Dziewczyny z Beniaminka zagrają w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-14 w Futsalu!

Nasza Akademia grała w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16 w Futsalu Kobiet, zagra także i w kategorii wiekowej U-14! Wczoraj dziewczyny z Beniaminka na własnym terenie wygrały Turniej Eliminacyjny, w którym oprócz krośnianek grały także zawodniczki Górnika Łęczna, UKS 3 Staszkówka Jelna i KSP Kielce.

girls_2

„Biało-niebieskie” zaprezentowały bardzo ofensywny futbol, w każdym z rozgrywanych spotkań w Sali Gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 15 na „Guzikówce” strzelały sporo goli i zasłużenie wywalczyły awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski!

DSC_0308

Wyniki spotkań z udziałem Beniaminka

Beniaminek PROFBUD Krosno – UKS 3 Staszkówka Jelna 7:2
Bramki: Martyna Jasłowska 4, Kinga Klimczak 2, Amelia Futyra. 

Beniaminek PROFBUD Krosno – Górnik Łęczna 8:4
Bramki: Martyna Jasłowska 5, Kinga Klimczak 3

Beniaminek PROFBUD Krosno – KSP Kielce 6:2
Bramki: Martyna Jasłowska 3, Julia Gałuszka 2, Ola Helińska.

Wyniki pozostałych spotkań
Górnik Łęczna – KSP Kielce 6:3
UKS 3 Staszkówka Jelna – KSP Kielce 1:1
Górnik Łęczna – UKS 3 Staszkówka Jelna 2:1

DSC_0030

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczono nagrody indywidualne. „Najlepszą zawodniczką” została wybrana Kinga Klimczak z Beniaminka, tytuł „Królowej Strzelczyń” powędrował do reprezentantki gospodarzy Martyny Jasłowskiej, a „Najlepszą Bramkarką” została Kinga Hebda z UKS 3 Staszkówka Jelna.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i sportową rywalizację, a naszym dziewczynom gratulujemy świetnego występu! Brawo!

DSC_0295

Beniaminek Girls: Olga Płaza – Nikola Bogusz, Amelia Futyra, Julka Gałuszka, Ola Helińska, Martyna Jasłowska, Julia Jurasz, Kinga Klimczak, Maja Krychta, Karolina Rak, Nikola Tłuściak. Trenerzy: Marcin Maculski i Jakub Kozner.

Marcin Maculski (trener Beniaminek Girls): „Bardzo mocna grupa eliminacyjna w Krośnie. Przed turniejem bardzo zależało nam na awansie do turnieju finałowego, ale wiadomo jak to jest z presją. Dziewczyny pokazały kolejny raz, że można na nie liczyć nie ważne czy na trawie czy na hali. Meldujemy się w wielkim stylu w finale Mistrzostw Polski w Gliwicach”.