Nowe twarze w Beniaminku – sylwetki osób, które dołączyły do nas w 2020 roku!

Kończy się 2020 rok, chcielibyśmy przybliżyć naszym sympatykom, rodzicom, zawodnikom i zawodniczkom sylwetki osób, które w tym roku dołączyły do Sztabu Szkoleniowego Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno, a więc trenerów i trenerki, których bliżej nie przedstawialiśmy Wam jeszcze.

Grzegorz Raus (Dyrektor Akademii Piłkarskie Beniaminek PROFBUD Krosno): „Zgodnie z naszym Dlaczego – By łączyć ludzi, dawać szansę rozwoju i realizacji swoich pasji, a w efekcie pielęgnować potencjał wartościowych osób, dzieci, młodzieży, dorosłych w dawaniu im szansy na przyszłość i wpojeniu wiary, że nie ma rzeczy niemożliwych – staramy się by słowa szły w czyny. Nowe twarze to wartościowe osoby, które na przestrzeni czasu dynamicznie się rozwijają i wdrażają w nasze Beniaminkowie DNA. Każda organizacja potrzebuje świeżości i nowych bodźców, życie nie znosi próżni. Każda z tych osób ma nieco inną ścieżkę rozwoju i jest na innym etapie działania i doświadczeń. W nowym roku zapewne również odnajdziemy bratnie dusze i osoby które wierzą w Beniaminka. Jesteśmy też dumni, że coraz śmielej pukają do nas wychowankowie Beniaminka. To jeden z naszych celów strategicznych, by opierać w przyszłości na wychowankach naszą organizację na różnych płaszczyznach działania.”


p_akslarPatryk Akslar

Trener Patryk do Beniaminka dołączył w sierpniu 2020 roku i rozpoczął treningi z grupami Beniaminek Soccer Schools U-11 i U-9. Patryk Akslar to trener młodego pokolenia, posiada licencję UEFA B oraz Coerver Coach Assistant i jest studentem III roku na kierunku Wychowanie Fizyczne w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. Doświadczenie trenerskie zbierał trenując zespoły Nafty Jedlicze U-15 i U-13, pracował także w lokalizacjach Akademii Vivio, a w swoim CV ma staże trenerskie w tak renomowanych Akademiach jak Benfica Lizbona czy Ajax Amsterdam.


R_cionek

Robert Cionek

Najnowsze wzmocnienie w sztabie trenerskim naszej Akademii. Trener Robert w Beniaminku będzie pracował jako asystent przy grupach PRO z rocznika 2008 i 2009 oraz będzie zajmował się analizą taktyczną. Robert Cionek to doświadczony trener posiadający licencję UEFA A, pracował z grupami młodzieżowymi w Akademii Glinik Gorlice oraz Akademii Kolejarz pod certyfikacją PZPN, brał udział w projektach OnlyFutbol. Na poziomie seniorskim prowadził jako I trener IV-ligowy Glinik Gorlice oraz V-ligowy zespół LKS Kobylanka. Staż trenerski odbył w ekstraklasowej wówczas Sandecji Nowy Sącz. Jako zawodnik jest doskonale znany gorlickim i krośnieńskim kibicom, przez wiele lat reprezentował barwy Glinka, strzelał także gole w III lidze dla drużyny Karpat.


t_kasperkowicz

Tomasz Kasperkowicz

Trener Tomek pracę w Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno rozpoczął w lipcu 2020 roku wzmacniając kadrę trenerską naszej „Kopalni talentów’”.  W chwili obecnej pełni funkcję trenera w grupach PRO w kategoriach wiekowych U-11 i U-10. Tomek Kasperkowicz jest absolwentem PWSZ w Krośnie i Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku wychowanie fizyczne. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C oraz Coerver Coach Assistant, a także doświadczenie organizatorskie które zdobył będąc m.in. koordynatorem turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Jako zawodnik występował w juniorach i seniorach Karpat Krosno, a przed podjęciem pracy w Beniaminku pracował jako trener w Stowarzyszeniu Aktiv Pro. Tomek posiada również uprawnienia trenera osobistego i instruktora narciarstwa.


k_korzeniowska

Karolina Korzeniowska

Karolina to trenerka w Przedszkolach Piłkarskich Beniaminka oraz w projekcie UEFA Playmakers, a wkrótce także w nowym projekcie naszej Akademii Beniaminek Baby dla dzieci w wieku 2-4 lata. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Wychowanie Fizyczne. Przed podjęciem pracy w Beniaminku trenowała dzieci w Akademii Piłkarskiej Vivio, a także była odpowiedzialna za zajęcia sportowe dla najmłodszych w Akademii Sprawnego Malucha w Krośnie.


 

j_lichon

Jakub Lichoń

Kuba Lichoń od jakiegoś czasu prowadzi zajęcia z bramkarzami Beniaminka. Swoje doświadczenie praktyczne przekazuje młodszym kolegom i koleżankom. Kuba jest wychowankiem Beniaminka – pierwszym, który zadebiutował w III-ligowych wówczas Karpatach Krosno w wieku 16 lat. „Życie pisze różne scenariusze. Kuba jest tego przykładem. W młodym wieku dba o rodzinę i mocno się stara. To wartościowy młody człowiek i bardzo nam miło, że wzmacnia Beniaminka tym razem w innej roli niż zawodnik” – mówi Grzegorz Raus. „Przygodę z trenowaniem dopiero zaczynam i chcę nabierać doświadczenia. Cieszę że dostałem taką szansę. Jestem wychowankiem Beniaminka następnie przeszedłem do Karpat w wieku trampkarza, a w wieku 16 lat zadebiutowałem w seniorach Karpat. W sezonie 2016/2017 przeszedłem do Piasta występowałem tam w Centralnej Lidze Juniorów. Miałem przyjemność treningów z ekstraklasową drużyną. Następnie grałem w IV lidze m.in. w Odrze Wodzisław. Najwięcej nauczyłem się od trenera Piotra Hajduka, a pierwszy trening w Beniaminku miałem w Jedliczu u trenera Roberta Glenia.” – tak podsumowuje swoją dotychczasową piłkarską przygodę Kuba Lichoń.


m_nycz

Marcin Nycz

Trener Marcin jest w Beniaminku od marca 2020 roku. Trenował już grupy Beniaminka Soccer Schools w Krośnie, a w chwili obecnej ma pod swoją opieką grupy BSS Iwonicz i Rogi. Marcin od najmłodszych lat pasjonuje się piłką nożną, ukończył Szkołę Mistrzostwa Sportowego oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie, gdzie zdobył dyplom trenera II klasy, posiada również licencje trenerską UEFA B. Przygodę trenerską rozpoczął w klubie Karpaty Klimkówka, gdzie prowadził drużyny seniorów i juniorów. Mamy nadzieje, że dzięki determinacji i naszej pomocy w przyszłości stanie się jednym z kluczowych trenerów Beniaminka.


a_paradysz

Anna Paradysz

Ania to studentka Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Pedagogika o specjalności przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W naszej Akademii odbywa staż i pracuje z najmłodszymi dziećmi w Przedszkolach Piłkarskich Beniaminka. „Zdecydowałam się na pracę w Akademii Piłkarskiej Beniaminek, gdyż dzięki temu mogę poznać bliżej pracę z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Mogę rozwijać swoje zainteresowania dotyczące mojego kierunku, a w przyszłości zawodu. Zajęcia z dziećmi w Beniaminku sprawiają mi ogromną radość i satysfakcję, a także pozwalają na poznanie dzieci w różnych obszarach tj. rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny i poznawczy dzieci.” – podsumowuje pierwsze miesiące pracy.


A_Polanski

Antoni Polański

Antek to wychowanek Beniaminka z rocznika 2002, aktualnie uczeń III klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie i zawodnik drużyn młodzieżowych Karpat Krosno. W Beniaminku wspiera trenera Patryka Akslara, wcześniej Marcina Nycza w projekcie Beniaminek Soccer Schools i pracuje z grupami z kategorii wiekowej U-9 i U-11. „Swoją przygodę w Beniaminku rozpocząłem jako zawodnik w 2010 roku, następnie przeszedłem do Karpat Krosno. W tym roku wróciłem do Beniaminka już jako trener grup młodzieżowych, trenowanie dzieci to dla mnie ciekawe doświadczenie i możliwość rozwoju.” – mówi nasz wychowanek. „Antek Polański jest jednym z przedstawicieli projektu który praktycznie realizujemy od dobrych kilku lat w Akademii. Projekt „Young Trener” daje szanse młodym ambitnym ludziom, którzy chcą się sprawdzić i zacząć przygodę z trenerką. Wcześniej w projekcie brał udział Kacper Moskal, Kacper Marszałek, Michał Szwed, a swoje pierwsze kroki w tym wtedy prekursorskim programie trener Mateusz Knap czy Paweł Tomkiewicz. Podobna droga była też Kamila Chmielowskiego czy wcześniej Roberta Rachwała.” – mówi założyciel Beniaminka Grzegorz Raus i dodaje – „Antka w Beniaminku pamiętamy z bardzo dojrzałej gry jak na dzieciaka. Pamiętamy, że razem z m.in. Kacprem Bieszczadem, Dawidem Głowackim, Dawidem Kosakiem tworzył bardzo dobrą defensywę, która zatrzymywała wówczas takie marki jak choćby Wisła Kraków czy GKS Bełchatów”.


natalia_zygmunt

Natalia Zygmunt

Natalia to była zawodniczka Zagłębia Lubin mająca na koncie występy w Ekstralidze Kobiet. Posiada licencję trenerską UEFA Grassroots C, a w chwili obecnej uczęszcza na kurs UEFA B, odbyła także kilka staży piłkarskich m.in. w Benfice Lizbona gdzie ramach projektu „Portugalski wzorzec piłkarski”, miała okazje obserwować treningi grup dziecięcych i młodzieżowych. Regularnie bierze udział w różnych konferencjach szkoleniowych. W ostatnim czasie pracowała jako trenerka w FemGol Lubin oraz Football Academy Biłgoraj w różnych kategoriach wiekowych. W Beniaminku prowadzi zajęcia w Przedszkolach Piłkarskich, treningi indywidualne oraz jest trenerem w projekcie UEFA Playmakers. Natalia to bardzo ambitna i pracowita kobieta, która ma duże doświadczenie jako zawodniczka, dlatego mocno wierzymy ze przeniesie je na zawodniczki i zawodników Beniaminka.


W Beniaminku rozwijamy się w wielu obszarach. W grudniu, czyli na zakończenie 2020 roku zostaliśmy wzmocnieni nowym gospodarzem obiektu w osobie Grzegorza Łackiego. „Media Team” wzmocnił dobrze nam znany Grzegorz Skwara, który rozwijać będzie nie tylko TV Beniaminek.