Patryk Szczurek i Szymon Salamon – w drodze do Ekstraklasy?!

W sezonie 2020/2021 Patryk Szczurek i Szymon Salamon będą grać w drużynach juniorskich Stali Mielec i Stali Rzeszów, obaj są wypożyczeni do rozwijających się klubów. Stal Mielec to beniaminek PKO Ekstraklasy, a Stal Rzeszów będzie zdecydowanie walczyć o I ligę w najbliższym sezonie. Zarówno Patryk i Szymon budzili spore zainteresowanie praktycznie większości klubów Akademii Ekstraklasy. Będziemy śledzić rozwój tych chłopców, a życie pisze różne scenariusze. Wiemy, że ci zawodnicy mają możliwości grać wysoko i oby tak się stało.

patryk_szczurek1

Patryk Szczurek jest wychowankiem ULKS Grodzisko Wietrzno, gdzie Prezesem klubu jest wielki pasjonata futbolu jego tato Darek Szczurek. Bracia Patryka też zaczynali w Grodzisku Wietrzno. 17-letni Mikołaj aktualnie gra w 4-ligowym Partyzancie Targowiska, a wcześniej grał w Centralnej Lidze Juniorów w Karpatach Krosno, a młodszy z braci Daniel reprezentuje drużynę Beniaminka U-11, a wcześniej grał w MOSiR Dukla. Trenerem Patryka ale i zapewne wszystkich braci Szczurków w klubie w Wietrznie był Łukasz Porcek, który jest trenerem w Akademii Piłkarskiej Beniaminek PROFBUD Krosno w kategoriach U-11 i U-10. Patryk zaczął przygodę w Beniaminku mocnym akcentem. Zagrał bowiem w grudniu 2017 roku na „PROFBUD Cup” w Gdańsku z takimi drużynami jak m.in.: Feyenoord Rotterdam czy Sheffield United, zresztą anglikom strzelił piękną bramkę. W lidze w barwach Beniaminka Patryk grał od wiosny 2018. Trenerzy Marek Adamiak, Kamil Chmielowski, Tomasz Wacek i Sławomir Walczak, także trenerzy współpracujący pomogli w rozwoju tego zawodnika. Patryk miał oferty z wielu klubów, sam musi dojrzeć do tego co chce w życiu robić, bo ma umiejętności być może na miarę Reprezentacji Polski. Jeśli postawi na piłkę, będzie zdrowy i otoczy się mądrymi ludźmi może być ciekawie! W tym sezonie zdążył już zadebiutować w Stali Mielec w Centralnej Lidze Juniorów i będziemy za niego trzymać mocno kciuki.

szymon_salamon1

Szymon Salamon to utalentowany zawodnik z perspektywą gry na wysokim poziomie. To wychowanek klubu z Wiśniowej. Następnie grał Aktiv Pro, by w sezonie 2018/2019 przejść do naszej Akademii. Szymek miał również możliwość gry dalej od miejsca zamieszkania, ale podobnie jak Patryk na dzień dzisiejszy wybrał klub bliżej rodziny. Bardzo dobrze pokazał się w Akademii Legii Warszawa w nowym „Legia Training Center”. Do Stali Rzeszów jest wypożyczony, a jak dalej potoczy się jego przygoda z futbolem czas pokaże. Rodzina Szymka mocno mu kibicuje, jego tato Grzegorz jest na każdym meczu i wierzy mocno w syna. Dużo pomógł też dla rozwoju Beniaminka za co bardzo serdecznie chcieliśmy podziękować. Szymek zadebiutował już w Stali Rzeszów, ma już na koncie także pierwsze gole, a może zdarzyć się sytuacja, że w tym sezonie zagra przeciwko Beniaminkowi. Wierzymy, że jeśli uda mu się przechytrzyć naszą obronę i strzeli nam bramkę, to okaże szacunek, bo w Beniaminku dostał wielką możliwość rozwoju, a głównie trener Kamil Chmielowski i inni koledzy trenerzy oraz zawodnicy dali mu dużo serca w czasie pobytu w Beniaminku!