Wizyta Beniaminka w Warszawie i mecze kontrolne z Legią oraz Varsovią!

Niedziela była bardzo intensywnym dniem dla drużyn Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2010 i 2011. „Biało-niebescy” wczesnym rankiem udali się do Warszawy, gdzie rozegrali mecze z bardzo wymagającymi rywalami.

legia2010

W pierwszych spotkaniach chłopcy z Beniaminka zmierzyli się na Łazienkowskiej z drużynami Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, natomiast późnym popołudniem nasze ekipy odwiedziły obiekt Varsovii i mogły rywalizować z rówieśnikami z tego klubu. Mimo dalekiej podróży możliwość gry z tak dobrymi drużynami z pewnością da naszym podopiecznym pozytywnego bodźca do dalszej pracy i rozwoju. Dziękujemy Legii i Varsovii za przyjęcie w Warszawie i rozegrane spotkania!

varsovia_2010

Beniaminek U-11: Wiktor Bożek, Antoni Gęsiak, Kacper Janowski, Fabian Jastrząb, Tomasz Lampara, Alan Połdiak, Maks Półchłopek, Szymon Puchalski, Daniel Szczurek, Franciszek Szyndak, Oskar Zygmunt.

Waldemar Szafan (trener Beniaminka U-11): „Rozegraliśmy w Warszawie dwa bardzo wartościowe sparingi, z których na pewno wyciągniemy wnioski. W rozmowie z zawodnikami po konfrontacji z drużynami ze Stolicy, chłopcy sami doszli do wniosku, że chcąc w przyszłości rywalizować na wysokim poziomie muszą włożyć jeszcze dużo pracy”.

legia2011

Beniaminek U-10: Alan Klimkiewicz, Karol Kubal, Kuba Piegdoń, Patryk Stączek, Piotr Szafran, Filip Wacławski, Wiktor Włodarski, Julian Wojnar, Aleksander Zajdel.

Łukasz Porcek (trener Beniaminka U-10): „W starciu z tak silnymi rywalami ważne było aby przez cały czas trzymać wysoki poziom koncentracji i skupić się na sobie. Były momenty gdzie drużynie szło co najmniej dobrze i tu spory plus, bo potrafiliśmy się postawić i grać swoje, natomiast była to bardzo duża nauka dla nas wszystkich przez większość czasu. Dla mnie ważne jest to, że chłopcy nie wymiękli. Nie widać było strachu. Często się komunikowali, mocno pracowali, zostawili całe serducho. Zespoły rywali były po prostu od nas lepsze. Jak zwykle gdyby nie dziecinnie proste błędy bylibyśmy bardziej zadowoleni, jednak tak klasowi rywale potrafią wykorzystać każdy błąd. Dziękujemy drużynom Legii i Varsovii za grę. Każdy z zawodników zobaczył jak dużo i jak ciężko także samemu trzeba pracować żeby w przyszłości coś w piłce osiągnąć gdyż konkurencja jest ogromna. Pracujemy dalej!”

varsovia_2011