Beniaminek U-14 zagrał w „Międzynarodowym Turnieju API Cup Zakpane”!

W miniony weekend (19-21 listopada) drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno udała się do Zakopanego, by rywalizować z zespołami z zagranicy i różnych zakątków Polski. Sprawdzenie się na tle takich rywali było ciekawym turniejowym doświadczeniem i odskocznią od ligowych pojedynków.

api_2008_1

Beniaminek w ciągu trzech dni rozegrał 11 piłkarskich pojedynków. W fazie grupowej „biało-niebiescy” zmierzyli się z drużynami KS Łomianki, Rodło Opole, ukraińskim DJUSZ 26 Kijów oraz litewskim Żargilisem Wilno. Dobra postawa zaowocowała awansem do fazy finałowej i rywalizacją o medale z najlepszymi zespołami turnieju.

api_2008_8

api_2008_9

W Lidze Mistrzów zmierzyliśmy się ponowie z zespołami z Ukrainy i Litwy oraz z Arkonią Szczecin, Motorem Lubin i AP Goal. W niedzielnej fazie pucharowej w półfinale minimalnie lepsza okazała się Polonia Warszawa, a w meczu o brąz nasza drużyna trzeci raz w turnieju zmierzyła się z zespołem z Kijowa i rozstrzygnęła ten mecz na swoją korzyść wskakując na podium.

api_2008_7

api_2008_6

Podczas ceremonii zakończenia turnieju nasi zawodnicy otrzymali od organizatorów okazały puchar, pamiątkowe medale i upominki, a wśród trzech wyróżnionych zawodników „MVP Turnieju” znalazł się przedstawiciel Beniaminka Julek Cecuła.

Gratulacje dla całej ekipy! 

api_2008_3 api_2008_4Beniaminek U-14: Jakub Borowski, Julian Cecuła, Igor Cionek, Patryk Delimat, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Emilian Kulon, Nikodem Majewski, Nikodem Mermer, Gabryś Myćka, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Gracjan Walczak, Igor Barbara, Kornel Poznar, Feliks Bielak. Trenerzy Kamil Chmielowski i Kacper Grzesik.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-14): „Dobrze wyglądaliśmy podczas tego turnieju. Solidnie prezentowaliśmy się w defensywie jako cały zespół, ale przede wszystkim jako formacja. To było kluczowe. Pewność w budowaniu gry przekładała się na jakość w ofensywie. Po za dwoma spotkaniami gdzie nie wychodziło nam nic, w pozostałych spotkaniach prezentowaliśmy się w mojej ocenie bardzo solidnie. Brawa dla chłopaków za postawę przez cały weekend na boisku jak i po za nim!”

Foto: Paweł Budzyk.

api_2008_1