Beniaminek zagra w „Turnieju Sokolika”!

Ze znakomitej strony pokazała się drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno U-10 (rocznik 2012) w rozgrywanych w Poroninie eliminacjach do turnieju głównego „Sokolik Cup U-10”.

u10_sokolik_eliminacje4

„Biało-niebiescy” przez dwa dni rozegrali 9 piłkarskich pojedynków i w stawce 20 zespołów okazali się najlepsi zapewniając sobie udział w zaplanowanym na przyszły rok „Turnieju Sokolika”, w którym udział potwierdziły już tak znane piłkarskie marki jak FC Porto (Portugalia), RB Lipsk (Niemcy), Girona FC (Hiszpania), Stoke City (Anglia), Sparta Praga (Czechy) czy Lokomotiv Kijów (Ukraina).

u10_sokolik_eliminacje1

W eliminacjach nasz zespół prezentował ofensywny futbol i bardzo dobrze realizował założenia, które stawiane były chłopcom i dziewczynom przed turniejem, a nad którymi nasza drużyna pracuje na co dzień na treningach. W Poroninie zagraliśmy z Pogonią Kraków, Football Project Nowa Wieś, DAP Dębica, AP Bumerang Warszawa, Sandecja Nowy Sącz, Master Kids Skawa i Stalą Rzeszów, w półfinale „biało-niebiescy” zmierzyli się z MLUKS Dwójką Gubin, a w finale z Be a Star Wilczki. Indywidualną nagrodę dla „MVP – Najlepszego zawodnika drużyny” otrzymał Maciej Wojnowski.

u10_sokolik_eliminacje3

Beniaminek U-10: Kinga Mamroł, Lena Polek, Maciej Wojnowski, Marcin Staroń, Alan Szul, Jakub Kubusiak, Karol Cyran, Tymon Gazda, Antek Janas, Kuba Piegdoń, Jan Janocha.

Jakub Brajewski (trener Beniaminka U-10): „Dwa dni w eliminacjach do Turnieju Sokolika przyniosły bardzo dużo pozytywnych emocji. Cieszy w szczególności to, że pod względem szkoleniowym większość zadań była realizowana poprawnie. Widać było zaangażowanie, odwagę i radość z gry. W całym turnieju straciliśmy zaledwie cztery bramki w dziewięciu meczach.”

u10_sokolik_eliminacje2