Beniaminek wraca na piłkarskie boiska!

Akademia Piłkarska Beniaminek PROFBUD Krosno wróciła do treningów co ucieszyło wszystkich – dzieci mające niesamowite pokłady energii, rodziców którzy z tym się zmierzyli i trenerów, którzy też chcą realizować swoją pasję.

trening_1

Sytuacja w kraju i na świecie jest dynamiczna. Akademia stosuje się do wymogów i obserwuje dalsze perspektywy i możliwości działań, które realizuje.

Marek Adamiak (koordynator ds. organizacji w Akademii): „Każda grupa wróciła do treningów. Na razie grupy PRO trenują po dwa razy w tygodniu, natomiast Beniaminek Soccer Schools, GIRLS oraz nasze przedszkolaki mają po jednym treningu. Zachęcamy wszystkich do udziału w zajęciach na otwartych boiskach. Do aktywności ruchowej, która daje wiele radości. Na chwilę obecną mamy cztery obiekty przygotowane do treningów – dwa boiska w Turaszówce, boisko wielofunkcyjne znajdujące się przy „PROFBUD Arenie” oraz „Arena Korczyna”. Niebawem do naszych obiektów, które będziemy mogli wykorzystywać dołączy „PROFBUD Arena”. Przygotowujemy się właśnie do ściągania powłoki balonowej, tak by móc korzystać również z tego boiska. Mamy też inne możliwości co do obiektów treningowych, ale będziemy o tym informować na bieżąco jak będzie potrzeba wdrażania tego w życie. Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy do pełnych grup i będziemy mogli odbyć trening z całą drużyną.


Radosław Gromala (koordynator szkolenia w Akademii): „Od poniedziałku Akademia wróciła do trenowania. Wszystko zgodnie z wytycznymi podawanymi przez rząd. Każda drużyna została podzielona na mniejsze, 4-6 osobowe grupy względem ilości zgłoszonych się chętnych do powrotu na treningi. Przestrzegamy regulaminów na boiskach, pilnujemy dezynfekcji czy to u dzieciaków, czy trenerów oraz sprzętu. Widać po pierwszych zajęciach jak bardzo brakowało tego naszym zawodnikom oraz trenerom. Zwłaszcza dzieciakom, które na co dzień mieszkają w blokach i nie mogły za bardzo korzystać z podwórka. Z każdej strony słychać zadowolenie i szczęście z powrotu do treningu. Treningi są na razie wprowadzające, musimy uważać, by po tak długiej przerwie nie narazić naszych zawodników i zawodniczek na zbędne kontuzje. Każda osoba zapoznała się z wytycznymi jakie obowiązują u nas w trakcie zajęć i każdy jest świadomy, że tylko nasze odpowiednie zachowanie przyczynić się może do tego, że niebawem będziemy mogli wrócić do treningu całej drużyny. Nie ukrywam jednak, że trening na boisku jest nie do zastąpienia, przez żadne udogodnienia online. I bardzo się cieszymy że znów możemy spędzać czas w taki sposób za jakim wszyscy tęskniliśmy.”