Beniaminek w finałach „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN”!

W niedzielę (14 luty) drużyna Beniaminka U-12 (rocznik 2009) zagrała w „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN”. Finał Ogólnopolski został poprzedzony turniejami eliminacyjnymi w każdym województwie, w których wyłoniono 16 uczestników.

beniaminek_2009_pzpnturniej3

Beniaminek PROFBUD Krosno reprezentował więc Podkarpacie i w fazie grupowej zmierzył się ze Śląskiem Wrocław, Górnikiem Zabrze i MUKS CWZS Bydgoszcz. Najlepszy mecz „biało-niebiescy” rozegrali ze Śląskiem – drużyną uważaną za faworyta turnieju – z którą zremisowali 2:2. Kolejne spotkania potwierdziły, że zespół z Wrocławia dysponuje świetną ekipą, Śląsk wygrał wszystkie mecze nie tracąc już ani jednego gola, a finał z Koroną Kielce zakończył się wynikiem 6:0. Beniaminek w spotkaniu z wrocławianami miał swoje sytuacje bramkowe, dwie z nich zakończyły się celnymi trafieniami, a szczególnej urody była akcja Patryk Prajsnara, który znakomicie minął rywala, podał na wolne pole do Bartka Okólskiego, a ten zamienił to podanie na gola. Kolejna bramka to także podanie Patryka i gol Bartka.

W drugim meczu Beniaminek zmierzył się z Górnikiem Zabrze, rywale tego dnia byli lepiej dysponowani, wykorzystali nasze błędy i prowadzili 2:0, bramka Patryka Prajsnara obudziła naszą drużynę, ale zabrakło czasu do wyrównania. Górnik tak jak i Śląsk pokazał się z drobnej strony, dotarł do półfinału, a mecz o finał przegrał dopiero w serii rzutów karnych.

Przed trzecim meczem wiadomo było, że awans do ćwierćfinału to już tylko matematyczne szanse, krośnianie zagrali z MUKS CWZS Bydgoszcz. Stworzyli sobie sporo sytuacji, by rozstrzygnąć ten mecz na swoją korzyść, ale piłka wpadła do siatki tylko po strzale Miłosza Kubala, a po jednej ze świetnych, niewykorzystanych okazji, rywale wyszli z kontrą doprowadzając do remisu.

Wszystkie bramki strzelone przez Beniaminków można zobaczyć w materiale video na naszym Facebooku – LINK.

beniaminek_2009_pzpnturniej2

Beniaminek U-12: Hubert Klara, Igor Wanik – Błażej Chilik, Olivier Czech, Szymon Krówka, Miłosz Kubal, Bartosz Okólski, Patryk Prajsnar,  Kacper Zając.

Sławomir Walczak (trener Beniaminka U-12):Bardzo fajna przygoda i ogromne doświadczenie zarówno dla chłopców jak i dla mnie jako trenera. Niestety trafiliśmy na bardzo dobrze dysponowanych przeciwników i mieliśmy problemy w kilku elementach. Z jednej strony można mieć pretensje do siebie bo cele mieliśmy wygórowane, ale z drugiej strony fajnie że mogliśmy się zmierzyć z najlepszymi zawodnikami i drużynami w Polsce. Dla nas to kolejna lekcja z której musimy wyciągnąć jak najwięcej, kilka przemyśleń oraz wskazówek do dalszej pracy, poprzez obserwację, rozmowy zostało wypracowanych a teraz czas wdrożyć w treningi indywidualne i zespołowe. Z jednej strony niedosyt a z drugiej potwierdzenie że jesteśmy bardzo blisko najlepszych w Polsce. Brawa dla chłopców, nigdy nie zapomnę tych emocji jakie rysowały się na ich twarzach i reakcji chłopców na niepowodzenia – świetne charaktery.