Beniaminek z wizytą w Cracovia Training Center!

Nasi liderzy w postaci Dyrektora Akademii – Grzegorza Rausa, managera – Jarka Kwella
i koordynatora – Marka Adamiaka odwiedzili w tym tygodniu przedstawicieli Cracovii Kraków
i poznali obiekt Cracovia Training Center.

IMG_20210909_153815Zobaczcie i przeczytajcie jak wyglądała wizyta i po co nasi trenerzy udali się do miejscowości Rączna, gdzie znajduje się Cracovia Training Center – jeden z najnowocześniejszych obiektów szkoleniowych w Polsce.

Grzegorz Raus (Dyrektor Beniaminka): „Spotkanie z Dyrektorem Akademii – Łukaszem Jankowskim i Szefem szkolenia – Mirosławem Hajdo miało na celu nawiązanie relacji i wzajemną inspirację, bo każdy na swoim odcinku drogi chce budować naszą lepszą polską piłkę. Cieszy rozwój młodych ambitnych ludzi w polskiej piłce, a Łukasza pamiętam jak rywalizowaliśmy z naszymi drużynami podczas turnieju w Trójmieście. Trener Hajdo to znana i doświadczona postać w środowisku i to zawsze dla nas duża przyjemność porozmawiać o futbolu i nie tylko  za co dziękujemy. Fajnie było też spotkać się z zawodnikami Cracovii Karolem Knapem który jest naszym wychowankiem oraz Sylwkiem Lusiuszem, który jest związany z naszym regionem i mamy dobry kontakt.

Pamiętajmy, że w barwach Cracovii swoją historię i serce zostawił Tomasz Wacek przyjaciel Beniaminka. Temu klubowi dużo dał również krośnianin Marcin Hrapkowicz, który z mojej wiedzy był prekursorem gry w Ekstraklasie jak i Reprezentacji młodzieżowych Polski. Swoje pięć minut w Cracovii miał Karol Dobrzański nasz były trener jak i wychowanek Kacper Zygmunt. Ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Krakowie współpracującą  z „Pasiakami” związanych było sporo osób z naszego Beniaminka”.

IMG_20210909_115708

Jarosław Kwella (Manager Beniaminka): „Jednym z celów naszej wizyty było zobaczenie i poznanie jednego z najnowocześniejszych obiektów sportowych jakim niewątpliwie dysponuje Akademia Cracovii Kraków. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, obiektu i możliwości treningowych jakie stwarza posiadanie takiej infrastruktury. Beniaminek również zasługuje na podobny obiekt, dlatego szukamy inspiracji i zbieramy informacje, które będziemy mogli wykorzystać w niedalekiej przyszłości”.

IMG_20210909_151451

Marek Adamiak (Koordynator ds. szkolenia i organizacji w Beniaminku): „Bardzo ciekawe rozmowy merytoryczne i wymiana poglądów na temat szkolenia dzieci i młodzieży oraz organizacji pracy w obu Akademiach.  Dlatego tym bardziej cieszymy się z możliwości spotkania z przedstawicielami Akademii Cracovii Kraków”.

IMG_20210909_151209