Uczestnicy turnieju „PROFBUD Cup 2021” – Legia Warszawa!

Pora przedstawić przedostatnią już jedenastą drużynę, którą będziemy gościć podczas grudniowego turnieju „PROFBUD Cup 2021”. To będzie ich czwarty raz w Krośnie, a piąty w naszym turnieju – Legia Warszawa!

Legia to zwycięzca naszego turnieju z 2018 roku, ale po kolei. Młodzi Legioniści po raz pierwszy zawitali na „PROFBUD Arenę” przy okazji III edycji turnieju „PROFBUD Cup” w 2015 roku. Ekipa ze stolicy zajęła w niej trzecią lokatę (mając tyle samo punktów, co druga w tabeli Sparta Zabrze), gromadząc w siedmiu meczach 14 punktów (4 wygrane, 2 remisy, 1 porażka).
Idąc dalej zespół ze stolicy grał w eliminacjach do V edycji „PROFBUD Cup” rozgrywanych na warszawskim Bemowie i awansował do turnieju głównego w Gdańsku. Tam Legia zajęła w fazie grupowej trzecie miejsce awansując do grupy srebrnej. W ostatecznej klasyfikacji warszawianie zakończyli V edycję PROFBUD Cup na 11 miejscu (13 punktów, 4 wygrane, 1 remis, 4 przegrane, bramki: 11:10). W 2018 zwycięstwo! Graliśmy wówczas w roczniku 2008 i po zaciętym pojedynku Legia pokonała w finale gospodarza turnieju zespół Beniaminka PROFBUD Krosno. Rok 2019, poprzednia edycja – 7 miejsce.

legia1

Legia powstała w 1916 roku i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce. W swoim dorobku warszawianie mają 15 mistrzowskich tytułów, 19 krajowych pucharów, 4 Superpuchary i jeden Puchar Ligi. W 1970 roku Legia dotarła do półfinału (Pucharu Europejskich Mistrzów Krajowych, obecnie ich kontynuacją jest Liga Mistrzów), a w 1991 roku do półfinału Pucharu Zdobywców Pucharu.

W szeregach Legii występowało wielu wybitnych reprezentantów Polski. Czy w VIII Międzynarodowy Turniej Piłkarski PROFBUD Cup 2021 wystąpi następca Kazimierza Deyny czy Lucjana Brychczego? Okazję, aby się o tym przekonać będziemy mieli już za tydzień w Krośnie.