Kolejny mecz Antka Kozubala w Lechu i kolejny wychowanek Beniaminka na celowniku „Kolejorza”!

antek_kozubal_dynamo_moskwa2

To była bardzo ciekawa niedziela, znów spoglądaliśmy w stronę Turcji, gdzie na obozie przebywa drużyna Lecha Poznań, bo szansę na kolejny występ miał Antek Kozubal i tą szansę otrzymał. Wychowanek Beniaminka zagrał przeciwko rosyjskiej drużynie Dynamo Moskwa, w której występuje Reprezentant Polski Sebastian Szymański. Drużyna Lecha wygrała ten mecz 2:0!

patryk_prajsnar_lech

Spoglądaliśmy także w stronę Poznania, bo w tym samym czasie w stolicy Wielkopolski pojawił się kolejny wychowanek naszej Akademii – Patryk Prajsnar (rocznik 2009). „Młody” otrzymał zaproszenie z Akademii Lecha, zagrał w sparingu drużyny U-12  i przez trzy godziny trenerzy Lecha przyglądali się naszemu zawodnikowi. Patryk zaprezentował się z dobrej strony i otrzymał kolejne zaproszenie – tym razem na obóz sportowy, który odbędzie się pod koniec lutego. Z rodzicami Patryka spotkali się także przedstawiciele Akademii Lecha przekazując informację dotycząca szkolenia, celów i planów na przyszłość.

antek_kozubal_dynamo_moskwa1

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii): „To jest piękne. Cieszyłem się jak Jacek Magiera zaczął stawiać na wychowanka TOP 54 Biała Podlaska Sebastiana Szymańskiego w Legii i śledzę rozwój tego sympatycznego zawodnika. „Nasz ” Antek Kozubal ma swój bardzo rozwojowy czas w Lechu Poznań i ma swoją drogę. To zdjęcie daje dużo satysfakcji. W podobnym wieku Ci chłopcy trafili do dwóch największych klubów w Polsce z miejsc które są dla mnie ważne jak i całego Beniaminka. To był kolejny dobry mecz Antka a pamiętajmy z kim i gdzie gra 16 – latek. A gdy w Turcji Antek grał w meczu Lech Poznań – Dynamo Moskwa to w Poznaniu zameldował się kolejny chłopiec, który też chce pisać swoje przygody i inspirują go starsi koledzy jak Antek czy Aleks i spółka. Patryk jak i wiele dzieciaków z Krosna i okolic macie mega miejsce tak blisko by się rozwijać i spełniać marzenia. Wystarczy tylko chcieć!”

Foto: Lech Poznań, własne.