„Turniej Wigilijny” – absolwenci Beniaminka odwiedzili naszą Akademię!

Ten nie najłatwiejszy dla wszystkich rok kończymy w bardzo dobrych nastrojach i z energetycznym kopem na kolejne miesiące jaki dziś otrzymaliśmy od naszych absolwentów, którzy zjawili się w „PROFBUD Arenie”, by zagrać w „Turnieju Wigilijnym”, który śmiało można powiedzieć na stałe zadomowił się już w kalendarzu imprez sportowych Beniaminka.

turniej_wigilijny_08Blisko 40 wychowanków i byłych zawodników naszej Akademii spotkało się dziś na zielonej murawie, przyjechali w rodzinne strony z całej Polski – z Poznania, Lubina, Szczecina, Białegostoku, Warszawy, Łodzi, Zabrza, Częstochowy, czy bliżej nas z Krakowa, Kielc, Niepołomic, Mielca. Była także liczna ekipa reprezentująca krośnieńską piłkę – nasi wychowankowie grający w seniorskiej i młodzieżowych drużynach Karpat.

turniej_wigilijny_07

„To cieszy, że nasi absolwenci, którzy na święta zjeżdżają w rodzinne strony odwiedzają też i nas” – mówi Grzegorz Raus, dyrektor AP Beniaminek Profbud Krosno. – „Niestety nie wszyscy mogli zagrać w turnieju, część z uwagi na obostrzenia i zasady klubowe, kilku chłopaków leczy kontuzje i życzymy im zdrowia i szybkiego powrotu do treningów, ale przyszli porozmawiać, powspominać”. 

turniej_wigilijny_06

Grupa Zarządzająca Beniaminka – Grzegorz Raus (Dyrektor), Jarek Kwella (Manager Akademii), Marek Adamiak (Koordynator Akademii) we współpracy z Beniaminek Team dała dużo radości młodym zawodnikom, a także i trenerom, by dzień przed Wigilią był emocjonujący. Dziś na murawie i wokół niej zobaczyć można było zobaczyć świetnych chłopaków, byli z nami: Kacper Bieszczad (Zagłębia Lubin, wypożyczony do Chrobry Głogów), Przemysław Sajdak (ŁKS Łódź), Karol Knap (Puszcza Niepołomice), Kacper Cichoń (Pogoń II Szczecin), Bartosz Prętnik (Korona Kielce), Antoni Kozubal (Akademia Lecha Poznań), Aleksander Gazda (Akademia Lecha Poznań), Mateusz Szafran (Akademia Rakowa Częstochowa), Lucjan Frydrych (Akademia Jagiellonia Białystok), Kamil Bęben (Akademia Stali Mielec), Antoni Patla (Akademia Stali Mielec), Fabian Gacek (Akademia Rakowa Częstochowa), Krzysztof Kolanko (Akademia Górnika Zabrze), Jakub Barczak (Akademia Górnika Zabrze), Norbert Barczak (Akademia Górnika Zabrze), Jakub Michalski (Akademia Korony Kielce), Emanuel Gibała (Akademia Rakowa Częstochowa), Tomasz Bober (Akademia Rakowa Częstochowa), Wojciech Kotulak (Akademia Wisły Kraków), Kacper Borkowski (Akademia Górnika Zabrze), Mirosław Irzyk (Akademia Korony Kielce), Kacper Moskal (były zawodnik i trener Beniaminka), zawodnicy seniorskiej i juniorskich drużyn Karpat: Dominik Kowalski, Jakub Pelczar, Karol Czelny, Kacper Zięba, Łukasz Stec, Kacper Bolanowski, Patryk Słowik, Kacper Zygmunt, Błażej Korzeniowski, Tomasz Łapka. Nie mogli dziś z nami być Patryk Winiarski (Akademia Legii Warszawa) i Patryk Szczurek (Akademia Stali Mielec), ale odwiedzili nas w tygodniu na treningach Beniaminka. Uczestnicy turnieju stworzyli cztery drużyny, piąta złożona była z trenerów Beniaminka. Turniejowa rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach, a na trzecim sporo zawodników chciało się także sprawdzić w grze na stole Teqball. Turniej było toczony w przyjaznej atmosferze, nie ważne tego dnia były wyniki, ale miła świąteczna atmosfera, choć ciekawych zagrań, pięknych akcji i goli także nie brakowało!

turniej_wigilijny_01

Miło było na „PROFBUD Arenie” zobaczyć także reprezentanta Ekstraklasy i Reprezentacji Polski U-21 Kamila Piątkowskiego (Raków Częstochowa). Kamil to wychowanek UKS 6 Jasło, następnie zawodnik Karpat Krosno gdzie jego wieloletnim trenerem był Marek Adamiak z którym mają świetny kontakt. „Piąti” z uwagi na obostrzenia obowiązujące kluby z Ekstraklasy wprawdzie nie mógł uczestniczyć w turnieju i spotkać się z naszymi wychowankami, ale przyjechał odwiedzić swojego byłego trenera i złożyć świąteczne życzenia dla całej społeczności Beniaminka. Super niespodzianka i bardzo nam miło!

turniej_wigilijny_02

„Dzień, który daje energię i przypomina o wartościach i jest dobrą odpowiedzią na to dlaczego powstał w 2007 roku Beniaminek. Dziś odwiedzili nas nasi absolwenci, którzy grają na różnych szczeblach – w Ekstraklasie, 1 Lidze, Centralnych Ligach Juniorów czy w Karpatach jak i zawodnicy, którzy lubią nas odwiedzić i nabrać energii do działania. Oczywiście była spora grupa z Beniaminek Team, gdzie również podziękowaliśmy sobie za ten rok. Odwiedził nas także nasz mentor i mecenas sportu Pan Paweł Malinowski – Prezes PROFBUD, który bardzo ucieszył się, że chłopaki pamiętają o korzeniach i przelewa w nas wiarę i daje nam możliwości, by spełniać marzenia” – podsumował dzisiejszy dzień założyciel Beniaminka Grzegorz Raus.

Foto: Michał Rysz. Wkrótce więcej zdjęć na naszym Facebooku.

turniej_wigilijny_09