Ligowy raport ze spotkań Beniaminka (4)

W dniach 3-5 września drużyny naszej Akademii po raz kolejny wybiegły na ligowe boiska, by rywalizować z zespołami w ramach rozgrywek organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej oraz OZPN Krosno. Relacje ze spotkań poniżej.

DSC_1722 Podkarpacka 4 Liga Trampkarza Starszego
Pogoń Sokół Lubaczów – Beniaminek PROFBUD Krosno 6:1 

Bramka: Paweł Pelczarski. 

Beniaminek U-15: Bartosz Mermon – Mateusz Wojnowski, Kamil Kuźmik, Oliwier Krowicki, Wiktor Węgrzyn, Tymoteusz Lisak, Karol Kafel, Kacper Zajdel, Kamil Janowski, Jakub Jurczak, Wiktor Szczurek oraz Miłosz Krowicki, Rafał Majkut, Adrian Śmietana, Jan Zych, Paweł Pelczarski, Eryk Szelc.

Dawid Kamola (trener Beniaminka U-15): „Źle zaczęliśmy spotkanie, w żadnej fazie nie wyglądaliśmy solidnie, a przeciwnik tworzył kolejne sytuacje. W drugiej połowie mieliśmy swoje super 25 minut, gdzie całkiem przejęliśmy kontrolę nad spotkaniem i stworzyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych, z których wykorzystaliśmy tylko jedną. To był bardzo dobry okres w naszym wykonaniu, co pokazuje, że w tych chłopakach jest potencjał. Nie pozostaje nam nic innego jak ciężko pracować, aby kolejne spotkania wyglądały w całości tak, jak wspomniany wcześniej fragment.”


Liga Trampkarzy OZPN Krosno
Przełęcz Dukla – Beniaminek PROFBUD Krosno Girls 0:2

Bramki: Martyna Jasłowska, Tatiana Głód. 

Beniaminek Girls: Maja Antonik, Nikola Bogusz, Amelia Futyra, Julia Gałuszka, Tatiana Głód, Aleksandra Helińska, Martyna Jasłowska, Julia Jurasz, Martyna Kaczkowska, Kinga Klimczak, Zuzanna Knap, Olga Kosiek, Maja Krychta, Olga Płaza, Jagoda Wajs.

Łukasz Porcek (trener Beniaminek Girls): „Ciekawy mecz na bardzo dużym boisku w Dukli. W pierwszej połowie nie mogliśmy połapać odległości między sobą i to przeciwnik był więcej przy piłce, lecz bez konsekwencji w postaci sytuacji bramkowych. Druga połowa już zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, gdzie to my operowaliśmy piłką i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Dobre przetarcie przed kolejnymi meczami. Brawa dla zespołu za konkrety w drugiej części meczu. Duże boisko pokazało nam jeszcze deficyty nad którymi cały czas pracujemy, ale pewne rzeczy nie dzieją się od razu. Gdy wykonywaliśmy postawione zadania, wszystko układało się lepiej. Brawa dla dziewczyn bo potrafimy też na boisku cierpieć bez straty gola i cierpliwie czekać na swoje szanse.”


Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Młodszego
DAP Dębica – Beniaminek PROFBUD Krosno 3:2

Bramki: Patryk Prajsnar 2. 

Beniaminek U-14: Emilian Kulon – Piotr Knap, Jakub Borowski, Gracjan Walczak, Julian Cecuła, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Nikodem Majewski, Patryk Delimat, Jan Zych, Miłosz Krowicki oraz Gabryś Myćka, Jakub Szafran, Michał Kapłon, Nikodem Mermer, Igor Cionek, Igor Barbara.

Kamil Chmielowski (trener Beniaminka U-14): „Trudno z przebiegu spotkania mieć pretensje do drużyny, bo zagraliśmy nieźle. Utrzymywaliśmy się przy piłce na połowie przeciwnika, kreowaliśmy sytuacje, byliśmy stroną która dominowała, natomiast skuteczność tego dnia pozostawiała sporo do życzenia. Nałożyły się do tego trzy proste błędy indywidualne, które niestety w dniu dzisiejszym zaważyły o wyniku i niestety wracamy do Krosna bez punktów. Musimy z tego meczu wyciągnąć odpowiednie wnioski i pracować jeszcze mocniej, by z takich spotkań wyciskać zdecydowanie więcej.”


Liga Młodzika OZPN Krosno
Beniaminek PROFBUD Krosno U-11 – Nafta Jedlicze 8:1

Bramki: Wiktor Włodarski 3, Alan Szul 2, Alan Klimkiewicz, Filip Wacławski, samobójcza. 

Beniaminek U-11: Artur Bodzioch, Kacper Cichoń, Cezary Gazda, Karol Gomułka, Alan Klimkiewicz, Alex Klimkiewicz, Karol Kubal, Piotr Majkut, Patryk Stączek, Piotr Szafran, Alan Szul, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski, Julian Wojnar.

Tomasz Kasperkowicz (trener Beniaminka U-11): „Za nami pierwsze ligowe spotkanie. Chłopcy od początku meczu wyglądali bardzo dobrze. Grali odważnie do przodu i z pomysłem. Pamiętać musimy o grze w obronie – szybciej i lepiej się w niej organizować, jednak jak na pierwsze spotkanie jestem zadowolony z chłopców. Cieszy mnie, że graliśmy zespołowo i byliśmy dzisiaj drużyną.”


benaiminek_girls

Liga Młodzika OZPN Krosno
Orzeł Pustyny – Beniaminek PROFBUD Krosno Girls 0:6

Bramki: Maja Antonik 3, Olga Kosiek 2, Zuzanna Knap. 

Beniaminek Girls: Maja Jaracz – Zuzia Knap, Wiktoria Gorzynik, Maja Antonik, Olga Kosiek, Kinga Mamroł, Jagoda Wajs, Lena Polek, Nikola Nycz, Maja Zajdel.

Jakub Kozner (trener Beniaminek Girls): „Był to pierwszy mecz dziewczyn, które w tym sezonie również rywalizowały będą z chłopcami w Lidze Młodzików. Na ciężkim i mokrym boisku długo nie mogły złapać odpowiedniego rytmu, ale z czasem gra wyglądała coraz lepiej, efektem czego były strzelane bramki. Dodatkowa rywalizacja z chłopcami pozwoli lepiej przygotować się dziewczynom do Podkarpackiej Ligi Młodziczek, którą zainaugurują już w przyszłym tygodniu meczem w Dębicy z DAP Girls.”