Beniaminki na turnieju „VIVALDI Cup 2020”

W minioną sobotę (10 październik) „PROFBUD Arena” gościła uczestników turnieju „VIVALDI Cup 2020”. W piłkarskich zmaganiach dla dwóch kategorii wiekowych U-11 i U-10 zagrali oczywiście „biało-niebiescy”. Drużyny Beniaminka z roczników 2010 i 2011 rywalizowały na murawie z rówieśnikami z zespołów Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Stal Rzeszów, DAP Dębica, AP Wiki Sanok i Wilczki Lesko. Nie zabrakło ciekawych, emocjonujących spotkań.

vivaldi_cup_2020_3

Beniaminek U-11: Szymon Puchalski, Szymon Rozel, Antoni Gęsiak, Oskar Zygmunt, Filip Szwerc, Franciszek Szyndak, Fabian Jastrząb, Jakub Kopczak, Wiktor Bożek, Maksymilian Półchłopek.

Waldemar Szafran (trener Beniaminka U-11): „Dobre momenty gry były przeplatane słabszymi. Brakowało trochę spokoju w rozegraniu piłki, pojawiało się dużo indywidualnych błędów. Wraz z powrotem treningów pod balon wrócimy do doskonalenia podstawowych umiejętności technicznych, bo w ostatnim czasie skupialiśmy się trochę więcej na nauce gry w „dziewiątkach”. Bardzo mnie cieszy reakcja chłopców na stracone gole, walczyli do końca, odrabiając straty, a w serii rzutów karnych decydujących o II miejscu w turnieju potrafili zachować zimną krew i rozstrzygnąć rywalizację na swoją korzyść.”

vivaldi_cup_2020_2

Beniaminek U-10: Alex Klimkiewicz, Alan Klimkiewicz, Filip Wacławski, Piotr Szafran, Antoni Fyda, Aleksander Zajdel, Wiktor Włodarski, Zuzanna Knap, Piotr Majkut, Karol Kubal, Julian Wojnar.

Łukasz Porcek (trener Beniaminka U-10): „Bardzo mieszany turniej w naszym wykonaniu. Potrafiliśmy zagrać wręcz bardzo dobrze z silnymi przeciwnikami, co przeplataliśmy słabymi momentami. Cieszy mnie mimo wszystko, że tego dnia była mała ilość straconych bramek po prostych, indywidualnych błędach. Jest to coś co próbujemy wykorzenić i turniej ten był kolejnym krokiem ku temu. Stwarzaliśmy sporo okazji, jednak świetnie spisywali się bramkarze przeciwników. Dziękuje rodzicom za doping i jednocześnie dziękuję jako organizator firmie „Vivaldi Meble” i jej właścicielowi panu Waldemarowi Wojnarowi za pomoc w rozwoju Akademii Beniaminek Profbud.”

Foto: Michał Rysz. 

Galerie zdjęć z turnieju na Facebooku Beniaminka:

vivaldi_cup3