Podsumowanie rundy – Beniaminek U-10 (rocznik 2011)

Drużyna Beniaminka PRFBUD Krosno z kategorii wiekowej U-10 (rocznik 2011) nie brał udziału w rozgrywkach ligowych, jednakże rozegrała w tym sezonie sporo meczów kontrolnych które uzupełniane były turniejami. Niemalże w każdy weekend zawodnicy rozgrywali co najmniej 1 mecz lub turniej.

beniaminek_2011_1

Zaletą tego systemu jest to, że wszyscy zawodnicy mają bardzo częstą okazję grania. Jakość sparingpartnerów też była bardzo wysoka bo przytoczyć należy choćby takich rywali jak: Raków Częstochowa, Wisła Kraków, Cracovia Kraków czy Legia Warszawa i inni.  Podczas turniejów także niejednokrotnie przyszło się mierzyć z Akademiami Klubów PKO Ekstraklasy jak choćby Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze czy Lechia Gdańsk i wiele innych. Także Kluby tutaj nie wymienione za każdym razem stawiały wysoko poprzeczkę podczas każdego meczu
kontrolnego czy każdego turnieju co dobrze wpływa na rozwój każdego.

beniaminek_2011_zabrze_5

Beniaminka U-10 w tym sezonie reprezentowali: Artur Bodzioch, Kacper Cichoń, Antoni Fyda, Cezary Gazda, Karol Gomułka, Maja Jaracz, Maksymilian Kijowski, Alan Klimkiewicz, Alex Klimkiewicz, Jakub Kłosowicz, Zuzanna Knap, Olga Kosiek, Karol Kubal, Piotr Majkut, Kuba Piegdoń, Patryk Stączek, Piotr Szafran, Alan Szul, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski, Julian Wojnar, Maciej Wojnowski, Aleksander Zajdel, Michał Zych.

beniaminek_2011_zabrze_4

Łukasz Porcek (trener Beniaminka U-10): „Grając z mocnymi rywalami drużyna za każdym razem musiała pokazywać maksimum swoich umiejętności. Raz to wyglądało lepiej raz gorzej jak to w sporcie. Jestem zadowolony z zakończonego sezonu. Widząc postęp piłkarski i mentalny jaki każdy z tych zawodników i zawodniczek zrobił można pozytywnie ocenić zakończony sezon. Praca jaką zespół wykonywał na treningach które były prowadzone wg autorskiego programu szkolenia oraz mecze czy turnieje w których wzięliśmy udział był to absolutny top. Pokazaliśmy, że możemy rywalizować z każdym jeśli mamy odpowiednie nastawienie, a gdy go nie mamy to każdy może postawić się nam.”

beniaminek_2011_zabrze_1

Do drużyny przesuwani byli także wyróżniający się zawodnicy z młodszej kategorii wiekowej oraz zawodniczki drużyny Girls. Z kolei wyróżniający się zawodnicy kategorii U-10 często trenowali ze starszymi kolegami biorąc także udział w ich wydarzeniach jak turnieje czy mecze ligowe oraz sparingowe.

Łukasz Porcek (trener Beniaminka U-10): „Stworzyła się fajna grupa zawodników i zawodniczek. Nasze relacje były na bardzo dobrym poziomie. Cieszę się, że mogłem ten zespół prowadzić. Mam nadzieję, że każdy w kolejnych sezonach także będzie „pchał ten wózek” we wspólną stronę. Życzę powodzenia w kolejnych sezonach ciągłego rozwoju i dziękuję wszystkim za pomoc!”

baner_sponsorzy