Wracamy z turniejem ORLEN Beniaminek Cup w 2022 roku! Rywalizacja w kat. U-12 chłopców!

W sobotę 22 stycznia czekają nas spore piłkarskie emocje, w „PROFBUD Arenie” rozegrany zostanie turniej „ORLEN Beniaminek Cup” w kategorii wiekowej U-12 chłopców (rocznik 2010), a stawka uczestników gwarantuje wysoki poziom sportowy i ciekawe futbolowe pojedynki. To kolejna edycja turnieju – „ORLEN Beniaminek Cup”, który organizowany jest w Krośnie nieprzerwanie od 2016 roku i dotychczas w tych piłkarskich zmaganiach udział wzięło ponad 3200 dzieci z Polski i Europy.

plakat 4x5 OBC 2022a low

ORLEN Beniaminek Cup jest to cykl turniejów organizowanych przez Akademię Piłkarską Beniaminek PROFBUD Krosno. Od 2018 roku sponsorem tytularnym turnieju jest firma PKN ORLEN. Co roku gościmy zespoły z całej Polski i Europy! Dotychczas w turnieju zagrały m.in. takie drużyny jak: Lokomotiv Kijów, Eagles FC, Górnik Zabrze, CFT MFK Vranov, SK Kijów, Kisvarda FC, Arkonia Szczecin, STF Champion Warszawa, Hutnik Kraków, FK Chayka Vyshgorod, FK Humenne, Jaguar Gdańsk, Pogoń Szczecin, Motor Lublin, Legia Warszawa, Barca Academy Warszawa, BTS Rekord Bielsko-Biała, AP Reissa, Lech Poznań, Partizan Bardejov, MFK Zemplin Michalovce, Cracovia Kraków, Korona Kielce, Wisła Kraków, Varsovia Warszawa, MTK Budapeszt, FA Hamilton. W 2022 roku zorganizujemy dwa turnieje  piłkarskie w kategorii U-12 (rocznik 2010) oraz w kategorii U-11 (rocznik 2011).

Booklet OBC na 2022_2

Sportowa rywalizacja będzie trwała niemal cały dzień, na boisku o wymiarach 68×45 metrów rozegranych zostanie 15 spotkań, a każde z nich potrwa 25 minut. W turnieju „ORLEN Beniaminek Cup” zobaczymy młodych przedstawicieli klubów z PKO Ekstraklasy, czyli drużyny Górnika ZabrzeStali Mielec i Bruk-Bet Termalica Nieciecza, także Akademię Piłkarską im. Łukasza Piszczka BVB Goczałkowice, słowackich gości z zagranicy MFK Zemplín Michalovce oraz oczywiście zespół gospodarzy Beniaminek PROFBUD Krosno. Początek turnieju w sobotę 22 stycznia o godzinie 9:00.

harmonogram OBC u12 low

Cieszymy się, że mimo ciężkiej sytuacji na świecie, możemy kolejny rok organizować tak prestiżowe zawody sportowe. Sponsorem Tytularnym Turnieju jest firma PKN ORLEN, która nieprzerwanie wspiera nas już od 2018 roku. Koncern angażuje się w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie organizowanych w Polsce imprez sportowych dla najmłodszych, właśnie takich jak ORLEN Beniaminek Cup!

Sponsor Główny Turnieju – ENERGA grupa ORLEN.

Patronat Honorowy nad turniejem objął Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Partnerzy Turnieju: PROFBUD, PROFBUD4KIDS, Cutline, Strefa Medali, HSports by hopsy.pl, FCapp, Naftówka.

Partnerzy Medialni Turnieju: TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, G.C. „NOWINY”, portal nowiny24, Trendy Radio, portal Krosno112, gazeta i portal Krosnosfera.

Z uwagi na obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych turniej będzie rozgrywany z ograniczonym udziałem publiczności, organizatorzy zadbali jednak o sympatyków młodzieżowej piłki nożnej i wszystkie mecze będzie można zobaczyć na żywo w internecie na kanale TV Beniaminek na Youtube. Link do transmisji: https://bit.ly/3GESmUW

Wszystkie wyniki spotkań i tabela dostępne będą w aplikacji mobilnej FCapp oraz na Facebooku „ORLEN Beniaminek Cup” i naszej stronie internetowej www.beniaminek.org

Celem Turnieju jest popularyzacja gry w piłkę nożną oraz propagowanie postawy „Fair Play”, dlatego wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

miniturka live OBC zima 2022 low