Świetna postawa Beniaminka U-9 w „Turnieju im. Włodzimierza Lubańskiego” w Zabrzu!

Z bardzo dobrej strony pokazała się drużyna Beniaminka U-9 w Zabrzu, gdzie w niedzielę zagrała w „Turnieju Piłki Nożnej im. Włodzimierza Lubańskiego”.

beniaminek_2012_zabrze1

Nasz zespół złożony z chłopców z rocznika 2012, a także naszej zawodniczki Leny, która trenuje z chłopakami, rozegrał w Zabrzu sześć piłkarskich pojedynków. W fazie grupowej „biało-niebiescy” mogli rywalizować na murawie z Ruchem Chorzów, Naprzodem Rydułtowy i Piastem Gliwice, a w fazie finałowej naszymi boiskowymi rywalami był Stadion Śląski Chorzów, Orzeł Mokre i Górnik Zabrze. Szczególnie ostatni mecz z gospodarzami był bardzo emocjonujący, remis premiował Beniaminka, ale nasza drużyna ofensywną grę ma już we krwi i nie było kalkulacji, otwarte spotkanie z obu stron, sytuacje bramkowe, rzut karny trafiamy w słupek, a w ostatniej akcji meczu ponownie słupek staje na przeszkodzie. Piękna gra i pozytywne emocje – tego było sporo podczas wizyty w Zabrzu! Brawo dzieciaki!

beniaminek_2012_zabrze3

Już samo zaproszenie było dla nas wielkim wyróżnieniem, zagrać w turnieju legendy polskiego futbolu, móc przybliżyć dzieciakom sylwetkę znakomitego piłkarza jakim był Włodzimierz Lubański to świetna sprawa i dziękujemy Akademia Piłkarska Górnika Zabrze oraz Dyrektorowi Łukaszowi Milikowi za to, że współpraca którą jakiś czas temu rozpoczęliśmy to nie tylko słowa, ale także czyny i korzystają na tym młodzi adepci futbolu. Warto wspomnieć, że pozytywną energię i wsparcie Beniaminek miał także tego dnia w naszych byłych zawodnikach reprezentujących obecnie barwy Górnika Zabrze – podczas turnieju odwiedzili nas Kuba i Norbert Barczakowie oraz Krzysiu Kolanko. Dzięki chłopaki!

Relacja z turnieju na stronie organizatora – www.akademiagornika.pl

beniaminek_2012_zabrze4

Beniaminek U-9: Wiktor Buba, Tymon Gazda, Jan Janocha, Adam Kosiek, Jakub Kubusiak, Jakub Piegdoń, Lena Polek, Marcin Staroń, Alan Szul, Maciej Wojnowski.

Dawid Kamola (trener Beniaminka): „Jestem bardzo zadowolony z występu drużyny. Duża intensywność, odwaga w działaniu, mądre decyzje i ofensywna gra przyniosły efekt. Teraz ważne, żeby ten dobry występ przekuć na jeszcze większą motywację do pracy na treningach, a jestem przekonany, że jeszcze nie raz ten zespół pozytywnie nas zaskoczy. Dziękujemy za zaproszenie Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, za wzorową organizację turnieju i do zobaczenia w kolejnych turniejach i meczach na zielonej murawie.”

Foto: Górnik Zabrze.