Podsumowanie ligowej jesieni w wykonaniu Beniaminka U-13

Czas na kolejne ligowe podsumowanie. Dziś przyglądamy się jesieni w wykonaniu drużyny Beniaminka U-13, która rywalizowała w Podkarpackiej 1 Lidze Młodzika Starszego.

b_2008_2020j

„Biało-niebiescy” mają za sobą 14 rozegranych spotkań, w których odnieśli 10 zwycięstw, remisami kończyły się 2 spotkania i także 2 padły łupem rywali. Drużyna Beniaminka strzeliła 48 goli, a straciła 15. W dwóch z rozegranych spotkań szansę gry dostali chłopcy z młodszego rocznika – 2009, którzy z powodzeniem zastąpili na ligowym boisku starszych kolegów, którzy w tym czasie rywalizowali w ciekawych i mocno obsadzonych turniejach. Dzięki temu jesienią w Podkarpackiej 1 Lidze Młodzika Starszego zagrało aż 36 zawodników Beniaminka, a 17 z nich wpisywało się na listę strzelców.

liga_2020_2008_1

Drużynę Beniaminka U-13 w tym sezonie prowadzą trenerzy Marek Adamiak i Sławomir Walczak, a w trakcie rundy do sztabu szkoleniowego dołączył także trener Robert Cionek. Oczywiście chłopcy mają także możliwość pracy z trenerami motoryki, psychologiem sportowym czy trenerem bramkarzy.

beniaminek_2008_lig1

Nasz zespół z rocznika 2008 jesienią rozgrywał ciekawe i emocjonujące spotkania ze Stalą Rzeszów, które kończyły się jednak zwycięstwami rywali, dużo dobrego grania było również w pojedynkach z Siarką , z którą zremisowaliśmy w Tarnobrzegu, remis padł także w spotkaniu w Stalowej Woli. Pozostałe mecze „biało-niebiescy” wygrywali, w ośmiu strzelając cztery bramki i więcej, ale trenerzy bardziej skupiają się na meczach z czołowymi zespołami ligi i na niwelowaniu mankamentów w grze, by drużyna dobrze grała z mocnymi rywalami. „Od pewnego czasu w treningach i meczach dobre momenty przeplatamy średnimi lub słabymi i taka prawidłowość pojawiała się bardzo często w trakcie tej rundy. Wniosek prosty… w zespole mamy 21 zawodników, trzon zespołu wywiązuje się w miarę solidnie ze swoich zadań, natomiast mamy w drużynie zawodników, którzy mają problemy z grą na poziomie oczekiwanym w grupie PRO. Ostatnio szukamy nowych rozwiązań w ustawieniu drużyny na boisku i rozmawiając z chłopakami odbiór tematu jest pozytywny.” – podsumowuje trener Marek Adamiak.

beniaminek_2008_liga

Rozegrane mecze
13 – Bartosz Szczepek
12 – Igor Cionek, Miłosz Krowicki, Emilian Kulon, Mikołaj Kwiatek, Paweł Pelczarski,
10 – Patryk Delimat, Antoni Kobosz,
9 – Patryk Dydak, Patryk Prajsnar, Gracjan Walczak, Jan Zych,
8 – Miłosz Kubal, Aleks Michalik,
7 – Julian Cecuła, Piotr Knap, Nikodem Majewski,
5 – Jakub Borowski,
4 – Dawid Kamyk,
2 – Błażej Chilik, Olivier Czech, Adrian Fejkiel, Filip Haniebnik, Hubert Klara, Szymon Krówka, Konrad Krzywda, Bartosz Okólski, Bartosz Tarnawski, Igor Wanik, Kacper Zając, Jakub Zygmunt,
1 – Patryk Bskup, Piotr Bober, Szymon Kotulak, Kamil Samborski, Wiktor Szwast.

Strzelone gole
10 – Antoni Kobosz,
6 – Patryk Dydak,
5 – Miłosz Krowicki, Paweł Pelczarski,
4 – Bartosz Okólski,
3 – Igor Cionek,
2 – Julian Cecuła, Patryk Delimat, Gracjan Walczak, Kacper Zając,
1 – Filip Haniebnik, Dawid Kamyk, Konrad Krzywda, Nikodem Majewski, Aleks Michalik, Bartosz Szczepek, Jan Zych.

Podkarpacka 1 Liga Młodzika Starszego 

Siarka Tarnobrzeg

Pozycja
4
Mecze
14
Zwycięstwa
6
Remisy
3
Porażki
5
Trener
Skład

Mecze Beniaminka U-13 – jesień 2020. 

b_2008_liga_1

Znamy już skład Podkarpackiej 1 Ligi Młodzika Starszego na wiosnę 2021, który prezentuje się następująco:

  • Stal Rzeszów
  • Beniaminek PROFBUD Krosno
  • UKS SMS Rzeszów
  • Siarka Tarnobrzeg
  • AP Czarni Jasło
  • AP Stalowa Wola
  • AP Wiki Sanok
  • Resovia Rzeszów

Pierwszy mecz zgodnie z terminarzem rozegramy na wyjeździe z Resovią Rzeszów (4 kwietnia), a w roli gospodarza rundę zainaugurujemy spotkaniem ze Stalą Rzeszów (10 kwietnia). Terminy rozgrywanych meczy będziemy podawać na bieżąco przed startem rozgrywek.