Rozwój projektu Beniaminek Girls! Dziewczęta grają na „Ślęza Cup Ladies”!

Prężnie rozwija się piłka kobieca w Polsce i także w naszej Akademii dziewczęta od wielu lat stanowią mocny szkoleniowy ośrodek, który ma na swoim koncie wiele sukcesów. W Beniaminku dziewczynki w różnym wieku mają szanse rozwoju i gry w ciekawych turniejach.

Grają-z-nami-2007

Nasze zawodniczki rywalizowały już m.in. z Juventusem Turyn na turnieju w Wiedniu i kilkukrotnie gościły na Stadionie Narodowym w finale „Tymbarka”! Z uwagi na pandemię w tym roku nie udało się pograć w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, ale w ten weekend Beniaminek Girls rywalizują w mocno obsadzonych „Ślęza Cup Ladies” w kategoriach wiekowych U-14 i U-12! Choć i tu pandemia pokrzyżowała plany organizatorom, bo wstępnie miały do Wrocławia przyjechać bardzo mocne europejskie drużyny, ostatecznie rywalizacja toczy się w krajowym wydaniu, ale cieszymy się bardzo, że możemy grać i że jesteśmy wśród uczestników tego ciekawego turnieju z najlepszymi zespołami w Polsce.

Turniejową rywalizację można śledzić w mediach:

Grają-z-nami-2009-1

Na początku przyszłego roku czeka nas pierwszy turniej dziewcząt w Beniaminku! W dniach 5-7 marca 2021 roku na „PROFBUD Arenie” rozegrany zostanie „ORLEN Beniaminek Cup” w kategorii wiekowej U-13, czyli dla zawodniczek urodzonych w 2008 roku i młodszych.

girls_liga_1

W Beniaminku dziewczęta trenują cały czas, pod okiem trenerów Marcina Maculskiego i Jakuba Koznera zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Mamy także zawodniczki w Przedszkolach Piłkarskich Beniaminka i liczymy, że w przyszłości będziemy mogli się cieszyć z pięknych chwil z ich udziałem w rozgrywanych turniejach i meczach.

bgirls1_2020j

bgirls2_2020j

Dzięki nowemu programowi UEFA Playmakers promujemy futbol wśród dziewczynek w wieku 5-8 lat, zaszczepiamy w nich bakcyla do tego sportu, poprzez treningi poprawiamy ich sprawność ogólną i jeśli tylko będą miały chęć kontynuacji swojej piłkarskiej przygody, będą miały możliwość uczestnictwa w zajęciach w naszej Akademii. UEFA Playmakers to świetny projekt stworzony przy współpracy UEFA i Disneya, który wprowadza dziewczynki w świat piłki nożnej dzięki opowieściom o przygodach bohaterów z ulubionych bajek i gorąco zachęcamy do udziału w zajęciach.

playmakres1