O nas

Akademia Piłkarska BENIAMINEK PROFBUD Krosno

 

logo

 

Szkółka piłkarska Beniaminek Krosno powstała w 2007 roku. Założycielem Beniaminka jest Grzegorz Raus. W 2016 roku mając na uwadze rozwój Beniaminka powołano stowarzyszenie Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno.

Celem Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno jest nie tylko szkolenie przyszłych zawodników, ale też wychowanie młodego człowieka. W chwili obecnej  Akademia kształci młodych adeptów piłki nożnej w wieku od 4 do 15 lat. Ludzie pracujący w Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno nie boją się ciężkiej, systematycznej pracy i wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Staramy się uczyć od najlepszych i każdego dnia rozwijać. W listopadzie 2015 roku podpisaliśmy umowę partnerską z Zagłębiem Lubin S.A. Współpraca zakłada szkolenie młodzieży, w oparciu o system szkolenia Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie opracowany min. przez Richarda Grootscholtena obecnie szefa szkolenia słynnego klubu z Holandii Feyenoord Rotterdam. Zawodnicy Beniaminka rywalizowali w barwach Zagłębia podczas tournee w Anglii (mecze z Chelsea Londyn, West Ham United, Liverpool FC, Manchester United, Manchester City, Leeds United), Niemczech i  Austrii (Bayern Monachium, Red Bull Salzburg).

W Beniaminku mamy grupy zaawansowane i rekreacyjne. Każde dziecko może znaleźć tu swoje miejsce niezależnie od umiejętności. Trenują również dziewczynki – Beniaminek Girls.

Zaznaczyliśmy się na mapie futbolowej piłkarstwa dziecięcego w Polsce poziomem sportowym i organizacyjnym. Byliśmy finalistami turniejów w Warszawie: Turniej z Podwórka na Stadion (Beniaminek Girls – wicemistrzostwo kraju U-10 i gra na Stadionie Narodowym – dwa lata z rzędu  2016, 2017), Danone Cup (nagroda fair play i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski – 2012 rok, rocznik 2000 i młodsi), Turnieju Orlika o Puchar Premiera (5 miejsce w Polsce – rocznik 2001). „Biało-niebiescy” wygrywali pięciokrotnie podkarpacką Ligę Młodzików. W turniejach Euronadzieje 2011 (rocznik 2001) i Baltic Cup 2016 (rocznik 2004) byliśmy najlepszą polską drużyną, wyprzedzając takie zespoły jak: Everton FC, Nottingham Forest, Legię Warszawa, Zagłębie Lubin, Karpaty Lwów, Wisłę Kraków, Arkę Gdynia czy Lechię Gdańsk. W turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2013 byliśmy o krok od wylotu do Barcelony zostając vice-mistrzem finału w Opolu. W turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2015 i 2016 nasze drużyny zajęły 8 miejsce w Polsce. W roku 2017 mięliśmy dwóch finalistów.

Nasi wychowankowie dostają zaproszenia na treningi od takich klubów jak: Manchaster United, VFL Wolfsburg, Legia Warszawa, Lech Poznań i KGHM Zagłębie Lubin. Z drugiej strony w naszej Akademii dobrze aklimatyzują się dziewczynki i chłopcy z Akademii i Szkółek z regionu – z Jasła, Sanoka, Przemyśla, Brzozowa …

Nasi zawodnicy w latach 2016-2017 byli uczestnikami Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Ten zaszczyt przypadł w udziale ośmiu zawodnikom i zawodniczkom Beniaminka, co jest rekordem tej części Polski.

Razem z naszym partnerem firmą PROFBUD organizujemy w Krośnie w grudniu turniej „PROFBUD Cup”, którego trzy edycje zgromadziły na starcie takie drużyny jak: Legia Warszawa, KGHM Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Górnik Zabrze, Śląsk  Wrocław, Widzew Łódz, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Piast Gliwice.

Profbud Cup 2016 na 10-lecie Beniaminka zgromadził niesamowite drużyny:  Bayer Leverkusen, Everton FC, Sparta Praga, Karpaty Lwów, Lech Poznań, Zagłębie Lubin.  W roku 2017 odbędzie się nowa formuła turnieju w Gdańsku, Warszawie i Krośnie.

W 2014, 2015, 2016 i 2017  roku organizowaliśmy w Krośnie turniej Deichmann Minimistrzostwa.

Od 2009 roku organizujemy obozy piłkarskie w Iwoniczu zgłaszane do Kuratorium Oświaty. Beniaminek Camp odbywa się zawsze początkiem wakacji w malowniczym Iwoniczu gdzie mamy wszystko co potrzeba do przeżycia wspaniałych wakacji z futbolem i nie tylko. Do tej chwili gościliśmy już ponad tysiąc uczestników nie tylko z Beniaminka, ale z rożnych stron Polski i zagranicy (USA, Francja, Włochy). W wakacje 2017 roku poszerzyliśmy ofertę o obóz w Gdańsku, który się sprawdził i który będziemy kontynuować.

Organizujemy też dwa razy w roku (wakacje, ferie) profesjonalny obóz piłkarski PROFBUD 4 KIDS CAMP –  dla dzieci z Beniaminka i innych klubów, gdzie trenujemy według metodologi naszego partnera Zagłębia Lubin. Bazą treningową jest „Hala Krosno” (hala namiotowa ze sztuczną nawierzchnią) i obiekty Miejskie w Krośnie. Gościliśmy zawodników z klubów: New York Red Bull, Zagłębia Lubin, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Motor Lublin, Stal Stalowa Wola, Siarka Tarnobrzeg, FK Lwów, Zemplin Mihalovce.

Jesteśmy również organizatorami półkolonii dla dzieci  w okresie letnim i zimowym oraz wielu turniejów i imprez sportowych.

Mamy już 100 absolwentów. Aktualnie większość grup młodzieżowych klubu Karpaty MOSiR Krosno oparta jest na wychowankach Beniaminka. W 2015 roku w III-ligowym zespole Karpat Krosno zadebiutował pierwszy w historii wychowanek Beniaminka Jakub Lichoń. Wychowanek Beniaminka Krosno Kacper Bieszczad został w 2016 roku zawodnikiem Akademii Zagłębia Lubin. W tym samym roku Kacper Cichoń – wychowanek Beniaminka dostał powołanie na konsultacje Reprezentacji Polski U-15. Obecnie jest zawodnikiem Pogoni Szczecin

Nasza baza treningowa – „PROFBUD Arena” i „Arena Korczyna” dają nam odpowiednie możliwości do realizacji ambitnego procesu szkolenia w naszej Akademii. Cały czas dążymy do poprawy i rozwoju naszych możliwości treningowych.

„PROFBUD Arena” jest całorocznym obiektem treningowym Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, jest także areną tak ciekawych wydarzeń z udziałem Beniaminka jak: PROFBUD Liga (patron piłkarz Lotto Ekstraklasy Mateusz Cetnarski), Beniaminek Krosno Cup, Beniaminek Kids Liga (patron piłkarz Lotto Ekstraklasy Patryk Fryc) i PROFBUD Cup.

Trenerzy, którzy pracują i pracowali w Beniaminku to osoby szanowane w Polsce jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży. W Beniaminku dajemy szansę rozwijać się również młodym zdolnym trenerom z Krosna i okolic.

Jednym z kluczowych projektów w Beniaminku jest prowadzenie Przedszkola Piłkarskiego – Bambini Football gdzie dzieci od 4 do 6 lat zaczynają przygodę ze sportem. Więcej informacji w zakładce Bambini Football – Jak do Nas dołączyć?

W 2013 roku zaczęliśmy ścisłą współpracę z deweloperem PROFBUD. Co roku stawiamy sobie nowe wyzwania i wspólnie budujemy emocje sportowe kierując się zasadą, że ”nie ma rzeczy niemożliwych”.

W roku 2017 Beniaminek Krosno obchodzi swój jubileusz – 10 lat!