Wojciech Kotulak zagra w Wiśle Kraków!

Kolejnym zawodnikiem, który z Beniaminka trafia do Akademii Ekstraklasy jest Wojtek Kotulak, który w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków.

wojtek_kotulak_2

Wojtek to wychowanek AP Jasło, jego pierwszym trenerem był Paweł Setlak. Potem sporo pracował z ambitnym i znanym nam bardzo w Beniaminku trenerem Januszem Sokołowskim. W „biało-niebieskich” barwach spędził trzy pełne sezony i pół roku na wypożyczeniu. Zaczynał w naszej Akademii w drugiej połowie 2016 roku. Wojtek wiedział po co przychodzi do Beniaminka, mocno pracował i miał wyznaczone cele. Systematyczny, charakterny i ambitny młody zawodnik dla którego trening jest „świętością”. Wojtek został od razu zaakceptowany przez społeczność Beniaminka i nawiązał przyjaźnie na lata. Pracował z grupą trenerów w naszej Akademii zarówno w zespole z rocznika 2005 jak i indywidualnie. Nie odpuszczał zajęć z motoryki, był zawsze nastawiony na pracę i rozwój. To przyniosło efekty i jesteśmy dumni, że pomogliśmy mu w rozwoju i każdy z trenerów, który w Beniaminku pracował z Wojtkiem dołożył do tego kroku swoją cegiełkę .

Wojciech Kotulak dołączy więc do Wiktora Jaślara, który przez 6 lat grał w barwach Beniaminka oraz do Bartka Zimnickiego, który do Beniaminka przyszedł z KSZO Ostrowiec, a teraz dzielnie radzi sobie w drużynie „Białej Gwiazdy”.

W Beniaminku widzieliśmy jakie Wojtek i młodszy brat Szymek mięli wsparcie w rodzinie, dużo poświęcenia – to piękna sprawa i jak widać to też bardzo ważny czynnik, by móc się rozwijać i spełniać swoje marzenia. W Beniaminku U-12 cały czas trenuje młodszy z braci Kotulaków – Szymon.

Wojtkowi życzymy spełnienia marzeń i ambitnych celów w nowym otoczeniu. Pasji i entuzjazmu w treningach oraz meczach. Idź śladami ofensywnych zawodników z Wisły jak Paweł Brożek, Rafał Boguski i oczywiście Jakub Błaszczykowski.