Informacje o Lidze

 PROFBUD LIGA 2017

 

Sezon zimowy dla aż 48 drużyn z Podkarpacia i Małopolski zapowiada się niezwykle ciekawie. W nowoczesnej „Hali Krosno”, na sztucznej murawie z certyfikatem FIFA 2 STAR rozegrana zostatnie II edycja PROFBUD Ligi! Organizowane przez Akademię Piłkarską Beniaminek Krosno rozgrywki to zmagania młodych adeptów futbolu w aż czterech kategoriach wiekowych.

W kategoriach U-11 i U-10 wystąpi 12 drużyn podzielonych na dwie grupy, zespoły w jednym dniu rozgrywkowym systemem „każdy z każdym” rozegrają aż pięć spotkań po 18 minut, co ze szkoleniowego punktu widzenia jest idealnym rozwiązaniem. Po 3 dniach rozgrywkowych nastąpi podział na „Ligę Mistrzów” i „Ligę Europy”. Mecze będę rozgrywane jednocześnie na trzech boiskach o wymiarach 45 na 20 metrów.

W kategorii wiekowej U-9 zagra aż 14 zespołów podzielonych na dwie grupy. Każda z drużyn podczas jednego dnia rozgrywkowego spędzi na murawie 90 minut. W kategorii wiekowej U-8 zagra dziesięć zespołów. W tej kategorii nie ma podziału na grupy, w każdym z sześciu dni rozgrywkowych gramy systemem „każdy z każdym” rozgrywając dziewięć spotkań po 13 minut.

profbud_ligi_logo_670

Liczymy na to, że PROFBUD Liga da dużo dużo radości wszystkim związanym z futbolem dziecięcym i młodzieżowym. Będziemy nagradzać tych, którzy działają z pasją i zaangażowaniem. Liczymy na kulturę dzieci, trenerów i szczególnie rodziców.

Powodzenia dla  wszystkich drużyn uczestniczących w tym piłkarskim wydarzeniu!