Beniaminek zagra w Finale „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN” w Warszawie!

W weekend drużyny Beniaminka PROFBUD Krosno z rocznika 2009 i 2010 rywalizowały w Finałach Wojewódzkich „Turnieju o Puchar Prezesa PZPN”, których stawką był awans do Finału Ogólnopolskiego i rywalizacja z najlepszymi zespołami w Polsce.

beniaminek_2009_pucharprezesapzpn3

„Biało-niebiescy” w sobotę zagrali w kategorii wiekowej U-11, a w niedzielę w kategorii wiekowej U-12. Drużyna z rocznika 2010 nie zdołała przejść fazy grupowej i po trzech meczach z Karpatami Krosno, Grunwaldem Budziwój i MULKS Pustynia odpadła w pierwszej fazie turnieju, zdecydowanie lepiej na parkiecie poszło chłopakom z rocznika 2009, którzy jak burza przeszli fazę grupową w której grali z DAP Dębica, Grunwaldem Budziwój i Sokołem Sokołów Małopolski, na swoją korzyść rozstrzygnęli półfinałowe spotkanie z Karpatami Krosno i w emocjonującym finale ponownie pokonali DAP Dębica, choć tym razem losy meczu ważyły się do końcowych sekund.

Gratulacje dla naszych zawodników i czekamy na mecze w Finałach w Warszawie!

beniaminek_2009_pucharprezesapzpn1

Zwycięska drużyna Beniaminka U-12 zagrała w składzie: Hubert Klara, Igor Wanik – Błażej Chilik, Olivier Czech, Antoni Kobosz, Szymon Krówka, Miłosz Kubal, Bartosz Okólski, Patryk Prajsnar, Kacper Zając.

Sławomir Walczak (trener Beniaminka U-12): „Tylko w jednym spotkaniu, meczu finałowym mieliśmy drobne problemy z końcowym rozstrzygnięciem. W grupie gładko poradziliśmy sobie z DAP Dębica, a w finale mieliśmy lekkie problemy z tym samym przeciwnikiem wynikające w pewnym momencie trochę z nieporadności, bo mieliśmy kilka okazji żeby zdobyć bramkę i wkradała się nerwowość w poczynania chłopców, co przekładało się na złe decyzje, ustawienia i wybory. Każdy mecz trening czy turniej jest dla nas lekcją i tym razem nowe doświadczenie zdobyte musi nas nauczyć większego spokoju w sytuacjach trudnych. Cieszymy się, że wygraliśmy turniej, choć nie było łatwo grać w roli faworyta. Przed nami wyjazd do Warszawy i sprawdzian z najlepszymi drużynami w Polsce.”

Foto: własne, Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

beniaminek_2009_pucharprezesapzpn4