Sreberka z Beniaminka! Dziewczyny na podium w turnieju „PROFBUD Arena Cup”.

Ogrom emocji towarzyszył nam podczas rozgrywanego w sobotę w Profbud Arena turnieju dla dziewcząt z kategorii wiekowej U-12 „PROFBUD Arena Cup”, w którym zagrało ponad 100 zawodniczek.

Beniaminek wystawił do gry dwie drużyny i nasze „biało-niebieskie” spędziły mnóstwo minut na murawie. Sporo świetnych spotkań, ciekawa rywalizacja o medale z zespołami z Katowic, Rzeszowa, Dębicy czy Staszkówki Jelnej. Druga drużyna także miała swoje chwile radości po strzelanych golach, a mogła się zmierzyć m. in. z zawodniczkami z Krakowa, Nowego Sącza, Mielca czy słowackiego Presova. Ostatecznie Beniaminek Girls zameldowały się na podium zdobywając srebrne medale, a „Najlepszą bramkarką” turnieju została Maja Jaracz. Wyróżnienia dla „Najlepszych zawodniczek” swoich drużyn otrzymały Zuzia Knap i Natalia Jurczyk.

Gratulacje dla zwyciężczyń z UKKS Katowice i podziękowania dla wszystkich drużyn za ciekawą, sportową rywalizację.

BM8A2456 kopia

Jakub Kozner (trener Beniaminek Girls): „Bardzo dobry występ naszych dziewczyn w turnieju „PROFBUD Arena Cup Girls U-12″. Oprócz okolicznych, dobrze nam znanych zespołów mogliśmy się zmierzyć z silnymi drużynami z Katowic i mecze te stały na wysokim poziomie. Trochę szkoda, że przystąpiliśmy do tych zmagań z drobnymi kontuzjami, ale wszystkie dziewczyny pokazały charakter i w każdym meczu walczyły do końca o jak najlepszy rezultat. Rzadko się zdarza, żeby zawodniczki otrzymały tak dużo minut gry, bo aż 132, które na pewno będą procentowały w kolejnych zmaganiach”.

Beniaminek Girls I: Maja Jaracz – Zuzia Knap, Olga Kosiek, Wiktoria Łukowicz, Wiktoria Gorzynik, Magdalena Lenik, Kinga Mamroł, Lena Polek, Nikola Nycz. Trener Jakub Kozner.

Beniaminek Girls II: Natalia Jurczyk, Maja Zajdel, Urszula Rodzinka, Weronika Wietecha, Roksana Wietecha, Izabela Niemiec, Felicja Janeczek. Trener Natalia Zygmunt.

BM8A3339 kopia

Więcej zdjęć z turnieju #PACU12 na facebooku PROFBUD ARENA. Fot. Łukasz Piękoś