Mirek Irzyk w Koronie Kielce!

Miło nam poinformować, że Mirosław Irzyk swoją piłkarską edukację będzie kontynuował w Akademii Piłkarskiej klubu, który jeszcze w poprzednim sezonie mogliśmy oglądać na boiskach Ekstraklasy! Mirek dołącza więc do Jakuba Michalskiego z którym nawet był razem w pokoju podczas testów do klubu z Kielc, a zagra w drużynie Korony z rocznika 2006 występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-15.

irzyk_2

Mirek Irzyk to wychowanek Orzełków Brzozów, klubu który wykonuję kawał dobrej roboty w futbolu dziecięcym. Jego trenerami byli założyciel i człowiek orkiestra w Orzełkach Paweł Szałajko, bardzo ambitny trener Jakub Brajewski, jak również znany nam Mateusz Ostrowski. Mirek do Beniaminka trafił w 2016 roku godnie reprezentując „biało-niebieskie” barwy. To gracz formacji obronnej, który doskonale czyta grę. W Beniaminku najwięcej pracował z trenerami Markiem Adamiakiem i Kamilem Chmielowskim. Wielką pracę wszyscy zawodnicy Beniaminka wykonują z trenerem motoryki Robertem Gleniem, także pomagającym mu Maćkiem Bożkiem w młodszym bloku szkolenia. Oczywiście kilku innych trenerów przez ten czas pomogło Mirkowi w rozwoju.

Mirek Irzyk miał zawsze oparcie w rodzicach którzy go wspierali i poświęcali sporo uwagi w jego sportowej pasji. W Beniaminku przeszedł fajną drogę, razem z trenerami, zawodnikami sporo zwiedził, grał na wysokim poziomie i mógł dzięki temu zrobić kolejny krok w tym sezonie.

„Miro” życzymy jak najlepszej gry w barwach Korony i spełnienia marzeń!