Dołącz do najlepszej Akademii Piłkarskiej w Krośnie! Rozpoczynamy nabór do „Bambini Football”!

Czas rozpocząć przygodę z „Piękną Grą” jaką jest piłka nożna! Zapraszamy dzieci z roczników 2011, 2012 i 2013 na zajęcia „Bambini Football” w najprężniej rozwijającej się Akademii Piłkarskiej na Podkarpaciu! Dziesięć lat doświadczenia w szkoleniu dzieci, doskonała baza treningowa oraz możliwości rozwoju piłkarskiego w kolejnych etapach szkolenia to atuty, które przemawiają za Akademią Piłkarską Beniaminek Krosno.

bambini_1

Wierzymy, że świat „Pięknej Gry” znaczy coś więcej, dlatego postrzegamy piłkę nożną dla dzieci nie tylko jako sposób na kształtowanie podstaw zdolności motorycznych, ale przede wszystkim jako doskonałe narzędzie do wychowania młodego człowieka. Wierzymy także, że każdy mały zawodnik z wielkimi marzeniami powinien być doceniony jako piłkarz i jako człowiek. Swoje przekonania wprowadzamy w życie poprzez inspirujące zajęcia piłkarskie dla chłopców i dziewczynek w wieku 4-6 lat, gdzie doświadczeni i pracujący z pasją Trenerzy tworzą bezpieczne środowisko do rozwoju nie tylko umiejętności piłkarskich, ale również zdolności interpersonalnych i społecznych.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): „Beniaminek w czerwcu będzie miał równe 10 lat. Grupy przedszkolne były u nas tworzone już w sezonie 2011/2012, kiedy to trener Marcin Maculski i Alicja Babczyńska-Raus zapoczątkowali projekt, który ewaluuje do dziś.  Beniaminek jest więc prekursorem takich zajęć w regionie. Zawsze stawialiśmy na samodzielność.  Dzisiaj w gronie pierwszych absolwentów „Bambini Football” są chłopcy i dziewczynki z roczników 2005, 2006, 2007. Pamiętam jak zaczynała swoją przygodę Ania Skrzypczyk, która teraz jest cały czas monitorowana przez VLF Wolfsburg czy Jakub Michalski jeden z motorów napędowych utalentowanej drużyny U-12. Pamiętam urwisów z rocznika 2006, którzy tak dzielnie walczą teraz w I Lidze Podkarpackiej Młodzików czy chłopców z rocznika 2007. Czas leci a zajęcia dla przedszkolaków w naszej Akademii cały czas są prowadzone systematycznie już dobrych 6 lat”.

bambini_4

Plan szkolenia grup „Bambini Football” powstał w oparciu o najlepsze, sprawdzone wzorce krajowe. Praca na naszych zajęciach odbywa się w czterech modułach treningowych, w których Trenerzy kładą szczególny nacisk na wszechstronne szkolenie ruchu, rozwój koordynacyjnych zdolności motorycznych oraz naukę podstawowych elementów techniki piłkarskiej. Naszym celem jest wychowanie zdrowego i pełnego pasji zawodnika przygotowanego na wyzwania grup wiodących Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno oraz rozbudzenie w dzieciach miłości do „Pięknej Gry”, by futbol zawsze sprawiał im masę radości i uśmiechu.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): „Dzisiaj na 10 lecie Beniaminka chcemy by nasz projekt był unikatowy, by połączył piękną tradycję i nowoczesność. Mamy wszystko by spełnić te kryteria. Wspaniała baza treningowa, nowatorskie pomysły, wykwalifikowana i pełna energii kadra trenerska. Celem Bambini Football jest wychowanie zdrowego i pełnego pasji zawodnika przygotowanego na wyzwania grup wiodących Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno oraz rozbudzenie w dzieciach miłości do „Pięknej Gry”, by futbol zawsze sprawiał im masę radości i uśmiechu.”

Jak wyglądają nasze treningi? Podczas 60 minutowych zajęć dziecko kształci motoryczne fundamenty niezbędne do radzenia sobie z właściwym dla danego tygodnia zagadnieniem technicznym, by w najważniejszej części każdej jednostki treningowej – swobodnej grze – móc wykorzystać nabyte umiejętności, a także cieszyć się pięknem piłki nożnej, strzelać pierwsze bramki i poczuć radość, jaką niesie za sobą uprawianie sportu.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): „Koordynatorem zostaje Pan Marcin Maculski, który ma bardzo duże doświadczenie i jest osobą powszechnie znaną w środowisku.  Bardzo liczę na trenera Marcina, który pokazał już w swojej karierze, że można osiągać wielkie rzeczy. Dział rozwoju sportu, na czele którego stoi utalentowany Mateusz Knap oraz skuteczny Dział Marketingu pomogą koordynatorowi i grupie utalentowanych trenerek i trenerów w rozwoju naszego projektu.”

bambini_3

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): „Partnerem Bambini Football zostaje Woda Java z szefem firmy Panem Lucjanem Langnerem, znakomitym doktorem medycyny i znanym w środowisku pediatrą, który zaangażuje się w projekt i już wkrótce przeprowadzi prelekcję dotyczącą zdrowego stylu życia, odżywiania.”

java_bambini

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): „Nasz sponsor i partner strategiczny Grupa Profbud została inicjatorem, fundatorem i głównym wykonawcą Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej, które powstało  we współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej to coś więcej niż zwykłe przedszkole – oprócz podstawowej funkcji opiekuńczej spełnia także rolę naukowo-dydaktyczną. Opracowywany jest innowacyjny program edukacyjny, adresowany nie tylko do dzieci, lecz także do rodziców. Beniaminek będzie współpracował CEPIW.”

bambini_2

Proces szkoleniowy i wychowawczy przynosi najlepsze efekty w środowisku funkcjonującym w obrębie jasnych zasad. Dlatego tak ważna jest współpraca między Rodzicem a Trenerem oparta o zasadę 3Z – wzajemne zrozumienie, zaufanie oraz zrównoważone podejście. Zrozumienie, aby postrzegać piłkę nożną w ten sam sposób co pociecha – jako zabawę pełną radości i uśmiechu, gdzie wynik stanowi sprawę drugorzędną. Zaufanie, aby podczas zajęć treningowych być pewnym, że dziecko jest w rękach ludzi działających według bliskiej Rodzicom filozofii, wierzących w te same wartości. Zrównoważone podejście, aby pamiętać, że pomimo życia w ekspresowym tempie, rozwój zawodnika jest jedynym, czego nie można przyspieszyć.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno): „Będziemy kładli nacisk na edukację rodziców, kadry trenerskiej , wszystkich osób związanych ze sportem i piłką nożną w wieku 3-7 lat. Człowiek uczy się całe życie. Będziemy współpracować z psychologiem dziecięcym, jednym z naszych stałych partnerów Edu Football. Mamy mnóstwo pomysłów , które krok po kroku będziemy wprowadzać w życie. Zajęcia Bambini Football prowadzimy w Krośnie oraz oddziałach w Korczynie, Jedliczu, Rogach i Targowiskach. Po 10 latach ciężkiej pracy mogę śmiało powiedzieć. Warto zaufać Beniaminkowi. Jesteśmy już uznaną marką w Polsce. Przed nami kolejne wyzwania, którym sprostamy.”

 Dołącz do nas! 

Terminy
Kontakt

bambini_football1