Beniaminek łączy! Spotkanie z przedstawicielami Górnika Zabrze, Gminy Miejsce Piastowe i lokalnych klubów!

gmina_mp_gornik_beniaminek2

W dzisiejszym spotkaniu na zaproszenie wójt Gminy Miejsce Piastowe Doroty Chilik, udział wzięli m.in.: Łukasz Milik – dyrektor Akademii Górnika Zabrze, Grzegorz Raus – dyrektor Beniaminka PROFBUD Krosno i manager naszej Akademii Jarosław Kwella oraz przedstawiciele klubów sportowych z terenu gminy: LKS Głowienka, Burza Rogi, Partyzant Targowiska i TS Piastovia.

Grzegorz Raus (Dyrektor Beniaminka): „Rok temu zaczęliśmy działania w projekcie Beniaminek Soccer Schools w Gminie Miejsce Piastowe. Korzystają dzieci, co jest najważniejsze. W jakiś sposób łączymy Górnik Zabrze z Gminą Miejsce Piastowe, bo warto się dzielić i pomagać. Jak sytuacja pozwoli przed nami kilka ciekawych projektów skierowanych do dzieci i pasjonatów futbolu. Są inne obszary działania, ale to już pozostawiamy naszym przyjaciołom i trzymamy kciuki. Beniaminek ma łączyć, jesteśmy wdzięczni Gminie za okazane wsparcie oraz życzliwość i tym samym pomagamy na ile możemy. Łukasz Milik to wyjątkowo pracowity człowiek i entuzjasta futbolu. Myślę że tak samo jak jego brat Arek, który realizuje się w piłce w inny sposób, jak choćby we wczorajszym meczu Napoli – Juventus, o takiej realizacji marzy chyba każdy młody adept futbolu. Ale na taką drogę mają szansę tylko nieliczni, a rolą takich organizacji jak Beniaminek jest inspirować, edukować, wychowywać. A potem wszystko możliwe!”

O spotkaniu można także przeczytać m.in. na portalu krosno112.pl, z którego pochodzi zdjęcie użyte w artykule. Foto: Tomasz Jefimow.