Emanuel Gibała w Rakowie Częstochowa!

W sezonie 2020/2021 Emanuel Gibała będzie reprezentował barwy Akademii Raków Częstochowa! Popularny „Emek” od 2015 roku był zawodnikiem Beniaminka. Dynamiczny, ofensywny, młody piłkarz pokazał wielokrotnie na co go stać. Emanuel miał oferty z większości klubów Akademii Ekstraklasy, zdecydował się na Raków gdzie dołączy do kilku grających tam już naszych wychowanków.

e_gibala_2

Emanuel na początku swojej sportowej przygody stawiał pierwsze kroki w klubie Koniczynka Krosno, grał również w KAP Bardomed. Pięć lat systematycznej pracy w Beniaminku zaowocowało kolejnym krokiem w rozwoju tego sympatycznego zawodnika. Emanuel był również powoływany na Akademię Młodych Orłów 🇵🇱 jak również świetnie pokazywał się podczas Mistrzostw Polski w Reprezentacji Podkarpacia. Pamiętamy piękną grę Emanuela podczas turniejów, m.in. „PROFBUD Cup” czy „Orlen Beniaminek Krosno Cup”. Dużo goli i brawurowych akcji w barwach Beniaminka w rozgrywkach ligowych i innych turniejach w Polsce i zagranicą.

e_gibala_4

Dziękujemy Emanuelowi za wszystko! Życzymy jak najlepszej gry w nowym klubie. To też nagroda dla wszystkich kolegów z boiska z którymi „Emsi” grał i trenerów, którzy dołożyli starań by młody zawodnik mógł być w tym miejscu. To drużyna i dobre otoczenie kreuje nietuzinkowe postacie i o tym zawsze warto pamiętać. Mamy nadzieję że Emanuel pójdzie w ślady imiennika Emanuela Olisadebe, który miał możliwość gry w Reprezentacji Polski i rozgrywkach Ligi Mistrzów.