Uczestnicy turnieju „PROFBUD Cup 2021” – Zagłębie Lubin!

Zagłębie Lubin kolejnym uczestnikiem „PROFBUD Cup 2021”! „Miedziowi” to dwukrotni medaliści naszego turnieju, w 2015 roku, gdy po raz pierwszy rozgrywaliśmy go na „PRFOBUD Arenie” triumfowali w roczniku 2006, a w 2017 roku, gdy finały rozgrywaliśmy w Gdańsku zdobyli srebrne medale ulegając w klasyfikacji końcowej tylko Feyenoordowi Rotterdam, a wyprzedzając tak topowe zespoły jak Juventus Turyn, Bayer Leverkusen czy West Ham United. Zagłębie było blisko medalu także w 2016 roku – w Krośnie jako najlepsza polska drużyna znaleźli się tuż za podium za Karpatami Lwów, Bayerem Leverkusen i Evertonem FC. W 2018 i 2019 roku lubinianie grali w „PROFBUD Arenie” w rocznikach odpowiednio 2008 i 2009.

Na co dzień Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie rywalizuje w Dolnośląskiej Lidze Młodzika Starszego, a jesienią „Miedziowi” wywalczyli awans do I Ligi nie tracąc w rozgrywkach ani jednego gola. W ostatnim czasie podopieczni trenera Mateusza Kurca brali udział w dwóch turniejach „Międzynarodowym Turnieju API Cup Zakopane” oraz „KGHM Cup U-13”, w którym sięgnęli po złote medale. Początkiem grudnia liczymy na wysoką formę ekipy i ciekawe pojedynki z udziałem zawodników Zagłebia.

Kadra Zagłębia U-13: Adam Gwadera, Bartosz Kasprzak, Dmitro Domaretskyi, Emil Kossowski, Filip Laskowski, Gracjan Opaliński, Igor Wilczyński, Jakub Bielak, Xawier Jaskuła, Kacper Berkowski, Kamil Baranowski, Korneliusz Bąk, Maksymilian Gendera, Marcin Poręba, Mateusz Wingert, Norbert Styczyński, Szymon Tomaszewski, William Ngiuvu. Trenerzy Mateusz Kurc, Karol Gracz.

zaglebie_l2