Baza treningowa

„PROFBUD Arena”

halakrosno_670_300

„PROFBUD Arena” to typ hali pneumatycznej, która składa się tylko z kilku komponentów: sieci stalowych lin, systemu trzech powłok, systemu kotwienia, specjalnego nadmuchu i ogrzewania, drzwi i oświetlenia. Dzięki zastosowanej technologii Hala jest czynna przez cały rok, zapewniając optymalne warunki do uprawiania sportu, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Boisko o wymiarach 68 x 45 metrów może być podzielone na trzy mniejsze boiska 45 x 20 metrów na których jednocześnie trenują trzy drużyny.

profbud_arana2

Dbając o najwyższy komfort użytkowników, „Hala Krosno” posiada sztuczną murawę najwyższej klasy Premier Turf SX60 holenderskiego producenta ACT Global. Trawa wysokiej jakości posiada certyfikat FIFA 2 STAR. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii cechują ją właściwości niemal identyczne, jak w przypadku podłoża naturalnego. Gwarantuje doskonałą stabilność stopy i amortyzację upadków oraz odbić piłki. Używana w hali sztuczna trawa jest w 100% ekologiczna – nadaje się do recyklingu i jest bezwonna, odporna na działania mikroorganizmów.

„PROFBUDA Arena” jest całorocznym obiektem treningowym Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno, będzie także Areną tak ciekawych wydarzeń z udziałem Beniaminka jak: PROFBUD Liga, PROFBUD Arena CUP, ORLEN Benaminek Krosno CUP i oczywiście najważniejszy turniej PROFBUD Cup.

Adres:
ul. Bohaterów Westerplatte 20
www.profbudarena.pl 


„Arena Korczyna”

arena_korczyna

„Arena Korczyna” to boisko z nawierzchnią naturalną o wymiarach 100 x 65 metrów na którym trzy drużyny Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno rozgrywają mecze ligowe. Obiekt posiada zaplecze w postaci szatni dla zawodników z sanitariami i pokój trenerów. W pobliżu znajduje się boisko wielofunkcyjne Orlik, w 2017 powstała bieżnia lekkoatletyczna i oświetlenie. W miesiącach marzec – październik/listopad na boisku odbywają się zajęcia treningowe. Obiekt mieści się w Korczynie przy miejscowym Zespole Szkół im. Aleksandra Fredry. „Arena Korczyna” posiada trybunę z krzesełkami na 210 miejsc.

Adres: 
Korczyna, ul Aleksandra Fredry 2


„Arena Elektryk”

_MG_1942

Boisko trawiaste przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Krośnie zostało oddane do użytku w 2018 roku. Boisko o wymiarach 90×45 metrów otoczone jest 4-torową bieżnią, obiekt posiada budynek sanitarno-szatniowy. Od  2018 roku na „Arenie Elektryk” trenować będą cztery drużyny Beniaminka.

Adres:
Krosno, ul. Rzeszowska 10 (dzielnica Turaszówka)


Akademia Piłkarska Beniaminek Krosno korzysta także z Sali Gimnastycznej w „Naftówce”, w której odbywają się zajęcia motoryczne oraz w z Sali Gimnastycznej w ZSP nr 2 gdzie trenują grupy Przedszkoli Piłkarskich.