagłębie Lubin. Razem z naszym partnerem firmą PROFBUD organizujemy w Krośnie w grudniu turniej „PROFBUD Cup”, którego już sześć edycji zgromadziło na starcie takie drużyny jak: Juventus Turyn, Bayer Leverkusen, Feyenoord Rotterdam, Spartę Praga, West Ham United, Sheffield United, . Legia Warszawa, KGHM Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Widzew Łódz, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Piast Gliwice. W 2014, 2015 i 2016, 2017, 2018, 2019 roku organizowaliśmy w Krośnie turniej Deichmann Minimistrzostwa.

Od 2009 roku organizujemy obozy piłkarskie w Iwoniczu zgłaszane do Kuratorium Oświaty. Beniaminek Camp odbywa się zawsze początkiem wakacji w malowniczym Iwoniczu gdzie mamy wszystko co potrzeba do przeżycia wspaniałych wakacji z futbolem i nie tylko. Do tej chwili gościliśmy już ponad 1000 uczestników nie tylko z Beniaminka, ale z rożnych stron Polski i zagranicy (USA, Francja, Włochy). Jesteśmy również organizatorami półkolonii dla dzieci w okresie letnim i zimowym oraz wielu turniejów i imprez sportowych.

Mamy już 100 absolwentów. Aktualnie większość grup młodzieżowych klubu Karpaty MOSiR Krosno oparta jest o wychowanków Beniaminka. W 2015 roku w III ligowym zespole Karpat Krosno zadebiutował pierwszy w historii wychowanek Beniaminka Jakub Lichoń. Wychowanek Beniaminka Krosno Kacper Bieszczad został w 2016 roku zawodnikiem Akademii Zagłębia Lubin. W tym samym roku Kacper Cichoń – wychowanek Beniaminka dostał powołanie na konsultacje Reprezentacji Polski U-15. W tej chwili jedenastu wychowanków Beniaminka gra w Akademiach Ekstraklasy. W roku 2019 Bartek Prętnik z drużyną Korony Kielce został Mistrzem Polski Juniorów. Siedmiu zawodników zostało powołanych do Reprezentacji Polski Młodzieżowej: wspomniani Kacper Cichoń i Kacper Bieszczad oraz Antoni Kozubal, Aleksander Gazda, Patryk Winiarski, Mateusz Szafran.

Nasza baza treningowa należy do jednych z najlepszych w tej części Polski. „PROFBUD Arena i „Arena Korczyna” i Arena Elektryk dają nam odpowiednie możliwości do realizacji ambitnego procesu szkolenia w naszej Akademii.

Trenerzy, którzy pracują i pracowali w Beniaminku to osoby szanowane w Polsce jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży. W Beniaminku dajemy szansę rozwijać się również młodym zdolnym trenerom z Krosna i okolic.

Jednym z kluczowych projektów w Beniaminku jest prowadzenie Przedszkola Piłkarskiego – Beniaminek Soccer Schools gdzie dzieci od 4 do 7 lat zaczynają przygodę ze sportem.

W 2013 roku zaczęliśmy ścisłą współpracę z deweloperem PROFBUD. Co roku stawiamy sobie nowe wyzwania i wspólnie budujemy emocje sportowe kierując się zasadą, że ”nie ma rzeczy niemożliwych”. Od 2018 roku to nasz sponsor tytularny. Sponsorem strategicznym została największa firma w Polsce PKN ORLEN, która wspiera nas głownie w postaci szansy organizowania turnieju ORLEN Beniaminek Krosno Cup.

1 czerwca 2019 roku Beniaminek Krosno będzie miał 12 lat!