Wygrywamy w 7 kolejce CLJ U15 i świętujemy awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski!

Dziewczyny wygrywając ostatni mecz w rundzie zasadniczej CLJ U-15 rozgrywany w Siennej z UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna, zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski! Bardzo dobry występ okraszony 5 golami, nie tracąc przy tym żadnej, wprowadził nasze dziewczyny do najlepszej 8 w kraju. 4 gole Darii Cwynar w tym meczu to osiągnięcie o którym także warto wspomnieć.

Co dalej? Pewnie niektórzy z Was, zadają sobie to pytanie. Już spieszymy z informacjami. 14 lub 15 maja zagramy spotkanie ćwierćfinałowe MP. Pewne jest to, że Beniaminek GIRLS, swój mecz rozegra na wyjeździe. Po losowaniu wiadomo już, że możemy trafić na drużyny: WKS Śląsk Wrocław, Diamonds Academy Warszawa, Resovię Rzeszów lub AP Lotos Gdańsk. Debiutancki sezon w Centralnej Lidze Juniorek trwa więc nadal. Brawo dziewczyny! Kibicujemy dalej.

wynik-meczu-CLJ-4x5-ver2-staszkowka

7 kolejka – Centralna Liga Juniorek U-15
UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna  – Beniaminek PROFBUD Krosno 0:5 (0:3)

Bramki: 4x Daria Cwynar, Tatiana Głód. 

2x3 gils staszkowka

Beniaminek Girls: Olga Płaza, Natalia Ligęzka (54′ Paulina Bawor), Maja Krychta (57′ Patrycja Wołowiec), Maja Antonik, Julia Jurasz (65′ Michalina Kozioł), Daria Cwynar (75′ Nikola Rak), Nikola Bogusz (71′ Martyna Kaczkowska), Martyna Jasłowska, Kinga Klimczak (45′ Aleksandra Helińska), Julia Gałuszka, Tatiana Głód (62′ Amelia Futyra).

Łukasz Porcek (trener Beniaminek GIRLS U-15): „Co tu dużo mówić. Cieszę się, bo dziewczyny wchodzą na coraz wyższy poziom fizyczny i mentalny. Wygrywając 3 ostatnie mecze w rozgrywkach CLJ daliśmy sobie szansę na coś więcej, bo teraz wszystko jest możliwe, a już jesteśmy w najlepszej 8 w kraju. Były osoby, które w nas nie wierzyły, ale na końcu to my się śmiejemy. Cieszymy się i marzymy dalej. Sam mecz na plus. Ze stworzonych wielu sytuacji wykorzystaliśmy 5. Głowy były dobrze nastawione. Chcę pogratulować zespołowi i rodzicom, bo to fantastyczna sprawa do której każdy dołożył nie cegiełkę, a sporą cegłę„.

cwierc-CLJ-2022