O nas

Akademia Piłkarska BENIAMINEK PROFBUD Krosno

 

logo
Akademia Piłkarska Beniaminek Profbud Krosno powstała w 2007 roku. Założycielem Beniaminka jest Grzegorz Raus.

Naszym celem jest przede wszystkim szkolenie przyszłych zawodników grających na najwyższym poziomie rozgrywkowym, ale również wychowywanie młodego człowieka. Beniaminek na co dzień kształci około 500 młodych adeptów piłki nożnej w wieku od 4-15 lat. Ludzie pracujący w Beniaminku to pasjonaci, którzy nie boją się ciężkiej i systematycznej pracy, wierzymy, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W Akademii mamy pięć projektów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży, gdzie każdy może się realizować i rozwijać swoje pasje sportowe. Są to grupy Beniaminek PRO, Beniaminek Girls, Beniaminek Soccer Schools, Przedszkola Piłkarskie Beniaminka i Beniaminek Baby.

Oprócz szkolenia nasza Akademia realizuje wiele projektów o charakterze sportowym m.in. turnieje dla dzieci i młodzieży: „PROFBUD Cup”, „ORLEN Beniaminek Cup”, „PROFBUD Arena Cup” oraz najnowszy projekt, który współtworzymy z naszym sponsorem strategicznym „ORLEN Beniaminek Soccer Schools Liga”. Do tego organizujemy obozy i półkolonie piłkarskie dla dzieci, a od początku 2021 roku wspólnie z naszym sponsorem strategicznym firmą PKN ORLEN wdrażamy nowatorski projekt dla najbardziej uzdolnionych zawodników i zawodniczek oraz ambitnych trenerów – „ORLEN Beniaminek Talent Team”.

Posiadamy swój obiekt treningowy „PROFBUD Arena” na którym znajduje się nowoczesna hala pneumatyczna, dzięki czemu nasi zawodnicy mają wspaniałe warunki do trenowania bez względu na warunki pogodowe przez cały rok.

W naszej „kopalni talentów” doczekaliśmy się czterech wychowanków, którzy zadebiutowali w Polskiej Ekstraklasie – Przemysław Sajdak (ŁKS Łódź), Kacper Bieszczad (KGHM Zagłębie Lubin), Antoni Kozubal (Lech Poznań) i Karol Knap (Cracovia Kraków). Wierzymy w to mocno, że kolejni zawodnicy w klubach Ekstraklasy oraz zachodnich klubach to tylko kwestia czasu. Nasi zawodnicy regularnie dostają zaproszenia na treningi od takich klubów jak Legia Warszawa, Lech Poznań, KGHM Zagłębie Lubin, Wisła Kraków, Raków Częstochowa, Górnik Zabrze, Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Jagiellonia Białystok, a lista cały czas się powiększa.

Wychowankowie Beniaminka są aktualnie zawodnikami ekstraklasowych klubów i akademii oraz reprezentantami młodzieżowych kadr Polski, łączna ilość naszych wychowanków to ok. 40 zawodników występujących w akademiach i klubach Ekstraklasy, na centralnym szczeblu seniorskim występują:

  • Karol Knap – Cracovia Kraków (PKO Ekstraklasa),
  • Kacper Bieszczad – Zagłębie Lubin (PKO Ekstraklasa),
  • Antoni Kozubal – Górnik Polkowice (Fortuna 1 Liga), wypożyczenie z Lecha Poznań,
  • Przemysław Sajdak – Skra Częstochowa (Fortuna 1 Liga),
  • Kacper Cichoń – Puszcza Niepołomice (Fortuna 1 Liga),
  • Bartosz Prętnik – Wigry Suwałki (eWinner 2 Liga).

Trenerzy, którzy pracują i pracowali w Beniaminku to osoby szanowane w Polsce, jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży. W Beniaminku dajemy szansę rozwijać się również młodym zdolnym trenerom z Krosna i okolic.

Jednym z kluczowych projektów naszej Akademii są Przedszkola Piłkarskie Beniaminka – gdzie dzieci od 4 do 7 lat zaczynają przygodę ze sportem.

W 2013 roku rozpoczęliśmy ścisłą współpracę z deweloperem PROFBUD. Co roku stawiamy sobie nowe wyzwania i wspólnie budujemy emocje sportowe kierując się zasadą, że „nie ma rzeczy niemożliwych”. Od 2018 roku to nasz Sponsor Tytularny.

Sponsorem strategicznym Akademii została największa firma w Polsce – PKN ORLEN, która wspiera nas głownie w postaci szansy organizowania turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” oraz  projektów „ORLEN Beniaminek Soccer Schools Liga” i „ORLEN Beniaminek Talent Team”. Sponsorem głównym Akademii jest firma Energa z grupy ORLEN.

Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno jest uczestnikiem programu certyfikacji szkółek PZPN i posiada „Złotą Gwiazdkę” – potwierdzającą najwyższą jakość szkolenia i organizacji.

1 czerwca 2022 roku Beniaminek Krosno będzie miał 15 lat!