Kolejny sukces Beniaminka! Chłopcy z rocznika 2008 z brązem w mocno obsadzonym turnieju „Copalnia Talentów”!

Bardzo ciekawy weekend ma za sobą drużyna Beniaminka U-13. Przez dwa dni rywalizowała ona w Krakowie w turnieju „Copalnia Talentów” z zespołami z całej Polski rozgrywając aż 12 piłkarskich pojedynków. Beniaminek miał możliwość zagrać z takimi zespołami jak Bałtyki Koszalin, Wigry Suwałki, Motor Lublin, Jaguar Gdańsk, AP TOP54 Biała Podlaska, Stal Rzeszów i dwukrotnie z Koroną Kielce, PSV Łódź i Hutnikiem Kraków.

beniaminek_2008_1

Dobra postawa „biało-niebieskich” zaowocowała miejscem na podium i brązowymi medalami, a rywalizacja o I miejsce toczyła się do ostatnich sekund meczu ze Stalą Rzeszów, która wywalczyła złoto. Srebro dla drużyny z Białej Podlaskiej. Wyróżnienie dla najlepszego zawodnika Beniaminka otrzymał Patryk Prajsnar. Brawa dla całej ekipy.

Beniaminek U-13: Emilian Kulon, Mikołaj Kwiatek – Julian Cecuła, Igor Cionek, Patryk Delimat, Patryk Dydak, Piotr Knap, Miłosz Krowicki, Miłosz Kubal, Nikodem Majewski, Aleks Michalik, Paweł Pelczarski, Patryk Prajsnar, Gracjan Walczak. Trenerzy Marek Adamiak i Robert Cionek.

Marek Adamiak (trener Beniaminka U-13): „Dużo dobrego grania za nami, ciekawe zespoły o różnej charakterystyce i sposobie gry, stąd też w trakcie turnieju kilka razy zmienialiśmy ustawienie. Skuteczna defensywa i niezła gra do przodu. Dla mnie najważniejsze to reakcja zespołu w spotkaniach z Hutnikiem oraz TOP54 gdzie musieliśmy gonić wynik. Owszem punktów nie odrobiliśmy, ale walka do końca… tak trzymać! Ostatni pojedynek turnieju ze Stalą Rzeszów, to taki finał imprezy. Bez bramek ale sam mecz na wysokim poziomie.”

Foto: Copalnia Talentów
.