Dziewczyny z Beniaminka zagrały w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16 w Futsalu Kobiet!

To były niesamowite trzy dni na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-16 w Futsalu Kobiet. Drużyna Beniaminka PROFBUD Krosno po zwycięstwie w Finałach Wojewódzkich pojechała na Mistrzostwa Polski do Proszowic zbierać doświadczenie.

mmp_girls1

W turnieju dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych wystawiliśmy zespół złożony z zawodniczek z rocznika 2006 i 2007, bo starszych po prostu w Akademii nie mamy. Do tego nasza kadra liczy na turnieju tylko 8 zawodniczek, bo zgodnie z regulaminem nie mogły w turnieju grać młodsze dziewczęta, np. z rocznika 2008.

mmp_girls5

Pierwszy mecz dziewczęta rozegrały w piątek z zawodniczkami Rolnika Głogówek, wyrównane spotkanie z dużą ilością szans na gole, ale zawodziła skuteczność i to rywalki cieszyły się ze zwycięstwa 4:2, a dwa gole w tym meczu strzeliła Wiktoria Frydrych.

mmp_girls2

W pierwszym sobotnim meczu przyszło nam zmierzyć się z bardzo mocną drużyną Ząbkovii Ząbki. Jedne z faworytek do medali szybko objęły prowadzenie i strzelały kolejne gole podcinając skrzydła „biało-niebieskim”, które nie widząc szans na nawiązanie równorzędnej walki „odpuściły” mecz i Ząbkovia raz za razem zagrażała naszej bramce, a jedyną radość dało nam honorowe trafienie Wiktorii Frydrych.

mmp_girls4

Gdy już chyba nikt nie spodziewał się, że możemy w turnieju pokrzyżować szyki innym drużynom przyszło ostatnie grupowe spotkanie z Football Success Academy. Krakowianki były faworytkami tego meczu, bo przecież nawiązały walkę w meczu z Ząbkovią, który minimalnie przegrały i pokonały zespół z Głogówka, ale od początku widać było, że nasze „Beniaminek Girls” mają ochotę sprawić niespodziankę i zagrały świetne spotkanie. W końcówce meczu przy stanie 3:1 było wiadome, że jedna bramka w jedną lub drugą stronę może rozstrzygnąć losy awansu do fazy finałowej i ta końcówka wyglądała jak bokserski pojedynek – akcja za akcję, cios za cios, aż na kilkanaście sekund przed końcową syreną to nasza drużyna przeprowadziła świetną akcję i przypieczętowała czwartym golem zwycięstwo i awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski! W spotkaniu tym dwie bramki strzeliła Martyna Jasłowska (MVP tego meczu), a po jednej Wiktoria Frydrych i Ola Helińska.

mmp_girls3

W trzecim dniu turnieju nasze dziewczyny rozegrały mecz ćwierćfinałowy. Rywalkami był zespół UKS 3 Staszkówka Jelna, a więc drużyna która broniła mistrzowskiego tytułu w tej kategorii wiekowej. Dzień wcześniej sprzyjało nam szczęście, tym razem troszkę go zabrakło, bo po golu Martyny Jasłowskiej przy stanie 1:1 dziewczyny miały doskonałą okazję na wyjście na prowadzenie, nie udało się strzelić gola, a po kolejnych trafieniach dziewczyn ze Staszkówki było już jasne, że to one powalczą o medale. Beniaminek mimo zmęczenia i wąskiej kadry nie odpuścił, dziewczyny jeszcze dwukrotnie trafiały po strzałach Wiktorii Frydrych i Oli Helińskiej do bramki rywalek i godnie pożegnały się z Mistrzostwami.

Mistrzowski tytuł wywalczyła drużyna Wierzbowianki Wierzbno, która po emocjonującym finale i serii rzutów karnych pokonała GKS Katowice. Ciekawie było także w meczu o brąz, w którym zagrały drużyny, z którymi przyszło nam się mierzyć w tym turnieju. Ząbkovia okazała się lepsza od Staszkówki Jelna o jedną bramkę. Gratulujemy!

mmp_girls7

Podsumowując była to mega przygoda dla dziewczyn z niesamowitym zwrotem akcji, który sprawił, że o Beniaminku na tym turnieju było przez chwilę głośno! Brawo Beniaminek Girls!

Klasyfikacja końcowa Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-16 w Futsalu Kobiet
1.Wierzbowianka Wierzbno
2. GKS Katowice
3. Ząbkovia Ząbki
4. UKS 3 Staszkówka Jelna
5-8. Beniaminek PROFBUD Krosno Girls
5-8.  Pogoń Dekpol Tczew
5-8. UKS SMS Łódź
5-8. AP Marcus Gdynia
9-12. SM TEAM Football Wizards
9-12. Rolnik Głogówek
9-12. AS Stomil Olsztyn
9-12. AZS UAM Poznań
13-16. Ślęza Wrocław
13-16. FSA Kraków
13-16. SWD Wodzisław Śląski
13-16. AZS UW Warszawa

Beniaminka w Mistrzostwach Polski reprezentowały: Karolina Józefczyk – Amelia Futyra, Wiktora Frydrych, Kinga Głód, Ola Helińska, Martyna Jasłowska, Maja Krychta, Nikola Tłuściak. Trenerzy: Marcin Maculski, Jakub Kozner.

Jakub Kozner (trener Beniaminek Girls): „Już samo zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski U-16 kobiet było sporym sukcesem naszych dziewczyn. W trzydniowym Turnieju Finałowym wystąpiło 16 najlepszych drużyn z całej Polski. W grupie rozegraliśmy trzy mecze. Pierwsze spotkanie z Rolnikiem Głogówek było bardzo wyrównane i dzięki świetnej postawie bramkarki rywalek, minimalnie go przegrywamy. Drugi pojedynek toczymy z Ząbkami i tu wyraźnie ulegamy naszym przeciwniczkom, które były jednymi z faworytek i ostatecznie zajmują III miejsce w Mistrzostwach. Ostatnie spotkanie, w którym nikt już na nas nie stawiał gramy z FSA Kraków. Zachowując tylko matematyczne szanse wygrywamy ten mecz trzema bramkami różnicy i nieoczekiwanie meldujemy się ćwierćfinale! Wracamy do hotelu, z którego już zdążyliśmy się wymeldować. Początek ćwierćfinałowego pojedynku z ubiegłorocznymi zwyciężczyniami Staszkówką Jelna dobrze zaczynamy, mamy swoje sytuacje, jednak to rywalki są bardziej skuteczne, u nas jest już zauważalna utrata sił i to rywalki zasłużenie triumfują. W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski zajmujemy miejsca 5-8, co jest dużym sukcesem, zważywszy na wąską kadrę i wiek naszych dzielnych dziewczyn. Już w najbliższą sobotę jesteśmy gospodarzem kolejnych eliminacji do Mistrzostw Polski Futsalu U-14 i wierzę, że zebrane doświadczenie w starszej kategorii wiekowej zaprocentuje w tym turnieju”.

Foto: Facebook Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16 w Futsalu Kobiet