Inspirująca wizyta Beniaminka w Warszawie!

W środę 16 września delegacja Beniaminka złożona z osób zarządzających Akademią, trenerów oraz zawodników wybrała się do Warszawy na zaproszenie Prezesa PROFBUD Pawła Malinowskiego oraz właścicieli Legii Warszawa. Relację z wizyty w Warszawie oraz wrażenia uczestników prezentujemy poniżej.

profbud_warszawa3

profbud_warszawa9Nasi przedstawiciele wykorzystali ten dzień na budowanie relacji, poznanie ciekawych osób, których łączy pasja do futbolu i pielęgnowanie rozwoju młodych sportowców. Odwiedzili siedzibę PROFBUD naszego sponsora strategicznego w pięknym biurowcu VECTOR+ i spotkali się z osobami zarządzającymi na czele z Pawłem Malinowskim, Piotrem Skwarą i Tomaszem Kozakiem, ale też z całym „PROFBUD Team”. Dyrektor i założyciel Beniaminka Grzegorz Raus w imieniu całej naszej społeczności ciekawie przedstawił rolę Beniaminka w „Rodzinie PROFBUD-u” i podziękował za szansę, którą otrzymaliśmy by rozwijać potencjał młodych talentów sportowych i łączyć ludzi. Było w tym dużo dobrej energii, bo nasze relacje łączy przyjaźń i dobre wartości – jak mówi Paweł Malinowski.

profbud_warszawa7

profbud_warszawa8

Nasi przedstawiciele odwiedzili również Muzeum Legii Warszawa i Stadion Legii przy ul. Łazienkowskiej, gdzie razem z przewodnikiem mogli poznać od środka te obiekty i dużo się dowiedzieć. „Punktem kulminacyjnym dnia było zwiedzanie najnowocześniejszego ośrodku treningowego w tej części Europy – „Legia Training Center” w Książenicach w gminie Grodzisk Mazowiecki. Pan Przemysław Zych – menadżer operacyjny Akademii Legia Warszawa i Pan Wojtek Rokicki pokazali nam praktycznie każdy zakątek ogromnego i robiącego wrażenie obiektu” mówi Jarosław Kwella, manager Beniaminka.

stadion_legia_1

stadion_legia_2„Spotkaliśmy się z Patrykiem Winiarskim wychowankiem Beniaminka , który jest podstawowym zawodnikiem Legii Warszawa U-17 w Centralnej Lidze Juniorów. Patryk strzelił w ostatnim meczu z GKS Bełchatów gola i miał asystę. Dużo się dowiedzieliśmy o funkcjonowaniu Akademii Legii i możliwościach rozwoju w tym klubie. Patryk jest profesjonalistą i porządnym młodym człowiekiem co było widać” – mówią obecni w Warszawie trenerzy Beniaminka Sławek Walczak i Dawid Kamola.

profbud_warszawa4

„W siedzibie PROFBUD było super. Pan Paweł poczęstował nas ekstra śniadaniem, które zjedliśmy na wysokim piętrze biurowca. Były pyszne racuchy, owoce i smakołyki. Były emocje jak spotkaliśmy się z pracownikami z PROFBUD. Byłam jedyną dziewczyną tym gronie, ale wyjazd był super i bardzo dziękuję”mówi Wiktoria z Beniaminek Girls, która mieszka w Targowiskach, miejscowości z której skąd pochodzą Paweł Malinowski i Piotr Skwara. Brat Wiktorii Lucjan to obecnie zawodnik Jagiellonii Białystok.

profbud_warszawa6

profbud_warszawa5

„Pojechaliśmy windą na ostatnie piętro biurowca i oglądaliśmy panoramę całej Warszawy. Widać było Stadion Narodowy. Zagraliśmy w FIFĘ i wygrałem z Panem Piotrem Skwarą, który grał Realem, a ja Liverpoolem i było 4:2. Pan Malinowski powiedział że przygotuje ekstra nagrodę ale to niespodzianka”mówi Paweł zawodnik Beniaminka.

LTC_4

LTC_6

„Legia Training Center to piękna baza treningowa. Patryk Winiarski ma szansę by grać jak Karbownik lub Szymański bo jest szybki. Grał z nami w Teqball i mówił żeby wierzyć w siebie i nie poddawać się, że warto słuchać trenerów Beniaminka i cieszyć się że jest się w tym klubie, bo on dał mu szansę”twierdzą Patryk i Miłosz z Beniaminka. Popularni „Młody” i „Mały”, którzy już podczas gry w Teqball spodobali się Dyrektorowi Akademii Jackowi Zielińskiemu, który jest wybitnym Reprezentantem Polski i zagrał grubo ponad 300 meczów w Ekstraklasie w barwach Legii Warszawa.

muzeum_legia_1

„Rozmowa z Dyrektorem Akademii Jackiem Zielińskim była owocna, inspiracja w obie strony. Tak to stwierdziliśmy. Są rzeczy których Beniaminek nigdy nie będzie miał i inne są cele. Są też rzeczy co trzeba pielęgnować w Akademii Legii Warszawa i tu Beniaminek może pomóc, bo mamy to coś. Będziemy budować relacje tak jak to robi Beniaminek w Polsce, by móc się rozwijać i też przekazywać i przelewać naszą pasję na może większe organizacje, a dobro wraca. W polskiej piłce trzeba dużo synergii i współpracy, a Beniaminek ma swoje Dlaczego i potrafi łączyć i współpracować z tymi co nas szanują i doceniają. Podejmiemy kilka wspólnych inicjatyw ale wszystko ze spokojem i w odpowiednim czasie. Najważniejsze są relacje”. mówi Grzegorz Raus.

profbud_warszawa1

LTC_5

„Nasi goście otrzymali piękne szklane zestawy marki KROSNO ufundowane przez firmę Krosno Glass za co dziękujemy. Tak samo firmie przewozowej MIŚ, bo Beniaminek jeździ z najlepszymi”ocenia Jarek Kwella manager Akademii.

LTC_3

„Trener Raus w drodze do Warszawy czytał nam książkę i dużo mówił o tym jak to osiem lat temu była podobna wycieczka. I jak się zachowywać i szanować siebie nawzajem i wierzyć w to co robimy. Z tamtej wycieczki dużo chłopaków się wybiło. Kacper Bieszczad, Przemek Sajdak, Kacper Cichoń, Bartek Prętnik czy Karol Knap byli wtedy w Warszawie i też wtedy trenera pytali czy są szanse na grę wysoko. Jak widać dali radę. I może my też damy radę, bo mamy lepsze warunki treningowe na „PROFBUD Arenie”, więcej trenerów i treningów jak motoryka i psycholog i jeszcze więcej mamy turniejów i meczy niż wtedy było”mówią Kacper, Błażej i Miłosz.

LTC_1

LTC_2

„Tak było, w 2012 roku pojechaliśmy na turniej do Warszawy. Czytałem chłopakom książkę „Mowa Trawa” której autorem jest Marcin Rosłoń. Aktualnie dziennikarz Canal + ale też piłkarz z tytułem Mistrza Polski z Legią Warszawa. Przeżyliśmy piękną przygodę. Inspirowaliśmy z Pawłem Malinowskim tych chłopaków i dawaliśmy im pewność siebie, że można. Oni mieli wtedy tyle samo lat co aktualni uczestnicy wycieczki. To samo poczułem teraz. Z tamtej drużyny połowa zawodników dostała się na szczebel Ekstraklasy i 1 Ligi. Są mecze w Reprezentacji Młodzieżowych. Wierzę że teraz będzie podobnie. Jak obserwuję mecze i porównuje poziom tych chłopców i też dziewczynek to myślę, że mają wielki potencjał i umiejętności. Beniaminek jest teraz większą marką. Rozwijają się trenerzy. Jest odpowiednia baza treningowa całoroczna. Mają myślę łatwiej i mogą dużo osiągnąć. Zagrożenie? To, że teraz wszystko łatwiej przychodzi. Trochę się za dużo chucha i dmucha na dzieciaki. Mają inne możliwości, łatwość do technologii. Jeśli będzie zaufanie dla Beniaminka i wiara, serce i pozytywne myślenie. Brak narzekania i otwartość na naukę i poświęcenie. Słuchanie nie tych co mówią tylko same superlatywy, co chce taki zawodnik i rodzic usłyszeć. Tylko słuchanie tych co mówią prawdę i chcą dobrze. Trenerów Beniaminka, absolwentów co przeszli tu drogę i wiedzą co nam zawdzięczają”podsumowuje Grzegorz Raus.

profbud_warszawa2

DSC_3157Chcielibyśmy podziękować za piękną przygodę w Warszawie Pawłowi Malinowskiemu i PROFBUD Team. Podziękowania dla Pana V-ce Prezesa Legii Jarosława Jankowskiego. Managera Akademii Przemysława Zycha i Dyrektora Akademii Jacka Zielińskiego. Dziękujemy Patrkowi Winiarskiemu za spotkanie i dobre słowo dla naszych podopiecznych. To były dobre emocje, które wykorzystamy dla naszej całej Akademii w przyszłości.