Piękne chwile dziewczyn z Beniaminka! Zawodniczki naszej Akademii wygrały „ORLEN Beniaminek Cup”!

Tydzień temu na naszym obiekcie „PROFBUD Arena” oglądaliśmy wiele świetnych spotkań drużyn dziewcząt z kategorii wiekowej U-13. Piłkarskie święto kobiecego futbolu w ramach „ORLEN Beniaminek Cup” przyniosło nam mnóstwo pozytywnych emocji, a do tego drużyna Beniaminka stanęła na najwyższym stopniu podium sięgając po złote medale!

OBCGirls09

Już pierwsze spotkanie dostarczyło nam sporych emocji. W meczu z Jagiellonią Białystok „biało-niebieskie” stworzyły sobie kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych obijając przy tym słupki i poprzeczkę bramki rywalek, a jedyny gol padł po stałym fragmencie gry, Julia Jurasz dośrodkowała z rzutu rożnego, a Nikola Bogusz pięknym strzałem głową trafiła do siatki i Beniaminek udanie wystartował w turnieju.

OBCGirls08

W drugim pojedynku nasze dziewczęta zmierzyły się z Resovią Rzeszów. Długo utrzymywał się bezbramkowy rezultat i obie drużyny miały swoje sytuacje w tym meczu, a o końcowym triumfie Beniaminka zadecydował błąd w obronie rzeszowianek i skuteczność Julii Gałuszki, która wykorzystała niedokładne podanie do bramkarki, przejęła piłkę i w sytuacji sam na sam wpakowała piłkę do siatki.

OBCGirls07

W kolejnym meczu przyszło nam się zmierzyć z Wisłą Brzeźnica. Po dwóch seriach gier można było przypuszczać, że może to być decydujące spotkanie o triumfie w całym turnieju, a przed naszą drużyną stało nie lada zadanie, bo Wisła w rozgrywanych ostatnio Mistrzostwach Polski Młodziczek U-13 spisała się znakomicie. Krośnianki od początku jednak rzuciły się do ataku i już w pierwszej akcji strzeliły gola! Julia Gałuszka odegrała do Zosi Kiełtyki, a ta wyprowadziła Beniaminka na prowadzenie. W połowie spotkania Wisła wyrównała po pięknym precyzyjnym strzale i był to jedyny stracony gol przez naszą drużynę w tym turnieju, a spotkanie to zakończyło się remisem.

OBCGirls06

W meczu z Tarnovią Tarnów „biało-niebieskie” miały zdecydowaną przewagę i od początku narzuciły swój styl gry raz po raz zagrażając bramce rywalek. Aż czterokrotnie do siatki trafiła w tym spotkaniu Kinga Klimczak, gole strzelały także Maja Antonik i Julka Gałuszka, a jedno z trafień było gole samobójczym. Przy bramkach asysty zaliczały Nikola Bogusz, Kinga Klimczak, Julia Gałuszka, Maja Antonik, Olga Kosiek i Tatiana Głód.

OBCGirls05

W ostatnim, piątym spotkaniu przyszło nam się zmierzyć z Legią Warszawa Ladies. Turniej tak się ułożył, że Beniaminek i Wisła ścigały się w strzelaniu goli, bo to właśnie różnica strzelonych goli mogła decydować o zwycięstwie w zawodach. Wydawało się, że na bramkę Legii, która z Wisła straciła sporo goli, będzie sunął atak za atakiem, a tymczasem oglądaliśmy zacięte spotkanie z sytuacjami dla obu drużyn. Zawodniczki Beniaminka długo nie mogły znaleźć sposobu na ambitnie grające rywalki, aż wreszcie w 25 minucie meczu Julia Gałuszka przymierzyła z dystansu i zaskoczyła bramkarkę Legii.

OBCGirls11

Beniaminek wygrał ostatni mecz, ale nie wszystko zależało już od naszych dziewczyn, bo by wygrać cały „ORLEN Beniaminek Cup” trzeba było liczyć na potknięcie świetnie grającej w Krośnie Wisły Brzeźnica. W meczu z Resovią Rzeszów drużyna z Małopolski była faworytem, ale to „Resoviaczki” zagrały bardzo dobre spotkanie, a walczyły także dla siebie, bo wygrywając ten mecz zapewniły sobie srebro, a Beniaminek mógł się cieszyć ze złotych medali!

OBCGirls04

Podczas ceremonii zakończenia turnieju mieliśmy kolejne chwile radości, bo indywidualne nagrody otrzymały Kinga Klimczak i Olga Płaza. Kingę uznano za „MVP – Najlepszą Zawodniczkę Turnieju”, a Olga otrzymała nagrodę dla „Najlepszej Bramkarki Turnieju”.

Gratulacje dla dziewczyn i całej drużyny Beniaminka! Podziękowania za emocjonujące mecze dla zespołów z Białegostoku, Brzeźnicy, Rzeszowa, Tarnowa i Warszawy. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji „ORLEN Beniaminek Cup” ponownie będziemy emocjonować się piłkarskimi pojedynkami w kobiecym wydaniu!

OBCGirls01

Beniaminek PROFBUD Krosno: Maja Antonik, Nikola Bogusz, Julia Gałuszka, Tatiana Głód, Wiktoria Gorzynik, Julia Jurasz, Kinga Marszał, Zofia Kiełtyka, Kinga Klimczak, Zuzanna Knap, Olga Kosiek, Natalia Łuksa, Olga Płaza, Jagoda Wajs. Trener: Jakub Kozner.

Jakub Kozner (trener Beniaminka): „Był to pierwszy turniej „ORLEN Beniaminek Cup” dla dziewczyn i jak widać przyniósł duże emocje. Mocna stawka drużyn, gwarantowała dobrą sportową rywalizację. Dziewczyny mierzyły się z zespołami z Białegostoku, Warszawy, Rzeszowa, Tarnowa czy z Brzeźnicy, której zawodniczki aktualnie są vice-mistrzyniami Polski Młodziczek. Nasze zawodniczki od początku przystąpiły bardzo zmotywowane do tej rywalizacji,  w ich poczynaniach było sporo walki i chęci do gry. Solidna gra w obronie i tylko jedna stracona bramka, z przodu momentami brakowało precyzji oraz lepszej finalizacji, ale i tak przełożyło się to na cztery zwycięstwa i jeden remis, co dało końcowy triumf w całych zawodach.”

207681148_1696017757266597_8752628823298929064_n