Informacje

Sezon 2015/2016 jest wyjątkowy w historii Szkółki Piłkarskiej Beniaminek Krosno. 2015 rok to wiele ciekawych wydarzeń, w tym debiut aż trzech drużyn Beniaminka w rozgrywkach ligowych. Szansę gry o ligowe punkty otrzymali zawodnicy z roczników 2004 i 2005.

Liga Podkarpacka U-12

Drużyna U-12 prowadzona przez trenera Grzegorza Rausa została zgłoszona do Podkarpackiej Ligi Młodzików Młodszych. Pierwszy etap ta gra w jednej z czterech grup na Podkarpaciu. Beniaminek znalazł się w grupie III z AP Jasło, Ekoballem Sanok, Karpatami MOSiR Krosno, Polonią Przemyśl i UKS 6 Jasło. Awans do Grupy Mistrzowskiej wywalczyły dwie najlepsze drużyny, Beniaminek wygrał grupę dzięki zwycięstwu w ostatnim spotkaniu z dotychczasowym liderem AP Jasło. NA wiosnę 2016 roku rozpoczną się rozgrywki Grupy Mistrzowskiej, w której oprócz krośnieńskiej drużyny występować będą DAP Dębica, Ekoball Sanok, Igloopol Dębica, Resovia Rzeszów, Stal Mielec, Stal Rzeszów i Stal Stalowa Wola.

Liga OZPN U-12

Drużyna Beniaminka 2004/2005 prowadzona przez trenerów Pawła Tomkiewicza i Karola Dobrzańskiego została zgłoszona do rozgrywek prowadzony przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie. W II grupie Klasy Młodzików Beniaminek mierzy się z Haczowią Haczów, LKS Hłudno, LKS Izdebki, LKS Pisarowce II, Orzeł Bażanówka, Sanbud Długie, UKS Długie i ULKS Grabówka. Po rundzie jesiennej krośnianie zajmują pierwsze miejsce w tabeli z sześcioma zwycięstwami i dwoma remisami na koncie.

Liga OZPN U-11

Drużyna Beniaminka U-11 także występuje w Klasie Młodzików, zespół trenera Roberta Rachwała gra w grupie III. Zawodnicy z rocznika 2005 mierzą się w niej przeważnie ze starszymi od siebie rywalami, ale radzą sobie świetnie zajmując po rundzie jesiennej drugą pozycję. Oprócz Beniaminka w lidze grają Aktiv Pro Rymanów II, Burza Rogi, Iwonka Iwonicz, Kotwica Korczyna, LKS Lubatowa, Orzeł Pustyny, Partyzant Targowiska, Piastovia Miejsce Piastove, Tornado Wrocanka.