Krzysztof Kolanko w Górniku Zabrze!

Krzysztof Kolanko w sezonie 2020/2021 będzie reprezentował barwy klubu PKO Ekstraklasy – Akademia Piłkarska Górnik Zabrze

Kolanko

Krzysztof Kolanko jest idealnym przykładem naszej „Kopalni Talentów”. Był od zawsze w Beniaminku, zaczynał w Przedszkolach Piłkarskich, potem grał w grupach Beniaminek Soccer Schools, by przejść do grupy PRO w roczniku 2006 i na stałe się w niej zadomowić, a z biegiem czasu zostać jej motorem napędowym.

Krzysiek to ofensywny zawodnik, który pokazywał dużą jakość w Beniaminku w Lidze Podkarpackiej, turniejach w Polsce i za granicą. Jego ambicja, przebojowość, charyzma, rajdy i dryblingi zawsze były znakiem firmowym. Grał na Mistrzostwach Polski w Reprezentacji Podkarpacia. Krzysiek jest przykładem, że warto być cierpliwym, że warto otaczać się dobrymi ludźmi i ciężko pracować. Beniaminek dał wiele Krzyśkowi, tak jak on Beniaminkowi.

Wychowanek naszej Akademii miał oferty z kilku klubów Akademii Ekstraklasy, ale widać było od początku, że najbliżej jest Akademia Piłkarska Górnika Zabrze. Ten klub, a głównie jego Dyrektor Łukasz Milik pokazał co to znaczy jak komuś zależy, by mieć talent w swoim zespole. Dużo dobrego Krzyśka na przestrzeni ostatniego czasu spotkało w Zabrzu, jest tam doceniony i wiemy że będzie ważnym ogniwem w rozwijaniu klubu o młode talenty. Łukasz Milik bardzo o Krzyśka zabiegał, a że widział od dziecka jak jego brat Arek rozwijał się sportowo i mentalnie, to może dużo doradzić naszemu wychowankowi. Może kiedyś Krzysiek pójdzie śladami Arka Milika?

Jesteśmy dumni, że mogliśmy wychowywać tego sympatycznego zawodnika od najmłodszych lat. Wiemy, że będzie pamiętał o korzeniach, bo to wrażliwy i wdzięczny młody chłopak, który wierzymy że pokaże na co go stać i da nam wszystkim jeszcze wiele radości.

Krzysiek – You’ll Never Walk Alone