Podsumowanie rundy – Beniaminek U-13 (rocznik 2008)

Kolejne podsumowanie występu w rozgrywkach ligowych drużyny Beniaminka. Dziś przyglądniemy się zespołowi z kategorii wiekowej U-13, który w poprzednim sezonie grał w Podkarpackiej 1 Lidze Młodzika Starszego.

beniaminek_2008_1

„Biało-niebiescy” toczyli w niej ciekawe piłkarskie pojedynki, a a triumf w rozgrywkach walczyli ze Stalą Rzeszów i Siarką Tarnobrzeg. Ostatecznie naszej drużynie przypadło II miejsce.

W drużynie Beniaminka U-13 w rozgrywkach ligowych grali: Jakub Borowski, Igor Cionek, Julian Cecuła, Patryk Delimat, Patryk Dydak , Dawid Kamyk, Antoni Kobosz, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Konrad Krzywda, Miłosz Kubal, Emilian Kulon, Mikołaj Kwiatek, Nikodem Majewski, Aleks Michalik, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Gracjan Walczak, Jan Zych, Szymon Krówka, Bartosz Okólski, Błażej Chilik.

b_2008_2020j

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-13): „Drużyna miała bardzo ciężkie zadanie ponieważ zawodnicy grali na kilku frontach, pomagaliśmy zespołom U-15 i BSS U1-5 oraz U12. Z jednej strony łapanie doświadczenia w starszych kategoriach wiekowych, ale też rozgrywanie meczów w nieoptymalnym składzie. Przytrafiały się też kontuzje, na szczęście było ich niewiele. Od strony czysto piłkarskiej dobre mecze przeplataliśmy słabszymi, nawet w danych zawodach graliśmy dwie różne połowy. Spora rezerwa w zespole drzemie pod kątem mentalnym, widać to było w pojedynkach z teoretycznie słabszym rywalem, ewidentne odpuszczanie i myśli jakoś to będzie…poradzimy sobie, nie muszę biegać przecież są inni na boisku itd. Momentami szwankowała również decyzyjność, nad którą tak dużo pracowaliśmy, podać do kolegi czy dryblować? Zaliczyliśmy także kilka ciekawych turniejów, gdzie pokazaliśmy się z dobrej strony. Sezon
oceniamy na PLUS, ale wiemy też gdzie są braki. Najważniejsze, by zawodnicy przychodzili na treningi z otwartą głową, z przekonaniem, że z każdych zajęć, meczu, turnieju muszę wyciągnąć coś dobrego, coś nowego, coś co pozwoli stać się lepszym zawodnikiem jak również lepszym człowiekiem. Ważny jest rozwój indywidualny ale pamiętajmy, że działamy w zespole, liczy się również drużyna, liczy się Beniaminek…”

baner_sponsorzy