Podsumowanie rundy jesiennej – Beniaminek Girls U-15

Czas na kolejne ligowe podsumowanie, przyglądaliśmy się już grze chłopaków, a dziś pierwsza z drużyn dziewcząt. Beniaminek PROFBUD Krosno Girls U-15 w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 występowały w rozgrywkach Podkarpackiej Ligi Trampkarek w której rozegrały cztery mecze oraz w Lidze Trampkarzy OZPN Krosno w której to nasz zespół dziewięciokrotnie wybiegał na murawę.

sesja prezentacja druzyny u15 GIRLS

Zespół dziewcząt U-15 powstał przed początkiem tego sezonu i składa się z zawodniczek, które w poprzednim sezonie skończyły wiek „Młodziczki” oraz zawodniczek które ten wiek skończyły już wcześniej, jednak nie było do tej pory zespołu w tej kategorii wiekowej w Beniaminku i po krótkim okresie wypożyczenia do innych klubów wróciły do klubu macierzystego. Mimo odejść kilku ważnych zawodniczek przed tym sezonem zespół mocno pracował na treningach i stale się rozwijał. „Liga Trampkarza OZPN, w której dziewczęta rywalizowały przeciwko chłopakom służyła do ogrywania się i nauki piłki 11-osobowej, natomiast w Lidze Podkarpackiej Trampkarek celem był awans do Centralnej Ligi Juniorek U-15. Obydwa cele udało się spełnić. Dziewczyny coraz lepiej funkcjonują na dużym boisku w grze 11 na 11, co przełożyło się na końcowy sukces w rozgrywkach wojewódzkich”trener Łukasz Porcek.

beniaminek_girls_liga_2021

„Mecze bywały różne, jak to w sporcie raz wyglądało to lepiej, a raz gorzej. Mecze w lidze z chłopakami przeplataliśmy meczami w Podkarpackiej Lidze Trampkarek i tu po pierwszym wygranym spotkaniu z Resovią Rzeszów czuć było w zespole pewne napięcie związane z meczem rewanżowym, który był przekładany wiele razy. Zawodniczki obydwu zespołów reprezentują licznie województwo podkarpackie, a nawet były powoływane na Jesienną Akademię Młodych Orłów. Wreszcie udało się rozegrać ten mecz na samym końcu rundy jesiennej i był to bardzo ciężki mecz dla naszej drużyny. ale dla przeciwniczek także. Zagraliśmy jednak świadomie i pomimo nerwów towarzyszących tak wielkiemu wyzwaniu dopięliśmy swego i zostaliśmy Mistrzem Podkarpackiej Ligi Trampkarek U-15” – podsumowuje trener Łukasz Porcek i dodaje – „Beniaminek po raz pierwszy posiadać będzie drużynę na szczeblu centralnym. Jest to ogromny sukces i już teraz pracujemy jeszcze mocniej, by na tym szczeblu pozostać. Wszystkie chętne dziewczyny, które chcą spróbować swoich sił w naszej drużynie zapraszamy na treningi. Chciałbym podziękować za tę rundę zawodniczkom, trenerom którzy pomagali przy zespole oraz rodzicom gdyż ich doping niósł nas w drodze do celu i ich udział był bardzo duży w końcowym sukcesie.”

241728577_4974232592593650_7196783652081907984_n

W sumie nasza drużyna jesienią w dwóch ligach rozegrała 13 spotkań, w których sięgnęła po 8 zwycięstw, a w 5 musiała uznać wyższość boiskowych rywalek i rywali. Dziewczyny strzeliły 39 goli, a straciły 41. We wszystkich rozegranych meczach obu lig zagrało 5 zawodniczek – Nikola Bogusz, Amelia Futyra, Martyna Jasłowska, Kinga Klimczak, Olga Płaza, a najskuteczniejszą w pierwszej części sezonu okazała się Tatiana Głód, która 12 razy trafiała do bramki.

liga_girls

Rozegrane mecze
13 – Nikola Bogusz, Amelia Futyra, Martyna Jasłowska, Kinga Klimczak, Olga Płaza,
12 – Tatiana Głód, Aleksandra Helińska, Julia Jurasz, Maja Krychta,
11 – Julia Gałuszka, Martyna Kaczkowska,
10 – Maja Antonik, Nikola Rak,
9 – Nadia Łuksa, Jagoda Wajs,
8 – Kinga Marszał,
7 – Zuzanna Knap,
3 – Olga Kosiek,
1 – Kinga Głód.

Strzelczynie goli
12 – Tatiana Głód
9 – Kinga Klimczak,
5 – Martyna Jasłowska,
4 – Aleksandra Helińska,
3 – Julia Gałuszka,
2 – Jagoda Wajs,
1 – Nikola Bogusz, Martyna Kaczkowska, Maja Krychta, Kinga Głód.

Kadra Beniaminkek Girls U-15 w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022: Maja Antonik, Nikola Bogusz, Amelia Futyra, Julia Gałuszka, Kinga Głód, Tatiana Głód, Aleksandra Helińska, Martyna Jasłowska, Julia Jurasz, Martyna Kaczkowska, Kinga Klimczak, Zuzanna Knap, Olga Kosiek, Maja Krychta, Nadia Łuksa, Kinga Marszał, Olga Płaza, Nikola Rak, Jagoda Wajs.
Trenerzy: Łukasz Porcek, Jakub Kozner.

241730013_4974232069260369_1152006105708094902_n