Szkółka

Szkółka Piłkarska BENIAMINEK Krosno

 

tarcza-beniaminek-256x300

 

Szkółka piłkarska „Beniaminek” Krosno powstała w 2007 roku. Celem Szkółki piłkarskiej „Beniaminek” Krosno jest nie tylko szkolenie przyszłych zawodników, ale też wychowanie młodego człowieka. W chwili obecnej  Szkółka kształci młodych adeptów piłki nożnej w wieku od 3  do 12 lat. Ludzie  pracujący w Szkółce Piłkarskiej „Beniaminek” Krosno nie boją się ciężkiej, systematycznej pracy i wierzą, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W sezonie 2015/2016 zgłosiliśmy drużyny Beniaminka do rozgrywek ligowych w w strukturach PZPN. Liczymy, że BENIAMINEK Krosno da dużo radości swoim sympatykom. Chcemy dalej się rozwijać. Łączymy tradycję z nowoczesnością.

Wzorujemy się na systemie szkolenia Akademii Ajaxu Amsterdam. W 2012 roku zostaliśmy objęci programem Szkółek Nivea z Ajaxem Amsterdam. Otrzymaliśmy sprzęt sportowy i dostęp do platformy treningowej Ajaxu.

Odnośnie kategorii Bambini wzorujemy się na systemie DFB. Tworzymy również autorskie programy

Rozwijamy się. Szukamy cały czas rozwiązań do optymalnego na nasze możliwości szkolenia. Od każdego można się czegoś nauczyć i czerpać wzorce. Uczymy się przecież całe życie. Nasi trenerzy wyjeżdżają na staże trenerskie do renomowanych klubów w Polsce i zagranicą. Uczestniczą w kursach trenerskich oraz konferencjach.

W Beniaminku mamy grupy zaawansowane i rekreacyjne. Każde dziecko może znaleźć tu swoje miejsce. Trenują również dziewczynki. Od października 2015 wprowadziliśmy osobną grup Beniaminek Girls.

Zaznaczyliśmy się na mapie futbolowej piłkarstwa dziecięcego w Polsce poziomem sportowym i organizacyjnym. Byliśmy finalistami turniejów Danone Cup, Turnieju Orlika o Puchar Premiera.  „Biało-niebiescy” wygrywali dwukrotnie podkarpacką Ligę Młodzików. W turnieju Euronadzieje 2001 byliśmy najlepszą polską drużyną. W turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2013 byliśmy o krok od wylotu do Barcelony zostając vice-mistrzem finału w Opolu. W turnieju Deichmann Minimistrzostwa 2015 nasza drużyna zajęła 8 miejsce w Polsce.  Nasi wychowankowie dostają  zaproszenia do takich klubów jak Legia Warszawa, Lech Poznań, KGHM Zagłębie Lubin czy Wisła Kraków. Razem z naszym partnerem firmą PROFBUD organizujemy w Krośnie w grudniu turniej „PROFBUD CUP”, który na starcie zgromadził takie drużyny jak: Wisła Kraków, Śląsk  Wrocław, Widzew Łódz, Korona Kielce, Jagiellonia Białystok, Ruch Chorzów, Piast Gliwice. W 2014 i 2015 roku organizowaliśmy w Krośnie turniej Deichmann Minimistrzostwa.

Od 2009 roku  organizujemy obozy piłkarskie w Iwoniczu zgłaszane do Kuratorium Oświaty. Beniaminek Camp odbywa się zawsze początkiem wakacji w malowniczym Iwoniczu gdzie mamy wszystko co potrzeba do przeżycia wspaniałych wakacji z futbolem i nie tylko. Do tej chwili gościliśmy już ponad 700 uczestników nie tylko z Beniaminka, ale z rożnych stron Polski i zagranicy (USA, Francja, Włochy).

Mamy już 100 absolwentów.

Trenerzy, którzy pracują i pracowali w Beniaminku to osoby szanowane w Polsce jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży. W Beniaminku dajemy szansę rozwijać się również  młodym zdolnym trenerom z Krosna i okolic.

W 2013 roku zaczęliśmy ścisłą współpracę z deweloperem PROFBUD. Co roku stawiamy sobie nowe wyzwania i wspólnie budujemy emocje sportowe kierując się zasadą, że ”nie ma rzeczy niemożliwych”.