PKN ORLEN w dalszym ciągu będzie wspierał Beniaminka!

Miło nam poinformować, że PKN ORLEN na kolejny sezon 2020/21 będzie sponsorem strategicznym Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno. Dobra współpraca oraz zadowolenie z realizowanych przez naszą Akademię projektów na rzecz PKN ORLEN w tym, jak i w poprzednich latach zaowocowała podpisaniem umowy na kolejny rok.

PKN ORLEN wspiera naszą Akademię od 2018 roku. Dzięki niej byliśmy świadkami wielu emocji podczas międzynarodowych turniejów rozgrywanych w „PROFBUD Arenie”. W cyklu turniejów ORLEN Beniaminek Krosno Cup udział wzięło ponad 3000 dzieci z Polski i Europy!

pknorlen_logo

Sport w strategii sponsoringowej ORLENu odgrywa ważną rolę. Z jednej strony jako największa polska firma, PKN ORLEN odpowiedzialny jest za wspieranie dyscyplin i reprezentacji narodowych, które pozytywnie oddziałują na miliony Polaków, z drugiej ma świadomość jak potrzebne jest promowanie sportu amatorskiego oraz zdrowego i aktywnego stylu życia. Koncern angażuje się także w propagowanie sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez wspieranie organizowanych w Polsce imprez sportowych adresowanych do najmłodszych m.in. ORLEN Beniaminek Cup.

PKN ORLEN jest największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Prowadzi działalność na 6 rynkach macierzystych – w Polsce, Czechach, Niemczech, na Litwie, Słowacji i w Kanadzie. Koncern dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 35 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 2800 stacji paliw. Oferta Grupy ORLEN to ponad 50 najwyższej jakości produktów petrochemicznych i rafineryjnych. Nasze produkty docierają na 6 kontynentów do ponad 110 krajów. PKN ORLEN jest także jedyną w regionie firmą, która otrzymała już siódmy raz z rzędu prestiżowy tytuł The Most Ethical Company, przyznawany przez amerykański Ethisphere Institute.

Głównym założeniem współpracy Akademii Piłkarskiej Beniaminek z PKN ORLEN w dalszym ciągu będzie organizacja turnieju piłki nożnej ORLEN Beniaminek Cup, który tym razem odbędzie się dwukrotnie w kategorii wiekowej U-13 – 23-24 stycznia zagrają chłopcy, z kolei drugi turniej odbędzie się w dniach 6-7 marca i w nim po raz pierwszy zagrają dziewczynki. Dodatkowo w ramach współpracy możemy liczyć na wsparcie działań związanych z projektami szkoleniowymi Akademii w ramach grup: PRO i Przedszkoli Piłkarskich. Ponadto nasza Akademia zorganizuje 8 turniejów dla wszystkich grup Beniaminek Soccer Schools pod szyldem ORLEN BSS Liga. Powstanie również nowatorski projekt „Beniaminek Orlen Talent Team”, który będzie skierowany do naszych najzdolniejszych zawodników i trenerów w naszej Akademii, szerzej o projekcie będziemy informowali w najbliższym czasie” – mówi Jarosław Kwella, Manager Akademii.

„Wspieranie inicjatyw sportowych skierowanych na rozwój młodych talentów jest dla PKN ORLEN bardzo ważne. Profesjonalnie przygotowane zajęcia, zaangażowanie trenerów i rodziców są kluczem do sukcesu dzieci o ogromnym potencjale. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy w Akademii Piłkarskiej Beniaminek oraz podczas ORLEN Beniaminek Cup dostrzeżone zostaną talenty, których kariera rozwinie się później w najlepszych klubach w Polsce i za granicą.” – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

obkc

„Jesteśmy dumni, że PKN ORLEN w dalszym ciągu będzie wspierał nasz rozwój. Warto inwestować w dzieci i ludzi z pasją w tym co robią. Beniaminek pokazuje to od ponad 13 lat dając radość adeptom futbolu zarówno chłopcom jak i dziewczynkom na wielu płaszczyznach. Wychowankowie Beniaminka mają za sobą debiuty w Ekstraklasie oraz młodzieżowych Reprezentacjach Polski. Dla najmłodszych dzieciaków stworzymy jeszcze lepsze warunki, by mogły aktywnie spędzać czas, a dobrze wiemy, że dzisiaj coraz trudniej zachęcać dzieci do ruchu i sportu. Jestem pewny, że w turniejach ORLEN Beniaminek Cup czy Orlen BSS Liga zagrają przyszli reprezentanci Polski.” – mówi Dyrektor Akademii Grzegorz Raus.