Norbert i Kuba Barczak zagrają w Górniku Zabrze!

Miło nam poinformować, że kolejni zawodnicy Beniaminka PROFBUD Krosno a są nimi Norbert i Kuba Barczak trafiają do drużyny PKO Ekstraklasy – Akademii Piłkarskiej Górnik Zabrze!

IMG_5773 new

Obaj bracia zaczęli swoją przygodę piłkarską w Szkółce Piłkarskiej „Szesnastka Przemyśl” której założycielem jest dobrze nam znany Maciej Ryniak. Następnie swoją piłkarską pasję realizowali w klubie Polonia Przemyśl, gdzie głównie pracowali z sympatycznym i ambitnym trenerem Konradem Ryznarem.

W Beniaminku pojawili się 1 czerwca 2016 roku, gdzie zaczęliśmy współpracować i zarówno chłopcy i rodzice przekonali się do naszej Akademii. Od 2017 roku oficjalnie grali w Beniaminku. Te 3,5 roku to wiele pięknych chwil, bardzo dobre występy w rozgrywkach ligowych, turniejach i przede wszystkim zaufanie, poświęcenie i zaangażowanie.
Norbert i Kuba pracowali z wieloma trenerami Beniaminka i w danych rocznikach i w procesie treningów motorycznych, współpracy z psychologiem sportu i treningów indywidualnych. Każdy trener Beniaminka włożył dużo dobrego do rozwoju tych młodych i ambitnych zawodników. Dobra gra zaowocowała zainteresowaniem ze strony Górnika Zabrze. Od nowego sezonu bracia Barczakowie dołączą do kolegów z Beniaminka, którzy też grają w barwach 14-krotnego Mistrza Polski a są to Filip Mucha, Kacper Borkowski i Krzysiek Kolanko.

Jak zawsze podkreśla rodzina Barczaków z Beniaminkiem przeżyli wielką przygodę i zawsze o tym będą pamiętać. Kontakty z klubami z całej Europy, piękne chwile podczas turniejów w Polsce i Europie, w których brał udział Beniaminek jak również codzienna ciężka praca na treningach i meczach ligowych pokazuje, że warto się poświęcać i spełniać marzenia dzieci. Jak mówią przez te lata w Beniaminku przejechali z Przemyśla ponad sto tysięcy kilometrów i to obrazuje wszystko.

Z Górnikiem obaj chłopcy wiążą spore nadzieje i podchodzą bardzo profesjonalnie do nowego etapu w ich przygodzie piłkarskiej. Trzymamy za „Norbiego” i Kubę kciuki i życzymy powodzenia!