Podsumowanie ligowej jesieni w wykonaniu Beniaminka U-15

Rozpoczynamy cykl podsumowań ligowych występów drużyn Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno. Na początek nasz najstarszy zespół, który jesienią grał w Podkarpackiej 1 Lidze Trampkarza Starszego.

b_2006_2020j

Beniaminek U-15, a więc drużyna z rocznika 2006 przed startem obecnego sezonu zanotowała kilka znaczących ubytków w kadrze. Emanuel Gibała przeniósł się do Rakowa Częstochowa, Mirosław Irzyk do Korony Kielce, Krzysztof Kolanko do Górnika Zabrze, a Szymon Salamon do Stali Rzeszów. Drużynę uzupełnili wyróżniający się chłopcy z rocznika 2007 oraz zawodnicy z drużyny Beniaminka Soccer Schools i okazało się, że zespół ten jest w stanie rywalizować z najlepszymi ekipami na Podkarpaciu. „Cel postawiony przed drużyną był jasny, klarowny, obiektywny i jak się okazało przy odrobinie szczęścia także wykonalny. Natomiast zrobiliśmy dużo żeby temu szczęściu pomóc dzięki czemu utrzymaliśmy się w lidze, za co chwała i słowa uznania dla drużyny. Nie mniej jednak bardzo trudna runda za naszym teamem.” – podsumowuje  trener Kamil Chmielowski.

liga_2020_2006_1

W rundzie jesiennej „biało-niebiescy” rozegrali czternaście spotkań, wygrali trzy mecze, cztery zremisowali, a siedem zakończyło się zwycięstwami rywali (bilans bramkowy 24-45). Dziewięć z trzynastu zdobytych punktów nasi zawodnicy wywalczyli na w roli gospodarzy. Pomimo, że Beniaminek w wielu meczach nie był faworytem nie zmienił swojego stylu gry – „Przed sezonem udaliśmy się na obóz aby przygotować się jak najlepiej do zbliżającej rundy. Chłopcy wykonali tam ogrom pracy i mocno poukładało to nasz zespół, więc pełni optymizmu przystąpiliśmy do rozgrywek gdzie trzeba przyznać, że przyszła mocna weryfikacja. Szczególnie przy silnych fizycznie drużynach nasze atuty były ciężkie do uwypuklenia, a słabsze strony były często karcone i szybko wykorzystywane przez przeciwników co było naszą bolączką i często byliśmy po prostu bezradni. Braliśmy pod uwagę takie trudności natomiast nie zmienialiśmy swojego stylu i dalej chcieliśmy, by chłopcy starali się grać w piłkę, konstruować akcje na tyle ile byli w stanie i zderzyli się z tym trudnym zadaniem aby w przyszłości to zaprocentowało w rozwoju tych zawodników.” – mówi trener Kamil Chmielowski.

b_liga_2006_2

Nasza drużyna mimo, że już nie walczyła o czołowe lokaty, to dostarczyła nam w wielu meczach emocji, a cała runda do końca trzymała w napięciu, Beniaminek walczył dzielnie o każdy punkt i nie można odmówić chłopakom ambicji i chęci do gry, a radość po strzelonych golach wynagradzała słabsze momenty na boisku. „Mieliśmy w tej rundzie mecze gdzie przegrywaliśmy pomimo, że gra wyglądała nieźle, mieliśmy spotkania gdzie byliśmy po prostu słabsi, były mecze że zdobywaliśmy punkty, choć przed meczem byliśmy skazywani na pożarcie. Mecze były różne, ale w każdym z nich byłem dumny z każdego z chłopców z uwagi na  serducho jakie zostawiali na boisku i wolę walki jaką wkładali w mecze, za to należą się im wielkie brawa. Przed nami przerwa w rozgrywkach, przygotowania do rundy wiosennej i jeśli przepracujemy solidnie ten czas, wierze, że jeszcze pokażemy dobry futbol na wiosnę i będziemy się cieszyć po niejednym meczu.” – kończy podsumowanie rundy trener Kamil Chmielowski.

2006_puchar_2020_2

Przed jednym z ligowych spotkań drużyna Beniaminka otrzymała
Puchar za zwycięstwo w poprzednim sezonie w Podkarpackiej Lidze Trampkarza Młodszego.

Rozegrane mecze
14 – Antoni Aszklar, Oliwier Blama, Szymon Gierlach, Jakub Kościelniak, Dawid Krzywda, Bartosz Mermon, Kornel Półchłopek, Franciszek Urbanik,
13 – Dawid Cyrkiel, Jakub Kalityński, Krystian Paczkowski, Szymon Szmyd,
12 – Miłosz Bolek, Remigiusz Dubiel, Antoni Krawiec, Kamil Świątek,
10 – Karol Borowski, Maksymilian Chilik,
5 – Kamil Janowski,
3 – Rafał Mikulski.

Strzelcy goli
7 – Oliwier Blama,
6 – Szymon Gierlach,
5 – Dawid Krzywda,
2 – Antonii Aszklar, Maks Chilik,
1 – Jakub Kalityński, Franciszek Urbanik.

Trenerzy: Kamil Chmielowski i Dawid Kamola.

liga_2020_2006

Podkarpacka 1 Liga Trampkarza Starszego

Poz   Zespół M Z R P Gole+/- Pkt
1 Stal Stalowa Wola 14 13 0 1 72:1260 39
2 Stal Rzeszów 14 12 0 2 85:2065 36
3 Resovia Rzeszów 14 9 2 3 65:1946 29
4 UKS Orlik Przemyśl 14 4 3 7 30:38-8 15
5 Karpaty Krosno 14 4 2 8 29:60-31 14
6 Beniaminek PROFBUD Krosno 14 3 4 7 24:45-21 13
7 Igloopol Dębica 14 3 3 8 26:61-35 12
8 Stal Mielec 14 1 0 13 11:87-76 3

Mecze Beniaminka U-15 – jesień 2020.

Wiosną Beniaminek U-15 ponownie zagra w Podkarpackiej 1 Lidze Trampkarza Starszego, znamy już skład ligi, który przedstawia się następująco:

  • Stal Stalowa Wola
  • Stal Rzeszów
  • Resovia Rzeszów
  • Orlik Przemyśl
  • Karpaty Krosno
  • Beniaminek PROFBUD Krosno
  • Czarni Jasło
  • Stal Łańcut

Pierwszy mecz zgodnie z harmonogramem zaplanowano na 6 kwietnia, zagramy w roli gości z Karpatami Krosno, a jako gospodarz w 2 kolejce podejmiemy drużynę Orlika Przemyśl (10 kwietnia). Dokładne terminy rozgrywanych spotkań będziemy podawać na bieżąco przed startem rozgrywek.